4. kolo: FSC Prievidza – 1. FsK Kysucké Nové Mesto

Prehľad

Kysucké Nové Mesto sa po víťazstve nad Martinom pripravovalo v rýchlom slede na ďalšieho súpera, ktorým bola tentokrát SFC Prievidza. Domáce tigre nevstúpili výsledkovo do sezóny podľa svojich predstáv a tento fakt bol pre Kysucu paradoxne varovným signálom, čo sa aj potvrdilo. Hostia pricestovali opäť bez viacerých opôr a tentokrát aj bez svojej brankárske dvojice! Legendárny T. Mičuda musel v pivnici dlho hľadať svoju brankársku výstroj, ktorú po veľkom reprezentačnom sklamaní odložil. Tréneri Prievidze svoj nedávny káder úmyselne obmenili a zároveň oslabili, ale to len za cenu novej futsalovej cesty. Určitou reformou prechádzajú aj v Kysuckom Novom Meste za pomoci Mariána Ondrúška.

Vlažný úvod zápasu, ako napokon aj priebeh celého prvého polčasu musel divákov nudiť. Domáci sa stiahli do obranne ulity a hostia postupnými útokmi ohrozovali súperovho brankára. Prvú tutovku mali ale domáci, ktorý v 6.min nastrelili konštrukciu brány. Na druhej strane prišli rýchlo po sebe dva veľmi svetlé a gólové momenty hostí. T. Ševčík pri zahrávaní autu predĺžil dlhým lobom na M. Sýkoru, ktorý sklepol loptu na nabiehajúceho P. Taranu a bol z toho krásny otvárací gól duelu. Už o ďalšiu minútku vyslal P. Vavrek bombu na brankára Prievidze, ktorý ju neudržal a svoju dravosť preukázal J. Šidlo, keď zavesil z bránkoviska pod brvno na 0:2. Kapitán hostí mal výrazný rukopis aj na ďalšom góle, tentokrát ale do nesprávnej siete. Jeho neuváženú rozohrávku súper poľahky prečítal a ponúknutý protiútok zakončil veľmi pekný gólom M. Matuškovič. V závere polčasu splanuli niekoľkokrát vášne na lavičke Kysuce, keď na viaceré sporné situácie mali opačný názor ako rozhodca Molnár. A to najmä v poslednej minúte, keď sa po faule na M. Borisa dostal k lopte opäť M. Matuškovič a poľahky vyrovnal na 2:2. Úvodné minúty druhého polčasu patrili najlepšiemu hráčovi na ihrisku M. Borisovi, ktorý svojou agilitou robil tigrom neustále veľké problémy. Najskôr vtipným tečom zmenil smer lopty, ktorá len obtrela vonkajšiu konštrukciu brány, aby v tom istom striedaní naklonil pomyselné misky váh opäť na stranu hostí. Po vysunutí M. Sýkorom rutinérky premenil svoj samostatný nájazd 2:3. Tento gól zdravo vyprovokoval Prievidzu a začali sa gólové hody. V 29.min. vďaka nedôrazu T. Ševčíka bolo vyrovnané z halovky P. Kalinu 3:3. Domáci cítili šancu na bodový zisk a vrhli všetky svoje sily do útoku. Z protiútokov zahodil niekoľko vyložených príležitostí hosťujúci P. Vavrek. Na radosť domáceho publika strhol vedenie na stranu tigrov M. Matuškovič, ktorý ani svojim tretím gólom nepovedal posledné slovo v tomto stretnutí 4:3. Hostia začali hrať príliš profesorsky a domáci si s kombinačnou hrou hlavu nelámali. Ich kolmé a rýchle nájazdy hrozili gólmi. Keď gólová hviezda domácich M. Matuškovič vsietil ďalší pekný gól zdalo sa, že hostia pôjdu cez Kľak domov bez bodov 5:3. Tréner M. Ondrúšek siahol k hernému variantu hry bez brankára, ktorý miluje T. Mičuda a začali sa diať veci. Kontaktný gól na 4:5 zaznamenal M. Boris a hostia doslova prišpendlili Prievidzu do ich pokutového územia. Následne v bránkovisku súpera netakticky zamrzol M. Sýkora a keď skončila odkopnutá lopta z halovky, koho iného ako M. Matuškoviča v opustenej bráne T. Mičudu 6:4, diváci už verili vo víťazstvo svojich hráčov. Lenže Kysuca aj napriek časovej tiesni hrala svoju smrtiacu power-play pokojne, prichádzali šance za šancou. Dvakrát sa konečne presadil večný smoliar P. Vavrek 5:6, 6:6 a konečne si pripísal prvé góly v OPENLIGE. Víťazný gól vsietil K. Gábor 6:7. V poslednej minúte potvrdil 3 body pre hostí gólom do opustenej svätyne Prievidze aj brankár T. Mičuda 6:8. Záverečná gólová divočina zarmútila domácu lavičku, ale hostia si za celozápasovú miernu prevahu body jednoducho zaslúžili.

V Kysuckom Novom Meste sa o týždeň odohrá zápas o priebežné druhé miesto a môže veľa napovedať do konečného poradia. Kysuca v piatok privíta trnavský Spartak a bude chcieť v každom prípade zlaté body z Prievidze potvrdiť!