12. kolo: TNF Lions Prievidza – MŠK Žilina FUTSAL 5:13 (3:9)

11.zápas, 22.12.2019 CITY aréna Prievidza 18:00 hod.

TNF Lions Prievidza   – MŠK Žilina FUTSAL  5:13 (3:9)

Pre šošonov to bol posledný extraligový zápas v tomto kalendárnom roku. Žilinčania cestovali na palubovku poslednej Prievidze a podobne ako iní favoriti aj oni zápas poňali viac tréningovo a žiaľ nesiahli si na dno svojich síl. Priateľské vzťahy klubov sa preniesli aj na palubovku a miestami tento zápas pripomínal skôr Vianočný prípravný zápas ako boj o každú meter palubovky. Hostia inkasovali až  5 gólov, čo nie je dobrá vizitka ich ináč výbornej obrany. Domácim to ale v poslednej dobe „sype“ všeobecne a tak to pre niektorých možno nebolo až také prekvapenie. Prievidžania nastúpili v oklieštenej zostave, v drese hostí chýbali reprezentanti P.Zaťovič a F.Marton. Základnú časť extraligy , ktorá už mala byť ukončená čakajú ešte dve dohrávky a šošoni ešte v Novom roku privítajú na Rosinkách 4.januára 2020 o 17.00 hod. Levice.

Zostavy:

TNF: S.Gendiar – L.Xia „C“, M.Belanec, T.Gunda, M.Sobota, J.Rybár, J.Čampiš, M.Madarász, tréner: neuvedený

MŠK: M.Herko (21.T.Holák) – K.Koleno „C“, K.Gábor, S.Marušinec, M.Belaník, M.Ševčík, F.Vaktor, D.Ostrák, M.Štrbák, R.Moravec, P.Matejov, Š.Ftorek, tréner: B.Škorec

Góly: M.Sobota 3, L.Xia 1, M.Belanec 1 – D.Ostrák 4, M.Štrbák 2, K.Gábor 2, M.Belaník 1, M.Ševčík 1, K.Koleno 1, S.Marušinec 1, M.Belanec (vlastný)

Bez kariet

Rozhodovali: J.Kopec, P.Havrila, S.Grom, delegát: M.Kubinec

Počet divákov: 100

Stretnutie bolo zahájené s miernym omeškaním a štátnou hymnou, ktorá srdciarom vždy postaví chlpy na tele. Duel začal vlažne a gólové hody načal až v 5.min. vlastencom domáci M.Belanec 0:1. V 8.min. vychytal na zemi famóznym zákrokom S.Gendiar reprezentačného mladíka a najlepšieho strelca hostí M.Ševčíka. V tom čase si lavička hostí ani len nevedela predstaviť, aké strelecké trápenie predvedie ich futsalová hviezdička! Žilinčania hrali profesorsky, ale bez nápadu a senilne. Tutovky postupne zahadzovali Ševčík, Marušinec, Gábor…V polovici prvého polčasu  však prišla fáza v ktorej šošoni za 6 minút rozhodli o osude stretnutia. 11 min. K.Gábor pekne umiestneným bodlom zvýšil na 0:2. V 13.min. predviedli hostia prvú futsalovú lahôdku, keď M.Ševčík vysunul po čiare M.Štrbáka a ten svoje sólo po sťahovačke na brankára zakončil gólom 0:3. Ďalšiu predviedli Žilinčania hneď v ďalšej minúte a gólovým zakončením sa prezentoval opäť M.Štrbák, tentokrát ho pekne našiel P.Matejov 0:4. Do tretice učebnicová akcia MŠK v 15.min, keď po faule na K.Kolena zahrávali šošoni štandardku. Pri nej nahrával M.Štrbák skvostne S.Marušincovi a ten upravil už na 0:6. V tejto fáze hrala Žilina v laufe, čo deklaroval aj D.Ostrák, ktorý vystihol rozohrávku domácich a svoj nájazd bezpečne premenil 0:7. To nebolo všetko. Prebehala 17.min., hostia založili bleskový protiútok, M.Štrbák vysunul K.Gábora a ten po vzore svojich spoluhráčov skóroval po sťahovačke na bezmocného S.Gendiara 0:8. A po tomto uragáne prišli chvíle Prievidze. Po jednej z nepresných striel M.Ševčíka sa lopta odrazili od tyčky k zabudnutému M.Belancovi a ten svoj nájazd zakončil prízemnou strelou do siete 1:8. Domácich tento gól nakopol a v závere hrali odvážnejšie. V 19.min.zahrávali levy rohový kop, dokonale využili zle postavenie súpera v bránkovisku a M.Sobota pohodlne korigoval na 2:8. V poslednej minúte prvého polčasu vyťahovali brankári ešte po jednej lopte zo svoje siete. Na 2:9 upravil po skrumáži v bránkovisku domácich D.Ostrák, ktorý tak dovŕšil svoj hattrick. Brankár TNF S.Gendiar sa mohol v bránkovisku aj rozkrájať, ale na poslednú dorážku spomínaného dlháňa v neónovom drese nemal nárok. Posledné slovo mali rozhodcovia, ktorí zapískali údajný faul M.Belaníkovi a nakoľko to bol už 6 akumulovaný faul, domáci mali možnosť kopať trestný kop. Ten strelou k tyčke využil na svoj druhý gólový zápas M.Sobota 3:9. Domáci diváci sa pučili smiechom, hosťujúca lavička vyskakovala od zlosti až po plafón J.

