16. kolo Mimel Lučenec – MŠK Žilina FUTSAL 5:3 (3:1)

14.zápas, 17.01.2020 ŠH Arena Lučenec 19:00 hod.

Mimel Lučenec – MŠK Žilina FUTSAL 5:3 (3:1)

Prestížny duel nadstavbovej časti prilákal na tribúny veľa fanúšikov, ako je v Lučenci už tradíciou. Domácim sa po týždni vrátili do zostavy ich legionári a oba kluby sa už pomaly pripravujú na druhú časť sezóny t.j. blížiace sa play-off. V nadstavbovej časti sa ešte odohrá viacero kvalitných duelov, ale karty sú už prakticky rozdané. V doterajšom priebehu sezóny sa stretol Mimel s MŠK dvakrát a boli to vynikajúce zápasy, avšak šošoni v oboch prípadoch ťahali za kratší koniec…

Zostavy:

Mimel: R.Oberman (A.R.Woslley, E.Klema) – A.Fehérvári „C“, A.Brunovský, P.Serbin, J.Grgić, Rafael Durval, D.Čeřovský, R.Greško, C.Cardeal, T.Mészáros, tréner: M.Berky

MŠK: M.Herko (E.Kavčák) – K.Koleno „C“, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Ševčík, F.Vaktor, D.Ostrák, M.Štrbák, J.Koricina, M.Bevelaqua, P.Matejov, M.Belaník, tréner: B.Škorec

Góly: C.Cardeal 1, R.Greško 1, A.Brunovský 1, D.Čeřovský 1, S.Marušinec (vlastný)– M.Ševčík 1, J.Grgić (vlastný), P.Serbin (vlastný)

