3.zápas: MŠK Nové Zámky – MŠK Žilina FUTSAL 1:6 (0:2)

3.zápas, 04.10.2019 ŠH Milénium Nové Zámky 20:00 hod.

MŠK Nové Zámky – MŠK Žilina FUTSAL 1:6 (0:2)

Extraliga má za sebou 4.kolo a šošoni svoje tretie vystúpenie. A aj do tretice zápas na palubovke súpera. Tento krát u veľmi sympatického nováčika v Nových Zámkoch. Jasným favoritom boli ale severania a očakávalo sa ich víťazstvo. Žilinčania nastúpili v takmer najsilnejšej možnej zostave a tréner B.Škorec hľadá optimálne zloženie tohto úplne nového, ale kvalitného kádra. Predzápasový scenár sa nakoniec naplnil, ale domáci sa nemajú začo hanbiť a ich nový a mladý kolektív je prísľubom pre najvyššiu súťaž do budúcnosti.

Zostavy:

Zámky: D.Lengyel (D.Gedai)  – P.Molda „C“, P.Vašek, A.Kucharovič, M.Marík, R.Marík, M.Petík, J.Varga, I.Bacho, B.Druga, T.Csief, M.Marusič, M.Varga

MŠK: M.Herko (21.E.Kavčák) – D.Ostrák „C“, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Ševčík, F.Vaktor, J.Koricina, M.Štrbák, M.Bevelaqua, M.Belaník, K.Koleno, F,Marton, tréner: B.Škorec

Góly: J.Varga 1 – M.Ševčík 2, K.Koleno 1, P.Zaťovič 1, F.Marton 1, S.Marušinec  1

ŽK: P.Molda, J.Varga – E.Kavčák

Rozhodovali: M.Matula, L.Šlapka, D.Poruban, delegát: I.Čuhár

Počet divákov: 200

Nováčik súťaže sa pustil do favorita nebojácne a patril mu úvod duelu. Dokonca sa mohli domáci  v prvej minúte aj ujať vedenia, to by ale musel J.Varga po protiútoku trafiť bránu z dobrej pozície. Domáci statočne bojovali a nenechávali hosťom na palubovke veľa priestoru. Šošoni ale ustáli ich úvodnú iniciatívu a postupne na dlhú dobu prebrali iniciatívu. Svoju prvú gólovú šancu si vypracovali až v 5.min. keď brankára D.Lengyela z blízka neprekonal K.Koleno. Jediná chybička reprezentačnej brankárskej jednotky M.Herka v prvom polčase mohla znamenať otvorenie skóre na druhej strane. Brankár MŠK podbehol dlhú loptu, ale jeho spoluhráči najskôr M.Ševčík a hneď na to  F.Vaktor podržali svojho brankára, ktorý to kabíne opätoval v ďalšom priebehu. V 8.min. lízala strela M.Štrbáka z voleja roh domácej brány. Až prišla 10.min, M.Herko umne vyviezol loptu na súperovu polovicu, prihral M.Ševčíkovi a ten po svojou typickej akciou otvoril skóre 0:1. Zámky ale neustále hrýzli a ich ďalšie veľké šance prišli v 14.min. Zaujala najmä štipľavá strela z halovky juniora M.Maríka! M.Herko ale chytal vo veľkej pohode a potvrdil svoj vysoký štandard. Druhý gól stretnutia prišiel až v záverečnej minúte. Po nacvičenej akcii sa skackanou strelou k tyčke presadil kanonier MŠK K.Koleno 0:2. Posledné slovo však mohol mať kapitán hostí D.Ostrák, toho ale so záverečným hvizdom skvele vychytal D.Lengyel. Domáci si za svoj výkon v prvom polčase gól určite zaslúžili, lenže gólovo sa presadili len skúsenejší hostia.

