5. kolo: ŠK PINEROLA Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 8:1 (5:0)

ŠK PINEROLA Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL  8:1 (5:0)

Šošoni vycestovali k najväčšiemu ašpirantovi na titul v zostave, ktorá nezodpovedala extraligovému zápasu. Okrem nízkeho počtu hráčov trápila trénera aj absencia brankára a to je už čo povedať! Futsalisti Pineroly majú navyše momentálne slušnú  formu a chuť po kvalitných zápasoch. A tak bol konečný výsledok pre bojovnú skupinku šošonov ešte lichotivý…

Zostavy:

Pinerola: M.Herko „C“ (21.P.Brndiar) – G.Rick, P.B.M.D.Silva (Bruno), V.D.Silva (Mimi), P.Kozár, V.S.M.D. Souza (Vitinho), M.Kyjovský, M.Štrbák, T.Bagin, T.Hájek, P.Štefaňák, W.E.D.Santos (Wesley), P.Zaťovič, tréner: L.Mikita

MŠK: K.Koleno „C“ – L.Ďuratný,  V.Gavrilov, D.Ostrák, K.Gábor, J.Baranovič,  tréner: M.Ondrušek st.

Góly: Bruno 3, Mimi 1, M.Kyjovský 1, T.Hájek 1, Wesley 1, P.Zaťovič 1 – J.Baranovič 1

Bez kariet

Rozhodovali: P.Molnár a S.Grom, delegát: M.Jablonický

Počet divákov: 100

Tréner šošonov si so svojou zostavou nemohol dovoliť hrať s Pinerolou otvorenú partiu a tak nemohlo nikoho prekvapiť, že hostia hrali prakticky celý zápas power-play. Obrovská kvalita bola ale na strane domácich, ktorí určovali tempo hry a vo všetkých herných činnostiach dominovali. Skóre stretnutia mohol otvoriť V.S.M.D. Souza, ale jeho strela pristála len na hlave brankára K.Kolena. Domácich fanúšikov mohol zaskočiť L.Ďuratný. Peknú a rýchlu akciu MŠK však nedokázal dotiahnuť do gólového konca. A práve po tejto akcii hostí zo 4 .min. udrela Pinerola. Do rozhodenej obrany doslova vletel legionár Mimi a nemal problém zakončiť do odkrytej brána 1:0. O dve minúty padol ďalší gól. Po obliehaní brány MŠK zakončoval úspešne strelou k tyčke Bruno 2:0. V polovici prvého polčasu bolo po peknej milimetrovej akcii domácich 3:0, keď na jej konci zakončoval T.Hájek. 12. min. a opäť úradovali Brazílčania. Najskôr Mimi len opečiatkoval konštrukciu brány, ale odrazenú loptu už upratal do šibenice Bruno 4:0. Skvelý záblesk na opačnej strane nevyužil V.Gavrilov, ktorý sa dostal do nádejnej pozície, ale znudeného M.Herka žiaľ neprekonal. Tlak domácich pokračoval a v 16.min. sa dva krát zatriasla konštrukcia brány K.Kolena. Prvým neúspešným strelcom bol P.Štefaňák a druhým P.Kozár. Hostia mali tutoviek ako šafranu, ale dokázali si ich vypracovať. V závere prvého polčasu mal ďalšiu aktívny L.Ďuratný. Posledné slovo a to až pár sekúnd pred sirénou mali futsalisti Pineroly. Unavená obrana nedokázala zareagovať na rohový kop domácich a Wesley uzavrel polčasové skóre na 5:0.

Úvodná šanca druhého polčasu patrila podobne ako v tom prvom Mimimu. Opäť však neuspel a nastrelil ďalšiu konštrukciu brány. Podľa očakávania pokračoval naďalej veľký tlak Pineroly a hostia sa dostávali do zakončenia len sporadicky. Žilinčania sa však stále snažili tvoriť a nekaziť hru. Boli však mimoriadne limitovaní výborným pohybom domácich. Po jednom zo spornejších súbojov vyrazila do protiútoku dvojica K.Koleno a J.Baranovič, no hosťom aj po tejto akcii svietila v kolónke strelených gólov nula. A tak udrelo na opačnej strane po drvivom tlaku, keď K.Koleno nemal nárok na tečovanú strelu P.Zaťoviča 6:0. V 27.min. sa dostali hostia k priamemu kopu, ktorý zahrával D.Ostrák. Ten síce takmer zlomil brvno, gól však nepadol. Pinerola predviedla ďalšiu svoju biliardovú akciu a po jednej z nich bolo už hrozivých 7:0, keď skóroval M.Kyjovský. Radostný moment a čestný úspech pre hráčov MŠK prišiel v 28.min. Po rohovom kope sa dostal k lopte na zadnej tyčke zabudnutý J.Baranovič a pri svojom prvom extraligovom štarte prekonal bezmocného P.Brdiara, ktorý cez polčas vystriedal svojho brankárskeho parťáka M.Herka 7:1. Na dlhé minúty to bolo všetko. Pinerola kontrolovala dianie na palubovke a loptu súperovi takmer vôbec nepožičala. Šošoni však hrali v rámci svojich možností obetavo. Ich najväčšiu šancu zahodil v 38.min. D.Ostrák, ktorý tiesnený z blízka prestrelil. Bodku za jednoznačným zápasom dal Bruno, ktorý 10 sekúnd pred koncom opustený na zadnej tyčke dovŕšil svoj hattrick 8:1.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ No čo už ja môžem povedať k takémuto zápasu? Neboli sme Pinerole dôstojným súperom a takéto zápasy sa nepáčia ani divákom. V našich amatérskych podmienkach bývajú aj takéto situácie a môžem len povedať, že ma to mrzí. Tento zápas z určitého hľadiska nebol pre nás vôbec dôležitý, to však nemení nič na tom, že by sme takto nemali najvyššiu súťaž degradovať. Hráčom, ktorí na tento nerovný boj nastúpili môžem len a len poďakovať. Určite si neurobili hanbu a zabojovali za naše farby! Celej Pinerole sa aj touto cestou chcem ospravedlniť!

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „ Zápas s Pinerolou nás zastihol v najhoršej možnej situácii čo sa týka hráčov. Dvoch máme na mládežníckej olympiáde. Pracovné a študijné povinnosti neočakávane zastihli aj ďalších a čo čert nechcel kvôli zraneniu a svadbe sme vycestovali bez brankárov. Preto sa ospravedlňujeme súperovi aj divákom, pretože tento zápas tak stratil na úrovni. Súper mal celý zápas prevahu, ktorá sa odzrkadlila 8 strelenými gólmi. Proti najkvalitnejšiemu tímu ligy sme si  však aj my vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale reprezentačné brankárske duo Herko-Brndiar obstáli na výbornú a inkasovali len jediný krát. Napriek prehre sme odohrali dôstojný zápas a všetci naši hráči podali výborný výkon za ktorý im patrí vďaka“.