ŽK: J.Grgić – S.Marušinec, M.Belaník

Rozhodovali: P.Budáč, M.Bohun, S.Polomský, delegát: M.Kubinec

Počet divákov: 670

Úvod zápasu obstarali domáci a už v prvej minúte po chybe P. Matejova sa do dobrej pozície dostal D. Čeřovský a ohrozil M. Herka. Po niekoľkých sekundách sa podobná situácia zopakovala aj na druhej strane, tentokrát chybu domáceho Caia sa snažil využiť M. Štrbák. Ďalšiu šancu mal opäť Caio, ale mieril nepresne. Na druhej strane aj M. Ševčík mieril iba nad bránu domáceho gólmana. A do tretice Caio, tentokrát ho vychytal M. Herko. O chvíľa sa ale skóre už menilo, keď na šestke osamotený A. Brunovský jemným tečom dostal loptu za chrbát M. Herka, 1:0. Po rohovom kope to volejom skúšal M. Štrbák, ale R. Oberman bol na mieste. Desiata minúta priniesla nenápadnú akciu, keď sa aktívny Caio dočkal a zvýšil vedenie domácich na 2:0, keď mu to výrazne uľahčila žilinská defenzíva. K. Koleno iba „sprevádzal“ hráča domácich až do zakončenia, ktoré nebol veľmi dôrazné, ale lopta si cestu do siete našla. Následné strelecké pokusy Žilinčanov domácich nevystrašili, ale konečne sa začalo viac kombinovať aj na polovici súpera. Štrnásta minúta priniesla vedenie domácich už 3:0, keď sa po obrovskej chybe M. Herka presadil R. Greško. Závar pred domácou bránkou nevyužil M. Belaník a tak stav zostával nezmenený. Šestnásta minúta priniesla žltú kartu pre S. Marušinca za protesty. Necelé štyri minúty pred koncom polčasu prišlo ku kontaktu medzi Rafaelom a K. Kolenom. Rafael „neustrážil“ svoje ruky a zasiahol hráča hostí do tváre, čo ale rozhodcovia nepochopiteľne neposúdili ako nedovolený zákrok a iba vykázali hráča hostí z palubovky na ošetrenie… Po rohovom kope nebezpečne strieľal D. Ostrák, ale R. Oberman stále držal čisté konto. Črtajúci sa prienik M. Ševčíka zastavil J. Grcić iba za cenu žltej karty. Necelé dve minúta pred sirénou zasiahol M. Herko proti šanci J. Grcića. Následne sa konečne dostali k slovu aj Šošoni a tečovaná strela M. Ševčíka znamenala zníženie na 3:1. V rýchlom slede nasledoval nepochopiteľný skrat domáceho kapitána, keď sa lakťom snažil zasiahnuť do hlavy M. Belaníka, ktorý ale zostal nepotrestaný. Ťažko pochopiteľný skrat aj oboch rozhodcov, keď sa uspokojili s ústnym dohovorom. V obrovskej šanci na zníženie výborne zasiahol R. Oberman proti strela S. Marušinca. Šošoni v prvom polčase nemali iskru, aj preto Lučenec nemusel vynaložiť príliš veľa úsilia na polčasové vedenie 3:1.
Prvý zákrok v druhom polčase se pripísal M. Herko po nepríjemnom teči vlastnej obrany. Následne už ale K. Koleno zakončoval na správnej strane palubovky, ale pri svojom teči nemal toľko šťastia ako A. Brunovský pri prvom góle. Prenikajúceho D. Čeřovského zastavil M. Belaník iba za cenu žltej karty. V dvadsiatejdruhej minúte prišiel okamih, keď rozhodcovia výrazne zasiahli do priebehu stretnutia, keď neodpískali ruku Rafaela v „šestke“ a týmto rozhodnutím obrali hostí o pokutový kop. Nepokrytého M. Belaníka našiel svojou krížnou prihrávkou P. Zaťovič, ale zakončenie bolo nepresné, a tak stav zostával nezmenený. Následné zakončenia A. Feherváriho na jednej strane a S. Marušinca na druhej boli nepresné a nedôrazné. Dvadsiataôsma minúta bola nešťastná pre hostí, keď Rafaelovu kľučku S. Marušinec pri svojom návrate zasunul za M. Herka, 4:1. Hostia nezložili zbrane a o minútu neskôr už svoju aktivitu premenili na gól, ktorým znížil F. Vaktor (rozhodcovia posúdili ako vlastný) na 4:2. V 31-tej minúte strelu M. Belaníka domáca obrana iba tečovala a tá zapadla za Olinhu a už to bolo iba o jeden gól, 4:3. Bohužiaľ pre Šošonov, v 33-tej minúte doklepol, po výbornej kombinácii, D. Čeřovský akciu domácich a upravil stav stretnutia na 5:3. Od tohto momentu už hostia začali hrať na maximálne riziko, čo prinieslo viac priestoru pre domácich. Následne Šošoni ešte skúsili power-play, ale tá už nič nezmenila na konečnom výsledku. A tak aj v treťom vzájomnom zápase uspeli futsalisti Mimelu.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Odohrali sme dva rozdielne polčasy, v prvom sme robili veľa chýb, hrali skôr individuálne a nie kolektívne a k tomu s horším pohybom. V druhom sme zlepšili práve pohyb, hrali aktívnejšie, vytvorili sme si viacej šancí. V momente, keď sme sa mohli dostať do hry nám domáci vždy odskočili na rozdiel 2 gólov. Prichádza dlhá reprezentačná pauza, ktorú využijeme na regeneráciu a absolvovanie medzinárodného turnaju.“

Patrik Zaťovič (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Na zápas s Lučencom sme sa všetci tešili. Do prvého polčasu sme ale na môj vkus vstúpili až moc ustráchane. Bez pohybu, bez komunikácie a bez potrebného nasadenia. Z toho vyplýval aj polčasový výsledok 3:1. Cez polčas sme si povedali pár slov a dovolím si povedať, že do druhého polčasu sme nastúpili ako iné mužstvo. Dokázali sme si vypracovať veľa šancí na skórovanie, miestami sme vedeli dostať domácich pod tlak. Bohužiaľ to na body nestačilo. Treba sa poučiť z chybičiek, zobrať si z toho len to najlepšie a zodpovedne sa pripraviť na play-off a tam ukázať silu nášho mužstva.“

Martin Štrbák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V piatok sme cestovali do Lučenca k prvému celku tabuľky. No tento zápas by som zaradil do skupiny menej vydarených. Hlavne v prvom polčase nám viazla kombinácia, prihrávky a pohyb a na to sa súperovi podarilo využiť naše chyby a preto viedol už 3:0. Do polčasu sa nám podarilo znížiť na 3:1. V druhom polčase už naša hra bola o niečo lepšia no stále to nebolo ideálne. Zápas skončil víťazstvom súpera 5:3. Zo zápasu si môžeme zobrať nejaké tie pozitíva no budeme musieť zapracovať na odstránení chýb a nedostatkov.“