3.miniturnaj, 12.12.2018 Žilina (ŠH HA Prešov)

Kluby juniorskej extraligy hráčov do 17 rokov si to tento krát rozdali na palubovke Hotelovej akadémie v Prešove. V poradí už tretí miniturnaj priniesol ďalšie zaujímavé a vyrovnané zápasy. Šošoni cestovali na východ s pozmenenou taktikou a snahou rotovať úmyselne  menší počet hráčov a dosiahnuť tak prijateľnejšie výsledky ako doposiaľ. To sa im čiastočne podarilo, aj keď im k spokojnosti chýbalo ešte jedno dôležité víťazstvo. Ani do tretice nezdolali svojho mestského rivala. Kým však doteraz mal ich súper vo vzájomných zápasoch takpovediac šťastie v koncovke, tak na tomto turnaji sa prezentoval najlepším výkonom a zaslúžene okupuje priebežné 1.miesto. Každý turnaj je úplne iný a výsledky sú vyrovnané, ale divoké zároveň. Šošoni na rozdiel od svojich konkurentov nemajú svojho lídra a tak sa zodpovednosť ako aj gólové zápisy delia takmer na všetkých hráčov. Prvú polovicu turnajov uzavrú kluby 9.januára v Žiline, kde bude ich hostiteľom na Hájiku práve náš MŠK!

7.koloFEJ U17

FK Ekoprim Prešov   – MŠK Žilina FUTSAL 1:3 (0:2)

Góly: S.Anderko 1 – J.S.Novotný 1, P.Gajdošík 1, M.Matúš 1

Zostavy:

Prešov: M.Lysina –  P.Tkáč „C“, R.Jankov, S.Anderko, S.Riják, A.Szuč, R.Kapraľ, A.Jusko, T.Červeňák, Š.Kamenický, T.Macek, J.Gera, tréner: L.Vrbovský

MŠK: M.Šubert (J.Bačík) –  K.Martinček „C“, J.S.Novotný, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, Š.Ftorek, M.Matúš, A.Massa, tréner: T.Kvaššay

Bez kariet

Rozhodovali: M.Hudák a M.Cisko

Počet divákov: 20

Tomáš Kvaššay (asistent trénera  MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Na ďalšie zápasy do Prešova sme cestovali s menším počtom hráčov, so zámerom vyskúšať hrať na dve formácie, hráčov sme si tiež chceli otestovať  na nových pozíciách. Hneď úvodný zápas nás čakali domáci Prešovčania. Začali sme oproti minulým kolám viac zo zabezpečenej obrany, avšak s aktívnym napádaním, čo sa ukázalo na mladších chlapcov súpera ako účinné, nakoľko sme už hneď v úvode viedli 2:0 prakticky po prvých strelách na bránu. Zvyšok prvého polčasu si naši chalani umne kontrolovali, do druhého som ich však nabádal k ešte aktívnejšej hre. Po góle na 3:0 sme sa ešte viac upokojili a nebyť hrúbky v posledných sekundách zápasu, mohli sme dopriať nášmu výborne chytajúcemu gólmanovi Šubertovi shot-out. S výsledkom sme samozrejme spokojní.“

8.kolo FEJ U17

MŠK Žilina FUTSAL – NFL Olympia Košice 1:0 (1:0)

Góly: F.Jančula (MŠK Žilina FUTSAL)

Zostavy:

Košice: J.Belenyesi –  D.Sekeľský „C“, D.Ficzeri, J.Hrušovský, M.Mato, A.Jurko, M.Poľa, tréner: M.Lalkovič

Bez kariet

Rozhodovali: M.Cisko a P.Jároši

Počet divákov: 88

„Druhý zápas v rámci tohto hracieho dňa sme nastúpili proti Košiciam, ktorí pricestovali bez svojej opory z predošlých duelov – M. Sabola. Ich štýl hry sa ale nezmenil, preto sme našich hráčov pripravili na dlhé nahodené lopty do nášho obranného pásma. S týmto sa nám darilo prvý polčas úspešne vysporiadať, ich striehnuceho útočníka sme vykrývali a boli sme dominantnejším tímom, čo sa nám podarilo pretaviť do úvodného gólu. Po prestávke mali viac z hry Košičania, ktorí sa usilovali o vyrovnanie, opäť sme však umne vykrývali priestory a nepúšťali sme ich do vyložených šancí, podržal nás opäť aj Mišo Šubert v bráne. Druhý polčas bol už viac taktický, nehralo sa vo vysokom tempe a nám sa otvárali možnosti na brejky, ktoré sme však nedokázali využívať. Vzadu sme to ale udržali, hoci v samom závere aj s prispením šťastia a tak sme sa mohli tešiť z ďalšieho trojbodového zápisu.“

9.kolo FEJ U17

MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Makroteam Žilina 2:4 (0:2)

Góly: J.S.Novotný 1, F.Jančula 1- A.Vrábel 2, J.Mahút 1, M.Hubočan 1

Zostavy:

Makroteam: J.Beháň –  A.Vrábel „C“, D.Hruštinec, J.Mahút, D.Trnka, D.Dukát, P.Dziásek, M.Turský, D.Begičevič, M.Hubočan,  tréner: D.Dobšovič

Bez kariet

Tomáš Kvaššay (asistent trénera  MŠK Žilina FUTSAL U-17): „V poslednom dueli dnešného dňa nás čakalo derby s tradičným mestským rivalom – Makroteamom Žilina, ktorému sme mali čo vracať z predošlých prehratých duelov, chalanov sme sa snažili správne namotivovať a vyhecovať. Všetko vyzeralo byť v poriadku, avšak po úvodnom hvizde sa ukázalo, že odhodlanie, energiu a srdiečko sme nechali v šatni, pretože na ihrisku sme už od úvodu pôsobili nesmelo a ustráchane, čo súper okamžite vycítil a kruto trestal. Neistý výkon tentokrát podal aj Mišo Šubert v bráne a súčet týchto okolností spôsobil, že prvý polčas sme zaslúžene prehrali 0:2 bez väčšieho ohrozenia súperovej brány!! Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, hráči dostali nové úlohy a návod, ako sa vrátiť do zápasu, no prepadli sme ihneď v prvej akcii a namiesto zníženia sme prehrávali už 0:3 a všetky plány sa nám rozsypali, keď sme vzápätí inkasovali aj na 0:4… Vyskúšali sme tak zahrať vabank, bez brankára, čo čiastočne pomohlo, chalani sa konečne prebrali z letargie a začali hrať, no stačili sme znížiť už len na konečných 2:4. Hráčom v druhom polčase nemôžem uprieť snahu, ale prespatý prvý polčas, vážne chyby a najmä nesprávne nastavenie v hlavách nás stálo lepší výsledok, čím sme si zbytočne sami pokazili dobrý dojem. Ďalší turnaj odohráme na domácej pôde, kde sa musíme pokúsiť tieto stratené body dobehnúť.“