V druhom polčase prenechal reprezentačný brankár M.Herko svoje miesto mladému T.Holákovi, ktorí si v extralige nedávno proti Zámkom odkrútil ligovú premiéru. A svojim výkonom v druhom polčase potešil nielen svojho brankárskeho kolegu, ale aj trénera B.Škorca, ktorý mu dal opäť dôveru. Hostia celkovo premiešali zostavu, do hry sa dostali všetci hráči vrátane mladučkého Š.Ftoreka. Práve spomínaný mladík mal v 30.min. jasnú ruku v pokutovom území. Píšťalky ostali nemé, T.Holák rukou našiel kapitána MŠK K.Kolena a ten strelou do šibenice zvýšil na 3:10. V 32.min. využil nepochopiteľnú dieru v obrane hostí kapitán domácich L.Xia a svoj slušný výkon korunoval gólom na 4:10. Nasledovalo pomerne dlhé gólové ticho, ktoré prerušil „až“ v 37.min. M.Belaník 4:11. V ďalšej minúte sme mali možnosť zaznamenať aj druhý hattrick stretnutia. Po peknej krížnej strele bol jeho autorom domáci M.Sobota 5:11. V 38.min. bujaro jasala lavička hostí. Gólu sa totiž dočkal po kamarátskej prihrávke D.OStráka aj M.Ševčík, ktorý zvyšoval na 5:12. Ten službičku čoskoro D.Ostrákovi vrátil, keď jeho dlhú loptu do bránkoviska netečoval, len pohybom dokonale pomýlil brankára TNF a tak D.Ostrák strelil z obrovskej diaľky už svoj štvrtý gól a uzavrel tak gólový účet tohto gentlemanského zápasu na 5:13. Šošoni sa tak v pokoji mohli vydať do Bojníc na Vianočnú večeru.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): Posledný zápas v tomto roku sme odohrali vo sviatočnom tempe s množstvom chýb a nepozornosti v ofenzíve, ale najmä defenzíve. Dnešný zápas v Prievidzi sa niesol v duchu fairplay z oboch strán, hráči boli k sebe tolerantní, priateľskí, akoby išlo o hodový zápas. Všetkým fanúšikom MŠK Žilina, ale aj fanúšikom futsalu prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný, aj úspešný Nový rok!

Kamil Koleno (kapitán MŠK Žilina FUTSAL):  „Dnes sme nastúpili na zápas ako papieroví favoriti a od začiatku to bolo vidno .Naša hra nebola na začiatku podľa našich predstáv ,nevedeli sme sa strelecky presadiť a každé zakončenie nám súper buď zblokoval, alebo brankár chytil. Ale bola to len otázka času, kedy sa presadíme a tak to aj bolo . Dali sme pár gólov a naša hra sa ukľudnila. Priebeh zápasu bol v našich rukách. Súper hrozil len s dlhými loptami na pivota, alebo po našich chybách z čoho nám dali aj zbytočne  góly. Ale zápas sme zvládli a dotiahli do úspešného konca.“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL):  „Čakal nás posledný zápas v roku, v ktorom sme chceli potvrdiť postavenie v tabuľke. Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, čo potvrdzoval aj polčasový stav 3:9. Za stavu 0:8 sme spravili niekoľko nevynútených chýb , ktoré súper potrestal. Na konečnom výsledku 5:13 nás môže mrzieť veľké množstvo nepremenených šancí a inkasované góly. Získali sme 3 body a môžeme sa pripraviť na posledný zápas v základnej časti s Levicami.“

Dominik Ostrák (hráč MŠK Žilina FUTSAL):  „Zápas sme hodnotili z kategórie povinných. Vyvíjal sa pre nás od začiatku pozitívne. Diktovali sme tempo hry a celkovo sme boli v každej fáze lepší tím. Aj napriek vysokej výhre tam bolo množstvo chýb, ktoré by skúsenejšie mužstvá vedeli potrestať. V istých fázach hry sme sa prispôsobovali súperovi, no inak si myslím že to bolo v našej réžii. 4 góly ma tešia, no dôležité sú 3 body, ktoré vezieme do Žiliny. Teraz si treba oddýchnuť počas sviatkov a po novom roku chceme opäť zbierať dobré výsledky. Týmto by som chcel aj všetkým fanúšikom futsalu popriať prijemné sviatky a úspešný vstup do Nového roku.“