Hostia nastúpili do druhého polčasu odhodlaní zlomiť odpor súpera a darilo sa im to. Nie len gólov, ale aj herne prakticky kontrolovali celý druhý počas. Tretí gól šošonov strelil v 24.min. F.Marton, ktorý vybojoval osamotený loptu a aj na dvakrát dokázal skórovať 0:3. Prebiehala 27.min. a prišla radostná chvíľa aj pre domáce tribúny. M.Belaník stratil ľahkú loptu, ktorú získal J.Varga, rútil sa sám na E.Kavčáka ktorý chcel najskôr vybehnúť z bránkoviska a potom sa už nedokázal dostať naspäť do komfortnej polohy a zaslúžene inkasoval 1:3. Lavička domácich aj tribúny na chvíľočku ožili, všetkých ale schladil v 29.min. lahôdkou reprezentant P.Zaťovič ,ktorý jemným lobom zvýšil už na 1:4. A keď v 32.min. predviedol ďalšiu skvelú futsalovú akciu veľký klenot MŠK M.Ševčík, bolo viac menej rozhodnuté 1:5. Zápas sa už len dohrával a domáci skúsili zmeniť priebeh hry najmä v power-play.  Hrali s lietajúcim brankárom P.Moldom, ktorý sa dostal do niekoľkých menších šancí a tú jeho najväčšiu v 38.min. vychytal pozorný E.Kavčák. V poslednej minúte uzavrel skóre zápasu S.Marušinec, ktorý využil nedorozumenie v rozohrávke domácich a poslal loptu pokojne do opustenej brány 1:6. Diváci mohli vidieť ešte jeden gól a to z haloviek domácich hráčov. 10 sekúnd pred koncom opečiatkoval svätyňu E.Kavčáka dobrou strelou A.Kucharovič. Zápas tak skončil objektívnym výsledkom 1:6, kde hostia odchádzali spokojní s najmä s troma bodmi a domáci aspoň z oduševneným výkonom. Šošonov čaká o týždeň konečne prvý domáci zápas, keď v sobotu 12.októbra privítajú v domácej hale na Rosinkách o 20.00 druhého nováčika z Prievidze!

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Náš výkon nebol optimálny a taký ako by som si predstavoval. Boli sme málo aktívni v defenzíve, v ofenzíve sme často hrali zbytočne komplikovane. Niektorí hráči musia prepnúť na vyšší stupeň, aby boli pre tím prospešní a ako tím sme boli úspešní. Spokojnosť môžem vysloviť s brankármi, podržali mužstvo, keď sme to potrebovali. Vyhrali sme výrazne 6:1, ale Novozámčania ma milo prekvapili a ich mladé mužstvo má všetko pred sebou.“

Milan Herko (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu v Nových Zámkoch sme išli s jasným cieľom zvíťaziť. Trosku pomalšie sme sa rozbiehali ale nakoniec sme strelili dva góly v prvom polčase. Druhý polčas sme už mali hru pod kontrolou a nakoniec sme zaslúžene vyhrali. Treba pochváliť aj súpera, ktorý hrá len s mladíkmi a snažia sa postupne napredovať. Tažké zápasy mame stále len pred sebou, ktoré nám úkazu zrkadlo.“

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme začali pomerne nervózn, keď sme za stavu 0:0 museli viac krát vykopávať loptu z našej bránky a veľa krát nás podržal aj brankár. Hra sa však upokojila po našom prvom góle, ktorý strelil po vynikajúcej individuálnej akcii Ševo. Od toho gólu sme hru kontrolovali a až na jeden inkasovaný gól sme si súpera držali na dištanc. Nové Zámky boli nepríjemným súperom, mali šikovných mladých chalanov a hrozili hlavne individuálne. Náš výkon nebol zlý ale máme na oveľa viac. Hlavné sú však tri body, teraz si trocha oddýchneme a od budúceho týždňa začíname prípravu na prvý domáci zápas s Prievidzou.“

Martin Štrbák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do Nových Zámkou sme si išli po 3 body, čo sa nám podarilo i keď to z našej strany nebol najlepší výkon. V prvom polčase sme mali síce loptu častejšie na halovkách, no súper si vytvoril množstvo šanci z protiútokov. Našťastie nás podržal Mino Herko a do šatne sa išlo za stavu 2:0 pre nás. Druhý polčas už bol z nasej strany trochu kľudnejší, podarilo sa nám pridať ďalšie góly a v pokoji dotiahnuť  zápas do konca.“