3. štvrťfinále: Pinerola Futsal 1994 – MŠK Žilina FUTSAL 4:1 (2:1)

3.štvrťfinále, 16.03.2019 Hant aréna Bratislava 20:30 hod.

Pinerola Futsal 1994 – MŠK Žilina FUTSAL  4:1 (2:1)

Na hráčov oboch táborov čakal už tretí štvrťfinálový súboj a séria sa presťahovala do Bratislavy. Šošoni vycestovali v mimoriadne oklieštenej zostave, čo by sa v tejto fázy súťaže nemalo stávať. Ale poradili si s tým nad očakávania a všetci nováčikovia podali bojovné výkony na hranici svojich obmedzených možností! Do semifinále postupuje omnoho silnejší, organizovanejší, zohratejší a skúsenejší celok.

Zostavy:

Pinerola: P.Brndiar „C“ (23.M.Herko) – G.Rick, V.D.Silva (Mimi), P.Kozár, V.S.M.D. Souza (Vitinho), M.Kyjovský, T.Bagin, J.Halás, D.Čeřovský, P.Štefaňák, P.Zaťovič, tréner: L.Mikita

MŠK: E.Kavčák (21.M.Greschner)– K.Koleno „C“, D.Ostrák, K.Gábor, M.Ševčík, L.Ďuratný, M.Zajac, M.Pleva, tréner: M.Ondrušek st.

Góly: P.Kozár 2, G.Rick 1, L.Ďuratný (vlastný) –D.Čeřovský (vlastný)

Bez kariet!

Rozhodovali: P.Budáč a L.Šlapka, delegát: J.Hlavenka

Počet divákov: 120

Pinerola začala duel z ostra a už po 30 sekundách mohlo byť 1:0. Domáci zahrali pekný signál a E.Kavčák fantasticky vychytal G.Ricka. Na druhej strane sa výborne prezentoval volejom po rohovom kope M.Ševčík. Aj keď bola Pinerola výrazne sinejšia a častejšie na lopte boli fázy, kedy aj šošoni dokázali sériou autov a rohov zatlačiť súpera! Lenže občas kruté pravidlo športu „nedáš-dostaneš“ platilo aj v tomto zápase a čo sa nepodarilo hosťom, dokázali domáci. Žilinčania v domnienke, že odrazená lopta bude patriť im darovali omylom rohový kop Pinerole. Túto štandardku využili a gólom P.Kozára sa ujali vedenia 1:0. V 9.min. mohol pridať druhý gól M.Kyjovský, trafil ale len vonkajšiu tyčku Kavčákovej svätyne. V 11.min.založili šošoni bleskový protiútok, ktorý bol zakončený strelou K.Gábora a tú tečoval za chrbát vlastného brankára D.Čeřovský 1:1. Pinerola okamžite kontrovala a tento krát nevyzrel v tutovke na E.Kavčáka aktívny Mimi. Jednu z najväčších šancí hostí v prvom polčase nevyužil kapitán K.Koleno, ktorého krížna strela v 15.min.nenašla požadovaný cieľ. Ďalšiu veľkú šancu domácich spálil P.Zaťovič, ktorého bomba preletela tesne nad brvnom! Prebiehala 17.min, Pinerola mala možnosť zahrávať priamy kop a na ten reagoval oddychovým časom domáci lodivod L.Mikita. Po ňom zachoval neželanú tradíciu vlastných gólov MŠK v tejto sérii nešťastník L.Ďuratný, ktorý zmenil smer strely a tak ostal E.Kavčák bez  šance 2:1. Za tohto stavu odchádzali družstvá do šatní.

Tréner MŠK dal v druhom polčase premiérový priestor veteránovi M.Greschnerovi a ten jeho dôveru nesklamal. Mal ale veľmi nešťastný vstup do druhého polčasu, lebo hostia neustáli tradične silný vstup Pineroly do všetkých doterajších polčasov. Po skrumáži pred bránkoviskom hostí ostala lopta na halovke P.Kozára a ten s prehľadom zvýšil na 3:1. Na druhej strane mohol znížiť D.Ostrák, ale ocitol sa pred P.Brdiarom až príliš blízko a už ho nedokázal prelobovať. V priebehu druhého polčasu striedala brankára aj Pinerola a k slovu sa dostal M.Herko. Keď v 28.min. vsietil krásny gól na 4:1 G.Rick, bolo prakticky rozhodnuté. Od tohto momentu hrali šošoni v podstate stále power-play a domáci sa už do útoku nehrnuli. Žilina si vypracovala niekoľko šancí, ale nebola už úspešná. Domáci niekoľkokrát netrafili opustenú bránu a tak sa do konca zápase už nič zaujímavé nestalo. Šošoni tak odchádzali z hlavného mesta s relatívne prijateľnou prehrou a Pinerola v pokoji postúpila po dominantnom výkone do očakávaného semifinále.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „V poslednom zápase tejto sezóny na palubovke Pineroly sme podali celkom dobrý výkon a uhrali prijateľný výsledok. Prvý polčas sme s favoritom držali krok a hrali s ním vyrovnanú partiu. Dobre a disciplinovane sme bránili a boli sme nebezpeční aj v ofenzíve. Druhý polčas súper pridal na obrátkach využil naše chyby a odskočil na rozdiel 3 gólov. Nám sa naše šance nepodarilo  využiť, tak ako by sme si predstavovali. Naším chalanom ďakujem za bojovnosť nasadenie aj predvedenú hru. Pinerole gratulujeme k víťazstvu a prajeme im veľa šťastia na ceste k titulu.“

