Erik KAVČÁK, mladý a šikovný brankár s veľkým potenciálom

Brankársky post aj v novom ročníku 2019/2020 bude zastávať ďalšia mladá puška a reprezentant Slovenska do 21 rokov – 21-ročný Erik „Eriinnoo“ KAVČÁK. Ďalší z hráčov, ktorý prešiel žilinskou školou futsalu od jeho plienok, začal v žilinskej ŽFA, ktorá je dnes súčasťou MŠK Žilina Futsal. V rokoch 2016-2018 obliekal dres reprezentačnej „Devätnástky“, v súčasnosti patrí Erik do „Dvadsaťjednotky“ a pre nášho trénera je veľmi dobre známy. „Erik je mladý a šikovný brankár, ktorý má svoje prednosti najmä v šestke a vyniká reflexom. Pracovať budeme určite na rozohrávke a myslení, aby z neriadenej strely sa stal reprezentačný brankár A-čka. Má na to všetky predpoklady, ale je iba na ňom čo a či.“, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.

• V krátkostí zhodnoť prvú sezónu v extraligu a ako si bol s ňou spokojný, so svojimi výkonmi.

Prvá sezóna nedopadla podľa mojich predstáv, mal som od nej väčšie očakávania, ale primárny cieľ sme splnili, ktorým bol postup do play-off. Tam už sme narazili na Majstra Slovenska, „brazílsku“ Pinerolu a s najlepšími reprezentanmi Slovenska.

• Čo očakávaš od nového ročníka? Aké sú tvoje osobné ciele?

Od novej sezóny očakávam kvalitnejší tréningový proces, ktorý nám pomôže k vyššej výkonnosti a lepším výsledkom. Samozrejme, dúfam, že našou hrou privedieme a prilákame na tribúny viacej ľudí. Zatiaľ sme si žiadne ciele nestanovili, ale v drese MŠK sú ciele jednoznačne najvyššie. Tajne dúfam a verím v naše schopnosti sa dostať až do finále extraligy.

• Prešiel si reprezentáciou U-19, s novým trénerom sa poznáš práve z mládežníckej reprezentácie veľmi dobre, čo očakávaš od spolupráce?

S trénerom Braňom Škorcom sa poznám najmä z reprezentácie do 19 rokov a očakávam od neho profesionálny prístup a vzostup žilinského futsalu pod značkou MŠK na vyššiu úroveň, keďže patrí medzi najlepších trénerov na Slovensku a vie veľmi dobre pracovať s mládežou, ktorá tvorí väčšinu nášho kádra.

• Do klubu prichádzajú nové, mladé tváre, aj z juniorky a ty si v 21 rokov už nie najmladším ako po iné roky. Ako vnímaš túto skutočnosť?

To, že v 21 rokoch patrím medzi najstarších hráčov na palubovke nevnímam prakticky vôbec, ale svojím mladším spoluhráčom budem a som vždy nápomocný ako na ihrisku tak aj mimo neho.

Erik Kavčák

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top