8. kolo: Futsal Team Levice – MŠK Žilina FUTSAL 4:3 (3:0)

7.zápas, 09.10.2018 ŠH Levice 19:30 hod.

Po nešťastnej domácej prehre s Trnavou čakal šošonov ďalší tabuľkovo šesťbodový zápas. Žilinčania cestovali na palubovku nevyspytateľných Levíc, kde chceli konečne zabodovať. Vycestovali s mierne pozmenenou zostavou a už tak trochu s nožom na krku…

Zostavy:

Levice: E.Bielik (P.Pecho, K.Kollár) –J.Krivočenko „C“, G.Švec,  D.Kazár, J.Adami, V.Rakica, M.Chudý, A.Krén, A.Suljič, P.Gabaš, R.Bačík, M.Krén, tréner: P.Gabaš

MŠK: E.Kavčák (T.Dorčík) – L.Ďuratný“C“,  V.Gavrilov, D.Ostrák, K.Gábor, M.Boris, L.Minár, R.Moravec, M.Ševčík,  tréner: M.Ondrušek st.

Góly: G.Švec 2, V.Rakica 1, R.Bačík 1 – D.Ostrák 2, M.Boris 1

Bez kariet

Rozhodovali: M.Botka a M.Molnár, delegát: M.Kubinec

Počet divákov: 300

Žilina nastúpila po neskoršom príchode do haly na prekvapenie koncentrovanejšie a jednoznačnej jej patril vstup do stretnutia. K.Gábor dokonca nastrelil brvno, lopta sa však od chrbta E.Bielika do bránky neodrazila. Po niekoľkých šanciach hostí prišla hluchá fáza hry. Šošoni  boli mierne lepší na lopte a v medzihre, Levice hrozili najmä zo štandardiek. Prišla teda 12 min., kedy domáci mohli otvoriť skóre, ale ich nebezpečná strela len tesne minula roh brány. Nasledoval rohový kop, po ktorom hala zaburácala. Z veľmi veľkej vzdialenosti sa strelou po zemi prekvapujúco presadil R.Bačík 1:0. Domácim narástli krídla a zvýšili viditeľne svoju aktivitu. Druhý gól mohol pridať v 14.min. V.Rakica, keď sa pohral s obranou MŠK, ale jeho strela si cestu za chrbát E.Kavčáka nenašla. Už o 3 minútky si všetko tento hráč vynahradil, aj keď nie s takou noblesou. Takmer z nemožného uhla zahanbil strelou medzi nohy hosťujúceho gólmana a domáci razom viedli prekvapujúcu 2:0. No a aby toho nebolo málo, neskutočnú hrúbku v rozohrávke E.Kavčáka figliarsky využil v 18.min. domáci matador G.Švec strelou do opustenej brány 3:0. Týmto neobjektívnym výsledkom aj skončil 1.polčas.

