Baráž (4. kolo): REHAB KLINIK Barabéri Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 2:3 (1:2)

Baráž 4. kolo, 31.03.2018 ŠH Mladosť Bratislava  20:00 hod.

REHAB KLINIK Barabéri Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL  2:3 (1:2)

Barabéri: P. Štůrek – R. Jurkovič „C“, E. Ondrejkovič, M. Bašťovanský, M. Böhmer, J. Török, O. Siviček, A. Klanica, R. Maglen, M. Letovanec, tréner: M. Mlynarovič

MŠK: E. Kavčák (M. Kotuláč) – K. Koleno „C“, L. Ďuratný, R. Planeta, M. Ševčík, R. Moravec, T. Mičuda, K. Gábor, tréner: M. Ondrušek st.

Góly: E. Ondrejkovič 1, J. Török 1 – T. Mičuda 2, K. Gábor 1

ŽK: K. Gábor (MŠK)

Rozhodovali: R. Behančín a P. Budáč, delegát: Ľ. Hrmo

Počet divákov: 50

Barabéri si pred týždňom kvôli zahraničným povinnostiam v máji predohrali svoj zápas na palubovke šošonov. Zhodou okolností sa v ďalšom barážovom stretnutí stretli títo súperi opäť, tentokrát v Bratislave. Očakával sa opäť vyrovnaný duel, v ktorom malo platiť, že domáci už musia, hostia stále len môžu.

Zápas podobne ako v Žiline začal veľmi opatrne, bez výraznejších šancí na oboch stranách. Družstvá sa len oťukávali a nikto nechcel urobiť chybu. Strelecké pokusy vysielali hráči skôr z väčších vzdialeností, ale brankári boli počas celého zápasu veľkými oporami svojich tímov. Pre divákov bol zápas až príliš taktický a defenzívny. Ako prví nabúrali túto nezáživnú pasáž šošoni. V 9. min. nabil T. Mičuda nabiehajúcemu K. Gáborovi a ten parádnou strelou bodlom vymietol pavučinu v bráne P. Štůreka 0:1. Tento pekný moment vyprovokoval k reakcii fyzicky disponovaného domáceho zakončovateľa J. Töröka a po minúte bolo po jeho bravúrnej koncovke vyrovnané 1:1. V 11. min. rozohral E. Kavčák dlhú loptu až na hlavu R. Planetu, ktorý takmer zaskočil brankára Barabérov. Onedlho predviedli peknú akciu hráči MŠK, keď dvojici T. Mičuda  a K. Koleno chýbali v prečíslení len centimetre. Prebiehala 13. min., keď zahral rukou J. Török a rozhodcovia nariadili priamy kop pre MŠK. Po nacvičenom signály našiel L. Ďuratný prihrávkou T. Mičudu a ten strelou odrazenou od tyčky vsietil gól na 1:2. V 18. min si zobral taktický oddychový čas tréner MŠK M. Ondúšek, aby hráčov trošku upokojil pred záverom polčasu. Hra pokračovala, šošoni sa dostali do prečíslenia traja na brankára a zrazu v hale zaznela siréna…Hráči MŠK dokončili akciu ako ináč gólom a ten na veľké prekvapenie hostí neplatil. Bohužiaľ, aj takéto kuriózne situácie a nedorozumenia sa stávajú, aj keď by sa nemali. V zostávajúcom čase si hostia vypracovali ešte dve sľubné príležitosti, gól však už nepadol. Žilinčania po 20 minútach v Bratislave zaslúžene viedli.

Druhý polčas priniesol živší futsal a hlavne viacero nebezpečných streleckých pokusov, pri ktorých sa obaja brankári poriadne zapotili. V 24. min. vyslal veľmi štipľavú strelu domáci M. Böhmer, E. Kavčák však skvelo zasiahol. Nasledovali však ďalšie dve obrovské šance tohto hráča, ktorý poriadne šošonom podkúril! O dve minútky sa dostal do samostatného nájazdu kanonier MŠK K. Koleno, ale pozorného P. Štůreka nedokázal prekonať. V ďalšom protiútoku hostí sa situácia zopakovala, oblúčik K. Kolena bol však privysoký a to sa často tomuto chladnokrvnému zakončovateľovi nestáva. V 27. min nastrelil K. Gábor vonkajšiu tyč a pri rýchlom návrate do obrany si takmer M. Ševčík strelil vlastný gól! Hralo sa už hore dole, Barabéri museli trošku viac riskovať a pre šošonov tak vznikalo viac miesta na protiútoky. Žilinčania svoju prevahu a veľké šance nedokázali pretaviť do gólov a tak bol konečný stav stále otvorený. Veľkú šancu zahodili hostia v 33. min., keď ďalšie prečíslenia traja na jedného po akcii L. Ďuratného zahodil z blízka R. Moravec. Následne spálil tutovku na opačnej strane kapitán Barabérov R. Jurkovič. Smolný moment pre MŠK priniesla 35. min.. Ináč veľmi dobre hrajúci M. Ševčík vyprodukoval málo vídanú chybu v rozohrávke, loptu naservíroval E. Ondrejkovičovi a ten už vedel čo treba urobiť. Potiahol si loptu na stred, vypálil a jeho projektil trošku prekvapujúco prepadol cez ruky E. Kavčáka do siete 2:2. O osude tohto stretnutia rozhodol T. Mičuda. Potom ako sa pekne uvoľnil na strede ihriska, vylepšil si pohybom streleckú pozíciu a bombou prestrelil P. Štůreka 2:3. Žilinčania následne všetku pozornosť upriamili na pozornú obranu a nedovolili Barabérom nebezpečne zakončovať. Až 40 sekúnd pred koncom dokázali hrať domáci power-play, v ktorej však už nič nevymysleli a tak sa z dôležitého víťazstva radovali šošoni.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Vedeli sme, o čo v Bratislave hráme. Naši chalani ma veľmi milo prekvapili, ich výkon bol počas celého zápasu veľmi slušný. Naše víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Nedokázali sme premieňať veľké šance a tak náš súper stále živil nádej. Veľmi nás podržal brankár E. Kavčák. Chcem sa touto cestou poďakovať  nášmu súperovi za dve veľmi slušné a korektné stretnutia. Sme veľmi šťastní a užívame si momentálne tabuľkové postavenie, ktoré asi nikto nečakal. Musíme v klube krotiť emócie a dobre sa pripraviť na druhú  polovicu súťaže. Vieme, že máme všetko vo svojich rukách, ale nikto nám nič nedá zadarmo…“.