Baráž (1. kolo): FUTSAL TEAM Levice – MŠK Žilina FUTSAL 6:6 (2:2)

Baráž 1. kolo, 09. 03. 2018 ŠH Levice 20:00 hod.

FUTSAL TEAM Levice – MŠK Žilina FUTSAL  6:6 (2:2)

Zostavy:

Levice: E. Bielik (R. Obický) – V. Rakica „C“, D. Kazár, M. Misko, A.  Konvický, M. Tóth, P. Gabaš, R. Bačík, M. Budovec, M. Chudý,  tréner: P. Gabaš

MŠK: E. Kavčák (M. Kotuláč) – K. Koleno „C“, J. Baranovič, R. Planeta, M. Ševčík, O. Volek, V. Gavrilov, K. Gábor, tréner: M. Ondrušek st.

Góly: V. Rakica 3, M.  Tóth 1, R. Bačík 1, M. Ševčík (vlastný) – K. Koleno 2, V. Gavrilov 2, M. Ševčík 1, J. Baranovič 1

ŽK: M. Misko – E. Kavčák, V. Gavrilov

ČK: M. Misko

Rozhodovali: M. Fischer a P. Budáč, delegát: P. Slimák

Počet divákov: 300

Žilinčania začali bitku o extraligu na palubovke najväčšieho favorita baráže v Leviciach. Futsal team mal napriek nevydarenej sezóne v domácom prostredí vždy silu  a zuby si tu vylámalo už mnoho skúsených družstiev. Okrem basketbalistov Levíc  majú podporu fanúšikov aj futsalisti.

Už samotný úvod naznačil mimoriadne taktický súboj. Prvé veľké šance mali domáci hráči. Sľubné prečíslenie MŠK zle vyriešil V. Gavrilov a nasledoval takmer smrtiaci protiútok. Kým prvú strelu dokázal E. Kavčák s námahou vyraziť, následnú dorážku do opustenej brány našťastie nezakončil gólom útočník Levíc. Z ďalšej šance nastrelil domáci M. Misko len tyčku Kavčákovej svätyne! V 9. min. po hrúbke M.  Gajdácsa vybojoval loptu kapitán šošonov K. Koleno a svoj nájazd rutinérsky zakončil 0:1. Levice odpovedali veľkým tlakom a aj M. Tóth napálil projektil len do konštrukcie brány. Spomenutý hráč M. Tóth však už o chvíľu vyrovnal.  Po veľkej chybe K. Kolena, rovnako ako kanonier hostí premenil bezpečne svoju šancu 1:1. Na góly plodná stredná fáza prvého polčasu priniesla ďalšiu gólovú radosť na lavičku šošonov.  K. Koleno našiel prihrávkou nabiehajúceho J. Baranoviča a ten strelou pomedzi nohy E. Bielika naklonil misky váh na stranu MŠK 1:2. Rýchlik J. Baranovič robil v tejto časti hry svojim pohybom súperovi veľké problémy. Domáci sa predsa len dočkali zaslúženého vyrovnania, aj keď trošku so šťastím. Nešťastne odrazená lopta od V. Gavrilova  skončila na halovke R. Bačíka a ten ju opäť za pomoci šťasteny pretlačil až na V. Rakicu, ktorý na radosť publika vyrovnal na 2:2. Posledné slovo mali hostia, keď v poslednej minúte zakončoval tesne vedľa brány K. Koleno, stav sa však už nemenil. Do šatní sa tak išlo za nerozhodného stavu, ale viac z hry mali skúsenejší Levičania.