Šošoni aj do druhého polčasu vstúpili herne lepšie, ale bez želaného úspechu. Pekný futsalový moment priniesla 24.min., keď agilný M.Boris po vzore V.Rakicu vyzvŕtal obranu súpera a aj jeho strela skončila tesne vedľa brány. 28.min. sa už skóre menilo, po fatálnej hrúbke ináč veľmi slušne hrajúceho L.Minára, ktorý prihral brankárovi „druhú domov“. Levičania zahrávali nepriamy kop a zvládli ho elegantne. Úspešným zakončovateľom bol G.Švec 4:0. Aj hostia sa dočkali zaslúženého gólu. V 29. min. vybojoval loptu M.Boris, narazil si s V.Gavrilom a korigoval na 4:1. Asi najkrajšiu akciu predviedli hostia v 34.min. Po bleskovom protiútok MŠK L.Ďuratný pekne našiel z druhej vlny nabiehajúceho M.Borisa, ale jeho parádna strela skončila len na tyčke bezmocného E.Bielika. Domáci brankár sa vyznamenal v rovnakej minúte, keď skvele zasiahol po priamom kope MŠK a vychytal D.Ostráka. Tréner MŠK M.Ondrúšek siahol v 35. min. k power-play, to už ale bolo možno neskoro, aj keď v hale sa v samotnom závere veru diali zaujímavé veci. Až tento herný variant naštartoval zaspatých Žilinčanov. V 38. min. napálil K.Gábor loptu do tyčky. Neskôr zahral v pokutovom území hrajúci tréner P.Gabaš jasne rukou, čo videli všetci v hale len ani jeden rozhodca…Potom sa o slovo prihlásil lietajúci brankár D.Ostrák a pripravenú akciu zakončil gólom z uhla na 4:2. V poslednej minúte sa Slovenský reprezentant presadil ešte raz a takmer z identického miesta už len upravil na konečných 4:3. Po záverečnom hvizde tak vypukla na domácej lavičke veľká radosť a na tej druhej obrovské sklamanie.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Levice bol súper ,s ktorým sme mohli bodovať. Sme  sklamaní, že sa tak nestalo. Na zápas sme nastúpili v silnej zostave a naše odhodlanie bolo veľké.  Po našom úvodnom tlaku nás schladili hneď 3 súperove góly z veľkých vzdialeností. V ofenzíve  sme sa vedeli presadiť ,ale  v záverečnej fáze nám chýbala potrebná dravosť a dôraz ,aby sme upratali loptu za chrbát domáceho gólmana. S hrozivých 4:0 sme síce v závere zdramatizovali zápas na 4:3 , to  však body neprináša. Výkony viacerých našich hráčov boli v tomto zápase podpriemerné. Na druhej strane …jediná vec ,ktorá ma  v zápase potešila ,je návrat do mužstva a dobré výkony hráčov Mária Borisa a Lukáša Minára“.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ Ak by som bol fanúšikom konšpiračných teórií, tak by som si myslel, že niektorí naši kľúčoví hráči predali zápas stávkarskej mafii (ale nie som). Totálne odfláknuté extraligové stretnutie u súpera, kde sme mohli zvíťaziť. Kvalitu sme na to nesporne mali, ale ako naši hráči v poslednej dobe pristupujú k pojmom ako bojovnosť, nasadenie a strelecká efektivita, tak to je jedna veľká katastrofa. Strácame body, ktoré sa len ťažko budú naháňať na palubovkách ďaleko silnejších súperov. Domáci nás totálne vyškolili z efektivity. Ja si našich hostiteľov z Levíc úprimne vážim a nerád by som bol ak by to vyznelo urážlivo, ale nevypracovali si súvislejší tlak či poriadne šance a viedli z ničoho 3:0. To sa potom ťažko otáča zápas, keď nemáte oporu v brankárovi a niektorí hráči hrajú na pol plynu. Záverečný tlak a skvele zahraná power-play prišla už žiaľ neskoro. Levičanom blahoželám a želám veľa úspechov“.

Dominik Ostrák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas s Levicami nám vôbec nevyšiel. Doplatili sme na množstvo nepremenených šancí, zato súper bol efektívny a trestal nás vždy keď mohol. Máme za sebou 2 dôležité zápasy v ktorých nás zradila koncovka a efektivita“.

Matúš Ševčík (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas s Levicami sme nezvládli hlavne psychicky. Dostali sme lacné góly a hrali sme veľmi vlažne. Škoda nevyužitých šancí, ktoré sme nevyužili hlavne zo zadnej tyčky. Na začiatku zápasu stačilo pár krát doklepnúť a vyhrávali by sme minimálne 3:0. V druhom polčase nás súper potrestal z nepriameho kopu po dvojitom hraní s brankárom a bolo razom 4:0. Na tento gól sme dokázali zareagovať gólom nádeje. Na konci zápasu sme už hrali power-play, ale dokázali sme už len znížiť na 4:3. Myslím si, že pre nás veľmi zbytočná a nezaslúžená prehra“.