7.kolo: MŠK Žilina FUTSAL – Wild Boys ´02-SDM Domino Bratislava Juniors 4:1 (0:0)

7.kolo, 09.12.2018 ŠH Žilina – Rosinky  11:00 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – Wild Boys ´02-SDM Domino Bratislava Juniors 4:1 (0:0)

Góly: P.Schmiester 2, M.Ševčík 1, R.Moravec  1  – S.Šarudi 1

Zostavy:

MŠK: O.Seman (J.Janošec) –  M.Holbička „C“, R.Moravec, M.Ševčík, M.Turský, R.Pudík, A.Greguš, P.Schmiester, M.Gašper, tréner: D.Štaffen

Wild Boys: M.Kušnír „C“-  J.Hodál, F.Vaktor, D.Abrahamovský, R.Hollý, S.Šarudi, S.Chorváth, tréner: E.Galdino

ŽK: S.Šarudi (Wild Boys)

Rozhodovali: V.Michna a S.Nemček

Počet divákov: 25

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-20):

„Vedel som, že nás čaká ťažký zápas a upozorňoval som chalanov, aby počet hráčov súpera nebrali do úvahy. Máme s tým už bohaté skúsenosti zo všetkých kategórii a vieme, že 6 hráčov v poli je často skôr výhodou, ak hovoríme o prvom stretnutí. Divosi hrali pozorne v obrane a v bránke mali seniorského reprezentanta M.Kušníra, ktorý už dávno prerástol svojou výkonnosťou mládežnícku kategóriu. Začali sme aj my opatrne, nechceli sme príliš skoro otvoriť hru. Kontrolovali sme priebeh hry na palubovke, ale nedokázali sme sa presadiť v koncovke. V druhom polčase sme už trošku dupli na plyn a začali sa ešte viac dostávať do koncovky. Paradoxne sme inkasovali ako prvý po akcii, ktorej predchádzala možno sporná situácia, ale to už je dnes jedno. Do polovice druhého polčasu sa nám podarilo vyrovnať dobre hrajúcim P.Schmiestrom a náš víťazný gól vsietil najlepší hráč MŠK M.Ševčík. 3 body ešte poistil R.Moravec, ktorému sa konečne vracia forma a svoj slušný výkon korunoval aj druhým gólom P.Schmiester. V závere skúsili hostia podľa očakávania power-play, na ktorú sme boli dobre pripravení a súperovi sme nedovolili ani len korigovať stav. Chcem pochváliť všetkých mojich hráčov ale aj tých súperových, ktorí takýmito výkonmi môžu v tabuľke už len stúpať.“