32'
36'
39'
K

Na Kysuce zavítali v 5. kole Open ligy bíli andelé z Malého Ríma. Pri pohľade na tabuľku bolo každému jasné, že sa hrá priamy súboj o priebežné 2.miesto. Navyše družstvo, ktoré by v tomto zápase prehralo, by stratilo pravdepodobne možnosť ohroziť suverénov z Lučenca. Namotivovaní hostia vstúpili rovnako ako domáci do súboja odvážne a naladení na útočnú vlnu. Veľmi pekne zaplnené hľadisko bolo od úvodu svedkami nervózneho ale zaujímavého duelu. Hneď na jeho začiatku otvoril skóre pri svojom prvom striedaní K. Koleno, ktorý po naskočení z lavičky odobral súperovi loptu a naservíroval ju M. Borisovi 1:0. Odpoveď Trnavy na seba nenechala dlho čakať a o dve minúty bolo vyrovnané po góle skúseného R. Humela 1:1. Na vyrovnávajúci gól zareagoval tým najlepším spôsobom domáci L. Minár, ktorý si pekne narazil s M. Sýkorom a dostal svoj tím opäť do vedenia 2:1. Už o chvíľočku nastrelili Kysučania konštrukciu brány. V polovici prvého polčasu si vymenili domáci futsalisti pozície z 2. minúty a tentokrát našiel nezištnou prihrávkou na gól K. Koleno domácu hviezdičku M. Borisa 3:1! Spartakovcov tento gól akoby pribrzdil a už o pár sekúnd viedli domáci rozdielom triedy. Po nakopnutej dlhej lopte zaspala celá obrana Trnavy a domáci kapitán J. Šidlo nemal problém zvýšiť už na 4:1. V 14. min zahrával aut K.Gábor, ktorý nabil K. Kolenovi a tomu strela vôbec nesadla. Lenže slabá a skackavá lopta skončila za chrbtom neistého gólmana Spartaka 5:1. V tomto čase na palubovke domáci futsalisti doslova kraľovali. Zúfalí hostia riešili takmer všetko ostatné, len nie svoj vlastný výkon. Treba však objektívne povedať, že rozhodcovia viacerými chybnými verdiktmi na obe strany poriadne prilievali olej do ohňa a nervozita na ihrisku poriadne gradovala. Behom necelých dvoch minút udelili rozhodcovia 5 žltých kariet, prevažne za nešportové správanie! Vášne splynuli hlavne po faule na kanoniera J. Šidla a následne boli diváci svedkami viacerých potýčiek, ktoré na palubovku nepatria! Paradoxne tieto dohrávané súboje a slovné výmeny vyprovokovali domácich fanúšikov k aktivite, na ktorú sú hostia zo svojho fantastického domáceho prostredia zvyknutí. Gólovú bodku za prvým polčasom mohli dať hostia, museli by však z pol metra trafiť opustenú bránu... Pod priebeh druhého polčasu sa výrazne podpísal L. Venžik. Kormidelník Spartaka od úvodného hvizdu naordinoval svojim zverencom power-play, ktorej úlohou nebolo len pokúsiť sa o výsledkový zvrat, ale aj upokojiť negatívne vášne. Lenže ako prví skórovali opäť domáci hráči, keď svoje skvelé sólo cez celé ihrisko zakončil K. Koleno prihrávkou na M. Borisa a ten z pomerne veľkého uhla vymietol šibenicu súperovej brány 6:1. Potom prišli aj chvíle Trnavy , ktorá sa rozbiehala len veľmi pomaly. Najskôr v 25. min. nastrelili tyč a ich tlak gradoval v polovici druhého polčasu. Svoje veľké šance nepremenili a tak prišiel zákonitý trest. Jeden zo svojich ďalekonosných pokusov do upustenej brány hostí upratal na veľkú radosť domácej lavičky brankár T. Mičuda 7:1. Až následne korigoval Spartak, keď sa konečne presadil najlepší hráč Spartaka M. Cintula 7:2 a hneď po ňom aj M. Pecho 7:3. Hlavne prvý menovaný preukázal v druhom polčase obrovské skúsenosti a prehľad v hre. Na túto súťaž v každom prípade nadpriemerný hráč. Takých by sme ale našli aj v drese Kysuckého Nového Mesta a to najmä v podobe M. Borisa. Táto motorová myš vie poriadne zamotať svojim pohybom hlavu nejedného obrancu. No a práve on v záverečných minútach zabezpečil dvoma gólmi do opustenej brány pre svoj tím nečakane výrazné a zaslúžené víťazstvo.