Miroslav Zajac (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Pre mňa sa zápas začal vo vysokom tempe, prakticky od začiatku nás domáci zatlačili z čoho vyplynul aj prvý gól. Potom sa hra vyrovnala, mali sme aj šance a nakoniec sa nám aj keď zo šťastím podarilo vyrovnať. Do polčasu bola hra naďalej vyrovnaná, šance boli na obidvoch stranách, len bohužiaľ sme po vlastnom góle išli do kabíny za stavu 2:1. Do druhého polčasu sme išli s tým že sa pokúsime domácich potrápiť a čo najdlhšie udržať stav, ktorý by nás ešte udržal v hre o dobrý výsledok. Bohužiaľ sme dostali rýchle2 góly a taký super akým bola Pinerola si to dokázal ustrážiť. Myslím si, že s dnešným výkon môžeme byt spokojní, nakoľko sme bojovali až do konca a súperovi sme nedarovali nič zadarmo.“

Dominik Ostrák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Pred zápasom sme si povedali, že nech je výsledok akýkoľvek, stále musíme hrať koncentrovane, čo sa nám z časti darilo. Dlho bol stav nerozhodný, šance boli na oboch stranách, no Pinerola ukázala kvalitu a hlavne skúsenosti, ktoré nám najviac chýbajú. Favorit nám odskočil začiatkom druhého polčasu na rozdiel 2 gólov, následne ešte jeden gól pridal a ustrážil si výhru. My si z týchto zápasov musíme zobrať hlavne pozitívum, no určite rozoberieme aj negatívne veci, ktorých bolo mnoho. Stav série 3:0 v prospech súpera je zaslúžený, no nič sme mu nedali zadarmo. Pinerole gratulujem k postupu.“

Michal Greschner (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Tento zápas mal pre mňa špecifickú príchuť. Boli to moje prvé minúty v extralige a musím povedať, že z nich mám z nich dobrý pocit aj napriek tomu, že môj výkon nebol ideálny. Ako družstvo si myslím, že sme sa pre nás  v poslednom zápase pobili o dobrý výsledok a z ihriska sme odchádzali so vztýčenou hlavou. Súper nás k veľa šanciam nepustil, čo svedčí o jeho kvalite. Mali sme ale šance kde chýbalo málo, ak skončili gólom, možno by zápas mal iný priebeh. Musím pochváliť našich chlapcov za bojovnosť a súpera za kvalitnú hru. Tento výkon nám dáva dobrý prísľub do budúcnosti a verím, že o klube MŠK Žilina FUTSAL ešte budeme veľa počuť J.“

Martin Pleva (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu sme vstupovali s túžbou zdramatizovať sériu a ukázať sa ešte aspoň jeden krát v domácom prostredí. V prvom polčase sme predvádzali to, čo sme si povedali v šatni. Hrali sme organizovane v defenzíve a smerom dopredu sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitosti. Dlho bol stav vyrovnaný, ale na našu smolu nás opäť zrazil na kolená smolný vlastný gól. Do druhého polčasu sme vstupovali s jednogólovým mankom, žiaľ dlho tento stav nevydržal a v relatívne krátkom časovom slede nám kvalitný súper odskočil až na 3 góly. Následne sme sa ešte pokúsili korigovať v power-play, vypracovali sme si niekoľko šancí, ale opäť nás trápila koncovka. Myslím, že v dnešnom zápase sme podali slušný výkon, bojovali sme jeden za druhého, ale to na veľmi skúseného súpera, akým Pinerola rozhodne je nestačí…“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Som na chalanov hrdý. Bojovali statočne a kožu lacno nepredali. Na moje milé prekvapenie si vypracovali viacero sľubných šancí, ktoré sme však nevyužili. Plne si uvedomujem, že Pinerola hrala len toľko, koľko potrebovala! Bol to veľmi slušný a pokojný zápas. Už dnes sa organizačne pripravujeme na novú sezónu aj keď táto pre klub ešte zďaleka neskončila. Bol by som veľmi rád, ak by sme v blízkej budúcnosti výraznejšie miešali karty a hlavne aby sme sa posunuli výraznejšie dopredu vo všetkých oblastiach, lebo toto ma dosť trápi. Pinerole blahoželám k hladkému postupu a želám im všetko dobré. Ja osobne sa už veľmi teším na semifinálovú sériu medzi Makroteamom a Lučencom. Budú to mimoriadne poučné zápasy, ktoré nám svojim spôsobom všetkým ukážu určite (ne)smerovanie.“