2.miniturnaj, 29.11.2018 Žilina (ŠH Javorkova)

Prvý turnaj v Košiciach sme výsledkovo nezvládli a čo bolo horšie ani herne. Už o týždeň organizoval v poradí druhý turnaj ŠK Makroteam Žilina a naši chlapci si chceli napraviť chuť. Ale situácia sa doslova opakovala, keď chcenie a túžba boli väčšie ako reálna kvalita hry. Mladí šošoni najskôr prekvapujúcu zdolali silné Košice a potom prišla studená sprcha po prehre s Makroteam a Prešovom. Stále však veríme, že ich herný prejav sa bude neustále zlepšovať a začneme konečne aj víťaziť.

4.kolo FEJ U17

MŠK Žilina FUTSAL – NFL Olympia Košice 4:2 (1:1)

Góly: J.Kubovich 2, M.Bevelaqua 1, F.Jančula 1 – M.Sabol 2

MŠK: M.Šubert (J.Bačík) –  K.Martinček „C“, D.Kubica, M.Hazda, J.S.Novotný, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, Š.Ftorek, M.Matúš, A.Massa, M.Bevelaqua, tréner: D.Štaffen

Košice: J.Belenyesi –  M.Sabol „C“, Š.Lukács, D.Sekeľský, D.Ficzeri, J.Hrušovský, K.Šarkan, L.Fedírko, J.Mihalič, M.Bodnár, tréner: M.Lalkovič

Bez kariet

Rozhodovali: S.Nemček a M.Matula

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Podali sme náš doteraz najlepší výkon v súťaži. Samozrejme sa to nezaobišlo bez zbytočných chýb a množstva nepresností, ale už sa na to dalo pozerať. Zamerali sme sa na osobnú obranu najlepšieho hráča ligy M.Sabola a bol to kľúč k dobrému výsledku. Tento talent nám aj napriek tomu strelil 2 góly. Dlho bola hra vyrovnaná aj keď sme mali častejšie loptu na halovkách. V samotnom závere, keď sa už zápas blížil k remízovému koncu vycítili naši chlapci šancu a v pravej chvíli udreli. Dvoma krásnymi gólmi sme v absolútnom závere zlomili odpor súpera a strhli víťazstvo na svoju stranu.“

5.kolo FEJ U17

ŠK Makroteam Žilina  – MŠK Žilina FUTSAL 2:1 (0:1)

Góly: A.Vrábel 1, A .Hanzel 1 – M.Bevelaqua 1

Makroteam: J.Beháň –  A.Vrábel „C“, J.Mahút, D.Dukát, D.Trnka, D.Hruštinec, P.Dziásek, A.Hanzel, M.Turský, D.Begiševič, A.Jandzík, tréner: D.Dobšovič

MŠK: D.Franek (J.Bačík) –  K.Martinček „C“, D.Kubica, M.Hazda, J.S.Novotný, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, Š.Ftorek, M.Matúš, A.Massa, M.Bevelaqua, tréner: D.Štaffen

ŽK: M.Turský (ŠK Makroteam Žilina)

Rozhodovali: M.Matula a S.Nemček

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Dobre si pamätáme poučnú prehru s Makroteamom, ktorú sme utrpeli  Košiciach. A toto bola ďalšia hodná video rozboru. Mali sme počas celého zápasu miernu prevahu, ktorú sme však nevyužili. Pritom sme začali veľmi dobre, viedli sme, boli sme silnejší na lopte a tlačili sa do koncovky. V nej sme však totálne zlyhali a často sme zabúdali na zadné vrátka, čo náš súper aj s prispením šťastia dokonale využil. Chlapci túto prehru znášali rovnako ako ja dosť zle. V tomto zápase nás porazila vlastná psychika. Snáď sa nám v Prešove podarí konečne mestského rivala zdolať J.“

6.kolo FEJ U17

FK Ekoprim Prešov  – MŠK Žilina FUTSAL 4:2 (1:2)

Góly: S.Anderko 4 – J.S.Novotný 1, J.Kubovich 1

Prešov: M.Lysina –  A.Šoltys „C“, P.Tkáč, R.Jankov, S.Anderko, Š.Kamenický, A.Vasilenko, tréner: P.Šarišský

MŠK: J.Bačík (M.Šubert) –  K.Martinček „C“, D.Kubica, M.Hazda, J.S.Novotný, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, Š.Ftorek, M.Matúš, A.Massa, M.Bevelaqua, tréner: D.štaffen

Bez kariet

Rozhodovali: S.Nemček a M.Matula

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Prešov pri šiestich hráčoch v poli zvolil defenzívnu taktiku, ktorá im priniesla doslova šokujúco za druhý turnaj plný počet bodov! Upozorňoval som našich chlapcov na ich herný štýl a taktiku. Prešovčania však nechali na ihrisku srdiečko. Podobne ako s Makroteamom aj v tomto zápase sme viedli po 1. polčase a nič nenasvedčovalo tomu, že by sme mali mať problém súpera zdolať. Lenže ich účelná taktika s dlhými loptami od brankára na pivota a prakticky žiadna medzi hra len nakopávané lopty dopredu na nás bohužiaľ stačila. K tomu chladnokrvná koncovka S.Anderka a bolo po zápase. Mne neostáva nič iné len súperovi zablahoželať k úspešnému lovu v Žiline a už čoskoro sa vidíme všetci na ich palubovke (12.12.2018).“