4.miniturnaj, 09.01.2019 Žilina-Hájik

Juniori vekovej kategórie do 17 rokov majú za sebou polovicu súťaže. A stále platí, že výsledky jednotlivých zápasov sú divoké, ale v konečnom zúčtovaní je tabuľka nesmierne vyrovnaná a otvorená.  Mladí šošoni zatiaľ výsledkovo veľmi zaostávajú za svojou predvádzanou hrou, ale majú pred sebou ešte veľa kôl. Hrať sa bude ešte o 36 bodov, čo dáva šancu získať titul ešte všetkým klubom vrátane toho nášho. Priebežnú tabuľku vedie zaslúžene ŠK Makroteam Žilina, ktorého chlapci majú zatiaľ najpevnejšie nervy. Košice majú, ale najlepšieho strelca súťaže, Prešov najpevnejšiu obranu a naši šošoni najlepší útok. Bude zaujímavé sledovať ako to celé dopadne. Je rovnako načase začať týchto chlapcov mapovať a pripravovať z nich novú reprezentáciu a využiť ich potenciál.

10.koloFEJ U17

NFL Olympia Košice – MŠK Žilina FUTSAL 4:5 (1:2)

Góly: M.Sabol  5 – P.Gajdošík 2, D.Krško 1, Š.Ftorek 1

Zostavy:

MŠK: M.Šubert (D.Franek) –  K.Martinček „C“, M.Bevelaqua, Š.Ftorek, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, M.Matúš, E.Jánošík, A.Massa, tréner: D.Štaffen

Košice: J.Belenyesi –  M.Sabol „C“, D.Sekeľský, D.Ficzeri, J.Hrušovský, M.Mato, A.Jurko, M.Poľa, J.Mihalič, M.Bodnár, tréner: M.Lalkovič

Bez kariet

Rozhodovali: V.Michna a R.Kaštan

Počet divákov: 20

Dušan Štaffen  (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Sme nepoučiteľní. Košice nás nemajú čím prekvapiť, hrajú cez pivota na TOP strelca súťaže M.Sabola. Vieme čo budú hrať, vieme ako to budú hrať, vieme čo máme robiť, ale všetko je to málo. Tento útočný klenot nám v doterajších troch vzájomných zápasoch strelil už neuveriteľných 12 gólov! Po prvom polčase sme prehrávali o gól, keď sme nevyužili viaceré čisté šance na bezpečné vedenie a to nás mohlo mrzieť. Do druhého polčasu sme však nastúpili odhodlaní zápas otočiť, čo sa nám za 6 minút podarilo a razom sme viedli 4:2. Lenže Košice majú už spomenutého M.Sabola, ktorému stačilo rovnako 6 minút na to, aby zabezpečil svojmu družstvu víťazstvo! Toto stretnutie bohužiaľ nevyšlo ani nášmu brankárovi…Dovolím si povedať, že sme boli lepším družstvom, pokiaľ sa ale nenaučíme brániť tento jednoduchý herný štýl, nemôžeme byť úspešní. “

11.kolo FEJ U17

MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Makroteam Žilina  6:1 (5:0)

Góly: P.Gajdošík 2, F.Jančula 2, K.Martinček 2 – J.Mahút 1

Zostavy:

MŠK: M.Šubert (16. D.Franek) –  K.Martinček „C“, M.Bevelaqua, Š.Ftorek, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, M.Matúš, E.Jánošík, A.Massa, tréner: D.Štaffen

Makroteam: J.Beháň –  A.Vrábel „C“, D.Hruštinec, J.Mahút, D.Trnka, D.Dukát, P.Dziásek, M.Turský, D.Begičevič, M.Hubočan,  tréner: D.Dobšovič

Bez kariet

Rozhodovali: S.Nemček a V.Michna

Počet divákov: 25

Dušan Štaffen (tréner  MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Makroteam sme v doterajšom priebehu súťaže nedokázali zdolať, aj keď sme na to v prvých dvoch zápasoch mali. Chlapci sa na tento zápas veľmi tešili a bolo na ich hre vidieť veľké chcenie. A konečne sme toto chcenie a aktivitu premenili na vysoké víťazstvo. Už do polčasu bolo rozhodnuté. Cez polčas sme dali priestor ďalším chlapcom a do rozbehnutého zápasu sa im žiaľ nepodarilo ideálne naskočiť. Som ale rád, že si chalani zápas užili a silného súpera presvedčivo zdolali. “

12.kolo FEJ U17

MŠK Žilina FUTSAL – FK Ekoprim Prešov  1:2 (1:1)

Góly: M.Bevelaqua 1- R.Jankov 1, R.Kapraľ 1

Zostavy:

MŠK: D.Franek (M.Šubert) –  K.Martinček „C“, M.Bevelaqua, Š.Ftorek, P.Gajdošík, F.Jančula, D.Krško, J.Kubovich, M.Matúš, E.Jánošík, A.Massa, tréner: D.Štaffen

Prešov: J.Degro – R.Kapraľ „C“, M.Lysina, P.Tkáč, R.Jankov, S.Anderko, A.Jusko, J.Gera, tréner: L.Vrbovský

Bez kariet

Rozhodovali: R.Kaštan a S.Nemček

Dušan Štaffen  (tréner  MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Tento zápas sa mi veľmi komplikovane hodnotí, lebo ho neviem dobre opísať. Hrali sme so súperom takmer bago a na jednu bránu. Vlastnou hlúposťou sme  2x komicky inkasovali a nedali súperovi góly ani zo 100% príležitosti. Totálne sme zlyhali v koncovke a aj keď sme podali výborný výkon, možno aj najlepší v doterajšom priebehu súťaže – prehrali sme. V domácom prostredí sme boli dominantní, ale nejako sa nám nedarí lámať stretnutia na našu stranu v záveroch zápasov. Máme ešte na čom pracovať a druhá polovica súťaže bude pre nás veľkou výzvou. Neradi by sme skončili na chvoste súťaže, nepatríme tam.“