8. kolo: MŠK Žilina FUTSAL – MIBA Banská Bystrica 4:2 (2:0)

MŠK Žilina FUTSAL – Miba Banská Bystrica 4:2 (2:0)

Po minulotýždňovej prehre s Lučencom chceli dnes šošoni naplno bodovať a tým potvrdiť druhú priečku v tabuľke. Taktiež Miba už potrebovala získať nejaké body, nakoľko posledné zápasy neboli z ich pohľadu úspešné a tak sa očakával vyrovnaný duel. V domácom drese sa na lavičku prvýkrát pozrel iba 16-ročný Šimon Ftorek. Šimon, držíme palce a pokračuj vo svojom úsilí. V čase tohto stretnutia sa odohral v Rijeke, a tiež na televíznych obrazovkách, dôležitý zápas futbalovej kvalifikácie na ME a to sa výrazne podpísalo na počte divákov. Tí ktorí prišli, však nemuseli ľutovať lebo videli zaujímavý zápas s dobrým koncom pre šošonov.

Zostavy:

MŠK: E.Kavčák, (M.Herko) – M.Ševčík, F.Vaktor, D.Ostrák, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, R.Moravec, Š.Ftorek, K.Koleno, M.Bevelaqua, P.Zaťovič, S.Marušinec. Tréner: B.Škorec.

MIBA: K.Kollár, P.Maliňák – S. Bačo, O.Dobrota, J.Kofčák, M.Kyjovský, F.Rafanides, M.Čief, P.Tužinský, M.Kuruc, M.Péchy, P.Teluch. Tréner: R.Bačo.

Góly: F.Vaktor, S.Marušinec, M.Štrbák, D.Ostrák – J. Kofčák, F.Rafnides

ŽK: E.Kavčák – J.Kofčák

Rozhodovali: P.Budáč, M.Ježík , L.Šlapka, delegát: M.Kubinec.

Počet divákov: 80

Už v prvom striedaní sa domáci ujali vedenia, keď Kollára prestrelil S. Marušinec, 1:0. Hráči MŠK mali ešte niekoľko streleckých zakončení, ale boli nepresné alebo málo dôrazné. Po chybe K.Gábora sa prvýkrát dostali k slovu hostia, to bežala štvrtá minúta. M. Kyjovský ohrozil E.Kavčáka a ten musel vytiahnuť vážnejší zákrok. V tejto fáze hry svojim pohybom domáci hráči nútili hostí k faulom, čo znamenalo, že už v 8. minúte nazbierali 4 fauly, ale potom sa rozhodcovia rozhodli, že „vyrovnajú“ tento nepomer… Napriek tomu, že sa hralo veľmi slušne, stav na fauly bol v polovici polčasu 3:4. Po ďalšej hrubke v obrane domácich, sa do vyloženej šance dostal opäť M. Kyjovský, ale v bránke ho tentokrát „vychytal“ vlastný spoluhráč. Lopta by asi nakoniec minula bránu, ale bola to veľká šanca na vyrovnanie. MIBA nedávala domácim hráčom príliš veľa priestoru a tvrdým dostupovaním si získavala rešpekt. Napriek tomu, v 14. min po ideálnej prihrávke K. Kolena dal osamotený F. Vaktor druhý gól domácich, 2:0. Následná šanca Gábora zostala nevyužitá, keďže príprava na zakončenie trvala príliš dlho a kapitán hostí sa stihol vrátiť včas. Do konca polčasu mali domáci ešte niekoľko veľkých šancí, ale už im nebolo dopriate zvýšiť vedenie, a tak sa odchádzalo do kabín za stavu 2:0.

Začiatok druhého polčasu MIBA ešte viac zvýšila agresivitu čoho výsledkom bol gól na 2:1. Z nevinne vyzerajúcej akcie, keď loptu po ľavej strane a troch šošonoch potiahol slovenský reprezentant M. Kyjovský a na zadnej tyči našiel nekrytého J. Kofčáka, ani tento moment však domácich neprebral a o malú chvíľu bolo vyrovnané z halovky Rafanidesa, 2:2. Nedôraznosť v osobných súbojoch znamenala rýchle vyrovnanie a v piatej minúte druhého polčasu sa začínalo prakticky odznova. V tomto momente bola psychická výhoda na strane hostí. Šošoni sa ale spamätali a vrátili sa k aktívnejšej hre z prvého polčasu. Za protesty videl žltú kartu E. Kavčák. Hra sa začala oveľa viac odvíjať na polovici Banskej Bystrice, ktorá sa po vyrovnaní stiahla a čakala na brejkové príležitosti. Žltá karta prišla aj na strane hostí, keď sa nedovoleným zákrokom previnil J. Kofčák. Kvalitný zákrok si pripísal E. Kavčák pri šanci Rafanidesa a nedovolil hosťom získať vedenie na svoju stranu. Tutovku na opačnej strane spálil K. Koleno, a tak bol stav stále vyrovnaný a čakalo sa, ktoré mužstvo dokáže vývoj zápasu otočiť vo svoj prospech. Aktivita posledných minút bola na strane domácich, ale hrozba bystrických brejkov tu stále bola, takže nič nebolo rozhodnuté. Paradoxne práve brejk posunul šošonov k vytúženým trom bodom. Vyhratý súboj M. Ševčíka, následne prihrávka S. Marušinca osamotenému M. Štrbákovi, ktorý si poradil aj s Kollárom v bráne hostí a po peknej „sťahovačke“ zasunul loptu do prázdnej brány, 3:2.  Bystrica od toho momentu zvýšila aktivitu aj smerom dopredu, ale domáci aktívnym presingom držali hru ďaleko od vlastnej bránky a hostí nepúšťali do zakončenia. V záverečných minútach si obliekol dres „lietajúceho“ brankára M. Kyjovský a hostia sa týmto herným variantom chceli pokúsiť vyrovnať. Práve tento hráč bol prvý, ktorý sa pokúsil o zakončenie, ale strelu domáci zblokovali. Pol minúty pred koncom, vystihol D. Ostrák nedôraznú prihrávku hostí a do opustenej bránky poistil víťazstvo 4:2. V zostávajúcich sekundách sa podarilo bystričanom už iba raz ohroziť bránu domácich, ale vážnejšia situácia z toho nebola a tak domáci upevnili druhé miesto v tabuľke. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale dôležité tri body zostali doma. Súperovi ďakujeme za korektný zápas.