13. kolo: Rehab Klinik Barabári – MŠK Žilina FUTSAL 1:2 (0:0)

12.zápas, 22.12.2018 ŠH Mladosť, Bratislava 20:00 hod.

Rehab Klinik Barabári – MŠK Žilina FUTSAL  1:2 (0:0)

V poslednom kalendárnom zápase roku 2018 hostili šošonov v Bratislave Barabéri. Pre domácich azda posledná možnosť dotiahnuť sa na svojho súpera a pre hostí možnosť získať kontakt s vytúženým stredom tabuľky. Obe strany vymenili, či doplnili niekoľko nových tvári oproti prvému stretnutiu, ale kostru družstiev tvorili v podstate rovnakí hráči na oboch stranách. Hralo sa teda o veľa, ale zápas mal napriek zbytočnému kartovému mariášu pokojný a korektný priebeh. Z mimoriadne dôležitého víťazstva sa radovali napokon šťastnejší futsalisti MŠK.

Zostavy:

Barabéri: R.Maglen (A.Klanica) – M.Böhmer „C“, M.Gajdošík, R.Jurkovič, E.Ondrejkovič, M.Šmahovský, R.Matúšek, M.Mazán, M.Kontšek, A.Gašparovič, F.Molnár, P.Štůrek, tréner: P.Kafún

MŠK: E.Kavčák (T.Dorčík) – K.Koleno „C“, D.Ostrák, R.Moravec, K.Gábor, M.Ševčík, T.Mičuda, L.Ďuratný, V.Gavrilov, A.Greguš, tréner: M.Ondrušek st.

Góly: M.Šmahovský 1 – K.Gábor 2

ŽK: R.Maglen, M.Gajdošík, M.Mazán, M.Kontšek – D.Ostrák, K.Gábor, T.Mičuda

Rozhodovali: M.Bohun a S.Grom, delegát: J.Ploštica

Počet divákov: 50

Úvod patril jednoznačne hosťom, ktorí podkurovali R.Maglenovi hneď od začiatku. V 3.min mal sľubnú príležitosť K.Gábor, ktorý po rohovom kope nastrelil konštrukciu brány. V seniorskom drese MŠK sa premiérovo predstavil junior A.Greguš, ktorý svoj prvý kontakt s loptou mohol v 4.min. premeniť na gól, vychytal ho však spoľahlivý domáci gólman. Po 5.min. sa osmelili aj Barabári a E.Kavčák z blízka vychytal E.Ondrejkoviča. Už o minútu mal veľkú príležitosť otvoriť skóre ďalší junior M.Ševčík, zblízka však napáli len do tyčky! Žilinčania mali viac z hry aj viac gólových príležitosti, ale skóre sa nemenilo. 12.min. a priamy kop šošonov, ktorí Barabéri poľahky prečítali, avšak následný nebezpečný protiútok nedokázali zakončiť gólom. Nasledoval oddychový čas trénera P.Kafúna. V 13.min. mali hostia príležitosť zahrávať ďalší priamy kop. Po jeho zahraní sa dostal k strele T.Mičuda, jeho strelu pod brvno však skvele vytlačil na roh R.Maglen. Na opačnej strane sa musel po podobnej strele domácich vyznamenať E.Kavčák! Za najväčšiu gólovú príležitosť domácich môžeme považovať fantastickú strelu M.Gajdošíka, ktorá v 17 min. takmer doplachtila do siete, ale zastavilo ju našťastie pre hostí brvno. Do kabín sa tak odchádzalo bezgólového stavu.

