BARÁŽ (10. KOLO): FK DRAGONS PODOLIE – MŠK ŽILINA FUTSAL 5:7 (0:4)

16. mája 2018, 20:30 ŠH Nové Mesto nad Váhom

Zostavy:
Podolie: Ivan Bobocký – Matej Trebatický (C), Rastislav Bobocký, Ján Tuka, Alex Drexler, Daniel Pyšný, Marek Gajdošík, tréner: I. Bobocký.

MŠK: Oliver Seman (Erik Kavčák) – Matúš Ševčík, Marian Ondrúšek, Vladimír Gavrilov (C), Rastislav Planeta, Kristián Gábor, Jaroslav Šidlo, Adrián Greguš, tréner Marian Ondrúšek st..

Góly: R. Bobocký, A. Drexler 2, D. Pyšný 2 –  M. Ševčík, V. Gavrilov, R. Planeta, K. Gábor, J. Šidlo, A. Drexler (vlastný), D. Pyšný (vlastný).

Bez kariet.

Rozhodcovia: Michal Chudý, Rastislav Behančín.
Delegát stretnutia: Vlastimil Kuspán.

Pracovné a školské povinnosti, zranenia výrazne ovplyvnili zostavu na tento zápas. napriek tomu sme mali jasný cieľ, potvrdiť postup a zostať na víťaznej vlne. Úvod stretnutia sme bez problémov zvládli a góly padali do domácej bránky celkom jednoducho. Už v 3. minúte otvoril skóre, najlepší hráč zápasu, R. Planeta (M. Ševčík), 1:0. Šiesta minúta priniesla vlastný gól D. Pyšného, ktorý po nastrelení lopty K. Gáborom a  tiesnení V. Gavrilovom nedokázal už loptu dostať mimo, 2:0. Potom sme boli svedkami ďalších šancí, ale gól padol až v 17. min z halovky K. Gábora (J. Šidlo), 3:0. Počas uzavrel gólom na 0:4 V. Gavrilov po prihrávke R. Planetu.
Druhý polčas začali domáci hrať power-play, ktorej výsledkom bol už piaty gól v domácej bránke. R. Bobocký tiesnený, vymietol “pavučinu” vlastnej bránky, 0:5. Následne sa R. Bobocký trafil aj do siete hostí, 1:5. Na 2:5 znižoval D. Pyšný (32. min). Žilinčania, vedomí si vysokého vedenia, prestali behať, neexistovali návraty a miesto “desiatky”, svojim laxným a nezodpovedným prístupom, umožnili domácim korigovať stav stretnutia. V 34. min aspoň na chvíľu pripomenul prístup z prvého polčasu J. Šidlo (A. Greguš) 2:6. Aby už o ďalšie dve minúty D. Pyšný korigoval na 3:6. Potom sa dvakrát zapísal do listiny strelcov domáci A. Drexler a na chvíľu dal dokonca domácim nádej na vyrovnanie, 5:6. Ale to trvalo len niekoľko sekúnd a M. Ševčík (K. Gábor) uzavrel skóre stretnutia na 5:7.

Miroslav Gibala: Takýto zápas sa ťažko hodnotí. V príprave na toto stretnutie sme hľadali motiváciu pre hráčov, cieľ bol jasný. Chceli sme baráž ukončiť víťazstvom. V polčase sme boli spokojní s prístupom a takisto aj so skóre zápasu. Všetko sme mali pod kontrolou, aj napriek pozmenenej zostave. Pod týmito dojmami, v polovici druhého polčasu, sme prestali hrať a spoliehali sa na to, že Podolie si strelí ďalšie góly a my budeme oslavovať. To sa samozrejme nestalo, a tak sme videli záver, ktorý nám veľmi “nechutil”.