Ďalšia trojica – Herko, Zaťovič a Štrbák s A-čkom na V4 do Poľska

Ešte pred odohraním tretieho kola futsalovej extraligy sa klub posilnil o štyroch skúsených hráčov Herko, Štrbák, Zaťovič, Marušinec a hneď traja z nich dostali pozvánku do reprezentácie SR na septembrovú V4-ku v Poľsku. Tá bude prípravou pred blížiacou sa kvalifikáciou (október, Azerbajdžan) na MS v roku 2020.
Nás teší nominácia, kde dnes môžeme hovoriť nielen o 3 hráčoch – Ostrák, Ševčík, Marton, ale aj o ďalších. Doplnili ich, skúsený brankár Milan Herko, 26-ročný Patrik Zatovič a 23-ročný Martin Štrbák.

Prvý menovaný, Milan Herko je stabilným členom reprezentácie a už dlhšiu dobu jednotku v tíme Slovenska. Martin Štrbák je jeden z troch ľavákov, ktorý sa často v reprezentácií objavujú a posledným s pozvánkou je Patrik Zaťovič, ktorý v drese minuloročného majstra Pineroly 1994 Bratislava podával veľmi kvalitné výkony.

Svojimi výkonmi v Lige Majstrov, predtým aj v ich klube si vypýtali miestenku v nominácií a je iba na nich ako sa s touto úlohou popasujú, MY v klube, všetci IM DRŽÍME PALCE.

Čo hovoria samotní hráči na pozvánku do reprezentácie?

„Pre zranenie svalu nebola nominácia pre mňa istá, ale už som zdravý, trénujem na 100% a pripravený na reprezentačný zraz pomôcť na Turnaji V4 v Poľsku. Na zraz sa veľmi teším, opäť sa stretneme reprezentačná partia. “, zhrnul v krátkosti Milan Herko.

 „S trénerom Berkym som bol v kontakte viackrát. Už ma volal na niektoré zrazy, no vždy do toho niečo prišlo, nejaké zranenie alebo pracovné povinnosti a nemohol som sa zúčastniť. Samozrejme každá pozvánka poteší, pretože hrať v najcennejšom, reprezentačnom drese musí byť pre každého hráča česť. Takže veľmi sa teším!“, skonštatoval Patrik Zaťovič.

„Nominácia do reprezentácie vždy poteší, čakaju nás kvalitne zápasy (pozn. Poľsko, Česko, Maďarsko) a taktiež sa stretneme s chalanmi, s ktorými sa až tak často nevidíme. Čiže určite sa teším na zraz.“, zhrnul v krátkosti Martin Štrbák.

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MládežSezóna 2019/20TopU-20