Do druhého polčasu vstúpili oba celky ešte s väčšou aktivitou, obe strany potrebovali nutne zvíťaziť. Hostia mali opäť viac z hry, úvodné šance T.Ševčíka a K.Gábora ostali nevyužité. Domáci kontrolovali príležitosťami R.Matúšeka a M.Šmahovského. 25. min. bol už dokonca R.Maglen prekonaný, ale na bránkovej čiare ho zastúpil obranca. Jeden z kľúčových momentov stretnutia sa odohral v 27. min., keď sa skvele uvoľnil M.Ševčík, loptu potiahol po čiare a presnou prihrávkou našiel nabiehajúceho K.Gábora ktorý z blízka loptu tečoval, čím prekonal zaskočeného R.Maglena 0:1. Onedlho mohlo byť vyrovnané, E.Kavčák však opäť skvele zasiahol. V 29. min. konečne s chuťou hrajúci K.Gábor zachytil roztržitú rozohrávku Barabérov a pätičkou elegantne prekonal domáceho strážcu svätyne 0:2. Barabéri sa už v polovici druhého polčasu odhodlali k power-play, čím chceli zmeniť vývoj na palubovke. To sa im určite aj podarilo a začal sa boj s časom. V 34. min. netrafil  M.Gajdošík prázdnu bránu! V 37.min. aktívny M.Gajdošík našiel ťažkou prihrávkou R.Jurkoviča, ktorý ale v rozhodujúcej chvíli zluftoval a odmietol tak zníženie skóre! V 38.min. mal na halovke rozhodnutie D.Ostrák, ktorý súperovi vypichol loptu, ale jeho strele chýbali potrebné centimetre…Barabéri sa dočkali gólu v 38.min., keď sa strelou z oblúka presadil M.Šmahovský. Na jeho strelu si E.Kavčák ešte siahol, prepadla mu však za chrbát a tak sa hra ešte viac zdramatizovala. Domáci až do posledného hvizdu bojovali aspoň o remízu, proti bol však E.Kavčák, ktorý výrazne svojich v tomto stretnutí podržal. Šošoni sa tak mohli tešiť len z druhého víťazstva v tejto sezóne. To ich však vyšvihlo až na 6.miesto priebežnej tabuľky, o ktoré však budú musieť ešte tuho bojovať. V novom roku privítajú šošoni na svojej palubovke 12.1.2019 ašpirantov na titul Pinerolu Bratislava!

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Okrem záverečnej 5 minútovky sme mali v zápase mierne navrch, ale súper sa držal veľmi statočne a pri troche šťastia mohol byť úspešný. Z víťazstva sa síce tešíme, ale herne máme určite ďaleko naviac. Ako pozitívum vidím, že sme dali veľa času a priestoru naším juniorom ročníky 2000 a držali sa veľmi dobre. Všetkým prajeme Šťastné a veselé Vianoce a všetko dobré v novom roku 2019…!“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Barabérmi sme vstúpili aktívne, vypracovali sme si dosť šancí, ale tie sa nám podarilo premeniť až v druhom polčase. Som rad, že sme tento zápas uhrali do víťazného konca a podarilo sa nám pripísať si dôležité body do tabuľky.“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Posledný zápas v roku 2018 na palubovke Barabérov bol pre nás veľmi dôležitý z pohľadu posunu v tabuľke a odpútania sa z predposledného miesta. Po niekoľkých zápasoch, v ktorých sme  zahodili veľa vyložených šancí pokračovalo toto trápenie aj v 1.polčase proti posledným Barabérom. Tí si v 1.polovici nevypracovali žiadne vyložené šance, no aj napriek tomu sa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu 0:0. V 2.polčase sa prebralo aj domáce mužstvo, ktoré vycítilo šancu na zisk bodov. Našťastie sa nám podarilo v rozpätí 3 minút streliť 2 góly. Súper v závere siahol na power-play, z ktorej znížil na 2:1 a následne zahodil ešte 2 vyložené šance. Naše bránenie power-play bolo v niektorých momentoch katastrofálne. Pôvodne sme šli do Bratislavy pre povinné 3 body, ktoré sme síce získali, ale na druhej strane nám tento zápas ukázal ako veľa práce nás ešte čaká…“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ V lige všetci kalkulujú, ako sa vyhnúť pred play-off Pinerole, alebo Lučencu. Naše ciele sú však omnoho skromnejšie! Išlo nám o záchranu a hlavne koncepčné budovanie nového klubu. A z tohto hľadiska bolo toto stretnutie možno rozhodujúce! Touto očakávanou, ale nesmierne vydretou výhrou sme sa možno zachránili a tak sa už v tomto období môžeme začať po organizačnej stránke pripravovať na nový ročník. Po športovej stránke ideme ďalej a už nás nečaká veľa príležitosti vylepšiť si východiskovú pozíciu pred spomínaným play-off. Ďakujem chalanom za bojovný výkon. Potešil ma výkon brankára E.Kavčíka, doteraz zaspatého K.Gábora, ako aj všetkých juniorov na čele s talentovaným M.Ševčíkom.“