8. zápas: ŠK Belá – MŠK Žilina FUTSAL 1:2 (0:0)

8. zápas Zimnej halovej ligy U15, 20.01.2019, ŠH pri ZŠ Javorku Žilina 14:00

MŠK: Bačík (Gazdík) – Martinček – Krško, Kaštan – Frátrik; Kráľ – Kubovich, Janošík – Mažgut; Hrašna

ŠK: Cingel – Mažgút, Ďurčík, Kubena, Šipčiak, Radočáni, Berešíková, Šugár

Bez kariet

Rozhodovali: A. Ďurina, J.W.M. Torres

Tomáš Kvaššay (tréner MŠK Žilina FUTSAL):

„ V prvom rade sa chcem poďakovať mojim hráčom za výborný a zodpovedný výkon! Videli sme veľmi kvalitný duel, ktorý musel byť zaujímavý ako pre prítomných divákov, tak aj pre mňa ako trénera. V našich farbách vyniklo niekoľko vyspelých individuálnych výkonov, chalani si správne zobrali k srdcu to, čo sme si povedali po poslednom zápase, ale i pred tým dnešným, vyzdvihol by som ale predovšetkým tímový, súdržný výkon, vďaka ktorému sme dnes boli úspešní proti silnému súperovi.
Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a obojstranne opatrný, ani jeden z tímov nechcel urobiť prvú chybu, nám sa darilo výborne vykrývať najlepšieho strelca Belej a vypracovali sme si i o niečo viac šancí, brankár Cingel dnes ale chytal bravúrne. To povestné „niečo navyše“ vychytal dnes ale aj náš Kubo Bačík a tak prvý polčas nemohol skončiť inak, ako 0:0.
Do druhého polčasu sa podarilo lepšie vstúpiť nám, keď krátko po prestávke otvoril skóre exportnou bombou náš kapitán Martinček, teší ma, že po nacvičenom signáli! Tento moment nám vlial novú energiu do žíl, ožili sme a boli sme dominantným tímom na ihrisku, krátko na to sme pridali aj druhý gól, tentokrát po krásnej akcii na jeden dotyk po osi Martinček – Krško. Pridať tak musel súper, čo sa aj stalo, zvýšili aktivitu a viac sa dostávali pred našu bránu, podarilo sa im aj znížiť, keď sme len chvíľu nechali viac priestoru kanonierovi Šipčiakovi. Stálo pri nás aj šťastie, keď súper až trikrát nastrelil konštrukciu brány, na druhú stranu aj my sme mohli pridať ďalšie góly, najmä Kubovich v samom závere mal dve tutovky… O ten jeden gól sme dnes ale boli lepší a myslím si, že naša výhra je zaslúžená. Mám radosť, že sme obstáli proti takému silnému a vyspelému súperovi, akým Belá je už dlhodobo a potešili ma tiež výkony niektorých mojich hráčov! Čaká nás tak posledný zápas v základnej časti a ak podáme taký výkon, ako dnes, verím, že budeme úspešní!“