FEJ U20: report 1. a 2. kolo

1.kolo, 29.10.2019 ŠH Žilina – Javorkova 13:15 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – Mimel Lučenec  4:2 (3:1)

Šošoni vstupujú do svoje tretej juniorskej sezóny a tak ako v minulosti aj tento rok majú len medailové ambície. Navyše sa klub výrazne posilnil o niekoľko hráčov, ktorí ešte stále spĺňajú juniorský vek a majú chuť reprezentovať klub aj v juniorskej súťaži. Tým pádom sa MŠK stáva jedným z favoritov na zisk majstrovského titulu. Ten im však nikto na zlatom podnose neprinesie a o každý bod do tabuľky budú chlapci musieť tvrdo bojovať na palubovkách. V prvom zápase ich čakal Lučenec, s ktorým v minulosti zvádzali tuhé boje o ligové body.

Góly: M.Ševčík 2, M.Bevelaqua 1, P.Halvoník 1 – D.Dobiáš 1, P.Lempochner 1

Zostavy:

MŠK: T.Holák (M.Šubert) –  F.Vaktor „C“, R.Moravec, M.Ševčík, F.Marton, M.Bevelaqua, J.S.Novotný, F.Jančula, Š.Ftorek, P.Halvoník,  tréner: D.Štaffen

Mimel: A.Sedláček –  A.Keszi „C“, D.Dobiáš, L.Telek, R.Babiak, M.Čipčala, M.Janšto, Ľ.Varchol, P.Lempochner, M.Jančuška, tréner: M.Kamenský

Bez kariet

Rozhodovali: L.Šlapka a M.Ježík

Počet divákov: 25

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-20):

„Na rozdiel od viacerých klubov sa náš klub pripravuje na sezónu už dlhšiu dobu a rovnako sú na tom aj naši juniori. Na súpera sme si verili, máme omnoho kvalitnejší káder, ale konečný výsledok o tom vôbec nehovorí. Veľmi sme sa trápili v koncovke. Samotnú hru sme s obrovským prehľadom kontrolovali, aj keď Mimel je určite nepríjemný súper. Vo skvelom svetle sa predstavil R.Moravec, ktorý bol v tomto zápase našim najlepším hráčom. Dobre sa uviedli aj nováčikovia v našom drese. Gólový účet si hlavou otvoril P.Halvoník  a veľkú spokojnosť môžem prejaviť aj s výkonom nášho nového brankára Toňa Holáka. Napriek už spomínaj slabej koncovke sme zápas dotiahli v pokoji do víťazného konca a mohli sa tak sústrediť na juniorský zápas jesene proti Mibe.“

2.kolo, 29.10.2019 ŠH Žilina – Javorkova  15:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – MIBA Banská Bystrica  2:1 (1:0)

Po neželanom rozpade bašty nášho športu Košíc sa veľká enkláva hráčov na čele so známym trénerom R.Bačom presunula do Banskej Bystrice. Košičania ako obhajcovia juniorského titulu po spojení s Mibou automaticky tvoria ďalšieho favorita na majstrovský titul a práve Miba zvolila podobnú klubovú filozofiu ako náš MŠK aj v rámci seniorského družstva. Tento zápas mal ukázať len momentálnu formu, liga bude samozrejme dlhá…

Góly: M.Ševčík 2– M.Kuruc 1

Zostavy:

MŠK: T.Holák (M.Šubert) –  F.Vaktor „C“, R.Moravec, M.Ševčík, F.Marton, M.Bevelaqua, J.S.Novotný, F.Jančula, Š.Ftorek, P.Halvoník,  tréner: D.Štaffen

Miba: K.Kollár –  J.Král „C“, S.Bačo, M.Kuruc, J.Binder, J.Murin, S.Marunčiak, M.Dušička, tréner: M.Majling

ŽK: M.Ševčík (MŠK)

Rozhodovali: M.Ježík a L.Šlapka

Počet divákov: 20

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-20):

„Výsledok hovorí o vyrovnanom priebehu, pravdou však je, že sme opäť totálne zlyhali v koncovke a výsledok mohol hovoriť oveľa výraznejšie v náš prospech. V stretnutí sme si vypracovali ešte čistejšie šance ako proti Lučencu, ale buď sme mierili nepresne, alebo nás vychytal fenomenálny K.Kollár. Samozrejme sme v závere znervózneli a nakoniec sa ešte báli o výsledok. Obe lavičky poslali na palubovku len to najlepšie čo mali a bol to tak mimoriadne kvalitný zápas. Ja by som tak všeobecne mohol povedať , že to bol jeden z najlepších zápasov, aký táto mládežnícka súťaž zažila. Skvele zahral opäť R.Moravec, či F.Vaktor. Rozdielovým hráčom bol však M.Ševčík, ktorý svojim nádherným gólom v prvom polčase určil ďalší priebeh zápasu a svojim spôsobom rozhodol zápas v náš prospech. Musím pochváliť aj hráčov súpera. Či už spomínaného brankára K.Kollára, alebo aj lídra kabíny S.Bača a mňa milo prekvapil J.Král, kapitán Miby. Ďakujem súperovi za korektný zápas a už sa viacerí tešíme na odvetu.“

Ďalšie články

MládežSezóna 2019/20U-17
FEJ U17: report 1. – 4. kolo
MužiSezóna 2019/20Top