Druhý polčas začal vo svižnom tempe. V 21. min sa opäť menilo skóre. Po rohovom kope MŠK sa do strely oprel V. Gavrilov a aj s prispením teču brániaceho hráča nedal bezmocnému E. Bielikovi šancu 2:3. Lenže Levice aj po tretíkrát okamžite reagovali. V 22. min. zapískal rozhodca M. Fischer sporný faul, po ktorom nasledoval priamy kop. Pobúrená lavička hostí sa následne len prizerala, ako V. Rakica svojim druhým gólom vyrovnal na 3:3. Po tomto momente začali gradovať negatívne emócie. Čiastočne na palubovke, ale najmä na striedačkách a tribúne. Adrenalín pomohol o niečo viac hosťom, ktorí neúnavne bojovali a pokúšali šťastenu. V 25. min. nastrelil konštrukciu brány aj K. Koleno. Jednu z najkrajších akcii zápasu predviedol mladučký M. Ševčík. V 27. min. sa uvoľnil vtipne na čiare hodil si loptu k stredu ihriska a jeho prudká strela po zemi skončila až v sieti Levíc 3:4! Bežala 28. min. keď sa na prekvapenie hostí opäť ozvala píšťalka pána Fischera, ktorý na diaľku nepochopiteľne „zastúpil“ svojho blízko stojaceho kolegu a videl ako E. Kavčák opustil svoj vytýčený priestor a zahral rukou, začo videl žltú  kartu… Následný priamy kop však matador P. Gabaš prestrelil. S chuťou hrajúci M. Ševčík opäť predviedol na čiare svoje umenie, ale tentokrát len nastrelil tyčku. V polovici druhého polčasu mohlo byť vedenie hostí už dvojgólové. Šírková prihrávka J. Baranoviča natoľko zaskočila V. Gavrilova, že až odmietol gólové zakončenie. Všetko si ale vynahradil o chvíľu po jednom protiútoku, kedy vznikla situácia dvaja na brankára. V. Gavrilov zobral zodpovednosť na seba a strelou po zemi zvýšil na 3:5. Levice museli otvoriť hru, čo šošonom vyhovovalo. Najlepší hráč Žiliny junior M. Ševčík, získal jednu zo šírkových prihrávok, rútil sa na bránu E. Bielika, ale lopta mu v rozhodujúcej chvíli ušla a už len špičkou halovky poslal loptu tesne vedľa brány. V 32. min. videl po faule na prenikajúceho hráča Žiliny druhú žltú kartu domáci M. Misko a musel sa porúčať do šatne. Samozrejme si týmto verdiktom pán Fischer „urobil očko“ pre zmenu na striedačke domácich aj na tribúne. Až do konca zápasu si museli spoločne s delegátom stretnutia vypočuť na svoju adresu rôzne pikantné pokriky.  Na palubovke tak začala presilovka hostí, ktorá okrem príležitostí vsietiť ďalší gól znamenala aj možnosť otupiť stupňujúci sa tlak domácich. Šošoni sa do zbytočnej koncovky nehrnuli a viac sa zameriavali na bezpečné držanie lopty. Udreli až v samotnom závere svojej presilovky, ale osamotený M. Ševčík na zadnej tyčke trestuhodne zaváhal. 5 minút do konca siahli Levice k Power play a E. Kavčák sa musel poriadne obracať a ukázať hneď niekoľko bravúrnych zákrokov. Levice sa dočkali zníženia v 36. min. keď si loptu do vlastnej siete zrazil nešťastne M. Ševčík 4:5. Žilinčania zareagovali najlepším možným spôsobom, keď sa v 37. min. gólovo presadil K. Koleno, ktorý zužitkoval prihrávku R. Planetu 4:6. To však nebolo všetko, infarktový záver ešte len naberal na obrátkach. V rovnakej minúte využil chybu pri bránení hostí V. Rakica a skompletizoval svoj hattrick 5:6. V 39. min. si neudržal nervy na uzde K. Koleno, zbytočne fauloval súperovho hráča v priestore, kde to nebolo nutné. Domáci kopali po šiestom akumulovanom faule Žiliny trestný kop zo vzdialenosti 10 m. Loptu si postavil R. Bačík a rozburácal tribúny 6:6. No a aby toho nebolo málo, po chvíli po bežnom kontakte v strede ihriska s M. Ševčíkom padol ako podťatý ďalší domáci hráč a nasledoval druhý trestný kop. E. Kavčák si však zachoval chladnú  hlavu a druhý pokus R. Bačíka už chytil a zachránil tak svoje družstvo od športovej tragédie. V poslednej minúte ešte zahodil samostatný nájazd V. Gavrilov, ktorého vychytal E. Bielik. Neskutočná dráma sa tak skončila nerozhodným výsledkom 6:6, po ktorom obe družiny ostali v podstate sklamané.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Bol to poriadny nervák, aký som už dlho nezažil. Bolo mi strašne ľúto našich chlapcov, keď som ich videl po zápase v šatni so sklenenými hlavami. Bohužiaľ sme podľahli tlaku domácich ako aj tlaku celej situácii v dramatickom závere. Máme trošku ťažké srdce na niektoré verdikty rozhodcov, ale aj to patrí k športu a musíme sa na remízu z Levíc pozerať ako na zisk zlatého bodu, nie ako na stratu dvoch bodov. Musíme rešperkovať veľkú silu a kvalitu skúsených Levíc. Pohybujem, že v Leviciach vôbec niekto vyhrá. Ja našim chalanom ďakujem za bojovný výkon. Ukázali sme, že s nami súperi musia počítať! Teraz cestujeme do Bánoviec, ktoré sa s nami v Open lige nemaznali. Ak však chceme bojovať o postup do extraligy, musíme jednoducho zbierať body aj z paluboviek súperov.“