Baráž (6. kolo): MŠK Žilina FUTSAL – FUTSAL TEAM Levice 5:0 (1:0)

6.zápas, 21. 04. 2018 ŠH Žilina-Rosinky  19:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – FUTSAL TEAM Levice 5:0 (1:0)

MŠK: E. Kavčák (M. Kotuláč) – K. Koleno „C“, L. Ďuratný, M. Ševčík, R. Moravec, J. Baranovič, K. Gábor, O. Volek, V. Gavrilov, R. Planeta, M. Časnocha, tréner: M. Ondrušek st.

Levice: E. Bielik (R. Obický) – V. Rakica, M. Gajdács, M. Graus, M. Chudý, M. Misko, M. Tóth, P. Gabaš, R. Bačík, M. Budovec, J. Krivočenko „C“, tréner: P. Bongya

Góly: L. Ďuratný 2, K. Koleno 1, O. Volek 1, R. Planeta 1

ŽK: M. Ševčík, K. Gábor – M.Tóth, E. Bielik, J. Krivočenko

ČK: J. Krivočenko (po 2 ŽK)

Rozhodovali: M. Chudý a M. Botka, delegát: M. Kubinec

Počet divákov: 140

Futsalistov MŠK Žilina čakal v ich nováčikovskej sezóne snáď najdôležitejší zápas. Na postup medzi futsalovú elitu stačil šošonom získať v posledných 3 kolách jediný bod. A prvá šanca na postup bola v domácom prostredí proti najväčšiemu favoritovi baráže Leviciam. Veľmi skúsený a nepríjemný súper potreboval rovnako bodovať a tak oba celky nastúpili v nabitých zostavách, čo bolo predzvesťou kvalitného zápasu.

Tempo bolo veľmi vysoké už od začiatku zápasu. Šošoni začali v pohode, hra im vychádzala a vypracovali si hneď niekoľko pološancí. Gólovo udreli v 7. min. L. Ďuratný našiel šikovnou kolmicou na oblúku O. Voleka a ten prízemnou strelou k tyčke otvoril skóre 1:0. V polovici prvého polčasu boli domáci neustále aktívnejší na lopte a hosťom nedávali príliš veľa priestoru. Prvá vážnejšia príležitosť Levíc prišla až v 12. min. z halovky J. Krivočenka. Na domácej strane predviedli viaceré sľubné strelecké pokusy O. Volek, L. Ďuratný či R. Moravec. Napriek tomu, že sa hral kvalitný futsal, čistých gólových príležitosti bolo pomenej. V samotnom závere polčasu si oba celky vybrali oddychový čas a tréneri sa snažili niečo zmeniť po štandardných situáciách, ale gól už nepadol.

Aj druhý polčas začali lepšie šošoni. V 21. min. z priameho kopu ešte gól nepadol, ale v 25. min. už áno. O. Volek, ktorý si svoj najlepší barážový výkon vybral v ten najsprávnejší čas našiel lobom R. Planetu a ten z uhla trafil loptu volejom do siete 2:0. Levice okamžite zareagovali zvýšenou aktivitou, ale ich nádych k útoku zastavilo zbytočné vylúčenie J. Krivočenka, ktorý si neudržal nervy na uzde a po dvoch žltých kartách musel opustiť palubovku. Žilinčania podobne ako v Leviciach zahrali presilovku bezzubo, respektíve Levice veľmi rozumne a takticky. V 30. min. predviedli domáci svoju najkrajšou akciu, keď po sérii krátkych prihrávok našiel V. Gavrilov v pokutovom území osamoteného O. Voleka, ten ale zblízka nedokázal prekonať E. Bielika. Čo sa nepodarilo O. Volekovi vyšlo už o chvíľu L. Ďuratnému. Z ďalšieho priameho kopu vyslal bombu priamo na súperovu bránu a lopta sa zastavila až v sieti 3:0. Hostia museli zariskovať, otvorili hru a vrhli sa do útoku. Dokonca sa im podarilo prekonať fantastického E. Kavčáka, ale loptu z bránkovej čiary vykopol M. Ševčík! Levičania hrali vabank a v 36. min. sa odhodlali k hre bez brankára. Nasledoval aj oddychový čas hostí a domáci hrali v tej chvíli s 5 akumulovanými faulmi.  Prišla však 37. min. a kapitán MŠK K. Koleno vybojoval loptu na svojej polovici a poslal loptu do opustenej brány 4:0. Veľmi podobná situácia sa zopakovala v ďalšej minúte a tentokrát si gólový zárez urobil domáci L. Ďuratný 5:0. Stretnutie tak skončilo presvedčivým víťazstvom MŠK v pomere 5:0 a v hale mohli vypuknúť postupové oslavy.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Viacerým z nás sa touto výhrou splnil sen. Zápas bol pre nás určite náročnejší ako hovorí konečný výsledok. Boli sme však počas celého zápasu lepším družstvom, viac sme bojovali a túžili po víťazstve. Uchmatli sme prvú postupovú miestenku a môžeme už pokojne dohrať baráž. Po postupe máme pred sebou ešte jeden cieľ, sme totiž veľmi blízko aj celkovému víťazstvu v baráži. V klube nechceme otáľať a už čoskoro sa začneme pripravovať na novú sezónu. Sme hrdí, že budeme môcť pokračovať v spolupráci s MŠK Žilina a spoločne napredovať vo všetkých oblastiach. Chcel by som pozvať našich fanúšikov na náš posledný zápas v sezóne na Rosinkách a to už tento piatok 27. apríla o 19.00 hod., kde privítame Bánovce nad Bebravou.“