4-dňové sústredenie splnilo svoj účel

Minulý týždeň, streda až sobota sme absolvovali sústredenie v domácom prostredí, v Žiline, ale vo výborných podmienkach, kde sme mali zabezpečené naozaj všetko čo sme potrebovali – tréningový proces, regeneráciu vo forme wellness v hoteli Holiday Inn a stravovanie v reštaurácií Západná v areáli futbalového štadióna MŠK Žilina a v sobotu v krásnom hoteli, Villa Nečas. Veľká vďaka touto cestou patrí futbalového klubu MŠK Žilina.

Päť tréningových jednotiek a prípravný zápas s Lion Car MIBA Banská Bystrica nám ukázal veľa pozitív, ale aj negatív. Veľkým pozitívom je záujem mladých, juniorských hráčov, ktorí sa zapojili nielen do sústredenia, ale aj do prípravy. Od jeho samotného začiatku nevynechali prakticky ani jednu tréningovú jednotku a ukazujú veľký záujem o futsal. V tréningovom procese títo hráči pracujú maximálne pozorne, učia sa od starších a skúsenejších, čo je prísľubom do budúcnosti. V piatok večer sme v ŠH Rosinky odohrali prípravný zápas s Lion Car MIBA Banská Bystrica, ktorý sme vyhrali 10:6, po polčase 6:0. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, ale ten druhý naopak, inkasovali sme až 6 gólov, čo je za jeden polčas veľmi veľa. Aj napriek tomu, prípravný zápas splnil svoj účel, pretože sme v ňom skúšali rôzne varianty a aj nových hráčov. Na záver sústredenia sme absolvovali futbalový zápas MŠK Žilina vs. Nitra a mohli sa tak pozerať na ďalšie víťazstvo nášho futbalového MŠK.

Tréningové jednotky boli zamerané najmä na taktickú prípravu so systematickým postupom naučiť a „prinútiť“ hráčov rozmýšľať futsalovo. Rovnako súčasťou sústredenia bola aj fyzická a kondičná príprava. Čím viacej tréningovým jednotiek hráči absolvujú, tým rýchlejšie sa naučia systém, ktorý je veľmi dôležitou súčasťou ich výkonu. Výborný futbalista v hale neznamená aj výborný futsalista. Návyky futbalistov sa niekedy odstraňujú veľmi pomaly a sú presným opakom toho, čo je vo futsale potrebné.

 

Vyjadrenia po sústredení

„Sústredenie hodnotím kladne po všetkých stránkach, ukázalo mi naozaj veľa, tak ako aj zápas s Banskou Bystricou. Ten nám ukázal, čo potrebné zlepšiť. Je nutné povedať, že tí čo absolvovali sústredenie tak mali toho plné „kecky“. Som však rád, že to tak bolo, pretože tým pádom viem, že išli na dno svojich síl. Škoda, že nie všetci hráči absolvovali celý tréningový cyklus z rôznych, objektívnych dôvodov, ale toto už ovplyvniť nevieme. Verím, že do začiatku sezóny budeme pripravení tak, aby sme boli konkurencieschopný každému tímu.“, zhodnotil sústredenie tréner Branislav Škorec.

Kapitánom v zápase s MIBOU bol Dominik Ostrák: „Sústredenie splnilo účel, tréningové jednotky boli kvalitné a pre nás veľmi dôležité. S chalanmi sme strávili aj nejaký čas mimo palubovky, čo je tiež plus. Podmienky sme mali vytvorené veľmi dobré, takže sme všetci spokojní.  Čo sa týka zápasu, som rád že sme vyhrali, no nešlo ani tak o výhru ako o to, vyskúšať si nové veci zo sústredenia. Hralo sa v slušnom tempe, no ku koncu bolo vidno na oboch tímoch únavu z tréningov. Som rád že aj po náročnom programe sme zápas nevypustili a pristúpili k nemu zodpovedne. Samozrejme bolo aj veľa chýb, ktoré si musíme ukázať a do ligy doladiť.“

Na skúške sa objavil aj hráč Wild Boys ´02 Bratislava, ktorý odohral svoj druhý zápas v našom drese, Martin Štrbák. Strelec štyroch gólov v prípravnom zápase s Banskou Bystricou nám povedal: „Páčila sa mi organizácia sústredenia, tréningový proces ale aj prístup hráčov. Do tohto všetkého zapadol aj ideálny súper na prípravný zápas, ktorý ma v podstate rovnakú víziu a štýl posilnenia kádra ako MŠK Žilina. Osobne si myslím, že sústredenie splnilo svoj účel.“

 „V stredu podvečer sme začali sústredenie v Žiline, ktoré hodnotím veľmi dobre. Účasť bola veľmi dobrá. Na poslednom tréningu toho už bolo dosť.. Na tréningoch sme skúšali taktické varianty, ktoré nám určite pomôžu v lige. Počas sústredenia sme odohrali jeden prípravný zápas, ktorý sme zvládli a vyhrali sme 10:6. V zápase tréner skúšal nové varianty, ktoré sme sa učili na sústredení, ale aj nových hráčov. Sústredenie sme ukončili v sobotu spoločnou večerou a spoločným programom, futbalovým zápasom MŠK Žilina, ktorá nastúpila proti chlapcom z Nitry.“, zhodnotil strelec dvoch gólov a viacerých prihrávok Filip Marton.

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top