1. kolo: FSC Prievidza – MŠK Žilina FUTSAL 3:4 (3:0)

FSC: M. Vrábeľ (S. Gendiar)- M. Svitek „C“, M. Matuškovič, M. Kôstka, P. Kalina, J. Čampiš, M. Bobok, A. Bobok, A. Beka, S. Albertovič, M. Švolík, tréner: Dalibor Franko

MŠK: E. Kavčák (T. Juhás)- J. Šidlo „C“, K. Gábor, T. Kincl, I. Šimček, V. Gavrilov, K. Koleno, E. Novisedlák, J. Hlucháň, M. Ondušek ml., T. Grznár, L. Minár, tréner: Marián Ondrúšek st.

ŽK: M. Matuškovič – I. Šimček, M. Ondrušek ml.

Rozhodcovia: Šlapka, Botka

Počet divákov: 70

Nový klub na futsalovej scéne MŠK Žilina FUTSAL sa vo  svojom prvom historickom zápase predviedol na palubovke v Prievidzi. Domáci SFC začali stretnutie s rešpektom, nakoľko sa v drese hostí predviedlo viacero skúsených hráčov. Lenže hostia po mimoriadne zaujímavej fúzii ešte len hľadajú svoju tvár. Obe družstvá hrali veľmi opatrne a pekných kombinačných akcií bolo ako šafránu. Tigre sa snažili presadiť hrou cez pivota, šošoni zase kombinačnou hrou.

Strelecký účet si v novej sezóne otvoril parádnym gólom M. Matuškovič, ktorému parádne sadla strela po dobre zahranom rohovom kope 1:0. Ten istý hráč, ktorého bolo plné ihrisko, zvyšoval na rozdiel dvoch gólov už o ďalšie 3 minúty, 2:0. Korigovať výsledok sa snažil dvoma peknými strelami K. Gábor, ale brankár M. Vrábel bol pozorný. Hostia hrali stále príliš strnulo a prievidžania vycítili veľkú šancu. V posledných sekundách prvého polčasu vznikla v bránkovisku Žiliny tragikomická situácia, keď sa viacerým vyrazeným strelám, ktoré zneškodnil ináč výborne chytajúci E.Kavčák obrana hostí len prizerala a v poslednej sekunde dotlačil loptu do brány M. Švolík 3:0. Domáci boli mimoriadne efektívny a polčasový výsledok im dával veľké šance na úspech.

Ak chcela Žilina ešte niečo urobiť s výsledkom, musela hru zmeniť úplne od základu. A stalo sa! Tréner MŠK M. Ondrušek st. nasadil do hry svojho syna a ten napriek kondičným restom predviedol na ihrisku niečo, čo všetkým jeho spoluhráčov dovtedy chýbalo. Jednoduchosť, nezlomnú bojovnosť a chuť zvrátiť priebežný stav. Jeho chvíle však prišli až v polovici polčasu. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal K. Koleno, ktorý svoj útok zakončil prízemnou strelou 3:1. Žilinčania sa gólom v prvej minúte chytili a začali získavať na palubovke prevahu. Tá sa neustále stupňovala, ale svoje ovocie priniesla až v spomínanej polovici druhého polčasu. Dravý M. Ondrušek ml. využil domáce zbrane a na poste pivota dokázal v 28.min. streliť kontaktný gól na 3:2. V ďalšom priebehu stretnutia, svoje menšie taktické chybičky z prvého polčasu napravil nevýrazný L. Minár, keď sa v páde v blízkosti brankára M. Vrábela strelecky presadil a vyrovnal skóre na 3:3. Víťazný gól a dokonalý výsledkový obrat zariadil M. Ondrušek ml. už v ďalšej minúte. Jeho umiestnená strela skončila tesne pri tyčke a na lavičke hostí vypukla obrovská radosť, 4:0.  V čase veľké ho obratu hrali hostia už len so šesticou hráčov. Tigre sa snažili nadýchnuť k tlaku, ale nadarilo sa im to. E. Kavčáka ohrozovali najmä z väčších vzdialeností ale ten už veľa práce nemal. Stretnutie dvoch diametrálne rozličných polčasov tak skončil šťastným víťazstvom hostí, ktorí si do tabuľky pripísali historicky prvé 3 body.

Dalibor Franko (tréner FSC Prievidza)
Stretnutie na naše prekvapenie bolo v našej réžií hlavne v 1. polčase a nebyť individuálnych chýb, s ktorými sme postavili súpera na nohy, mohli sme komfortný náskok z 1. polčasu udržať a dotiahnuť zápas k bodom, čo sa bohužiaľ nestalo. Musím však vyzdvihnúť tímového, bojového ducha nášho tímu a verím, že potrápime každého súpera v súťaži. Do mužstva sme zobrali veľa mladých chlapcov, ktorí ukazujú, že neplánujú byť iba do počtu. Svoj strelecký potenciál opäť ukázal M. Matuškovič. Hostia zo Žiliny neskrývajú svoje ambície do extraligy, aj preto mrzí strata bodov vo výborne rozohranom stretnutí. Súper zo Žiliny ukázal, že žiadny výsledok nie je stratený a oplatí sa bojovať až do poslednej minúty. Ukazuje sa, že vo vzájomných stretnutiach medzi týmito súpermi nie je pred stretnutím favorit.

Mgr. Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL):
Na zápasy s Prievidzou sa vždy tešíme, pretože sa veľmi dobre poznáme s celým realizačným tímom a sme skvelí kamaráti. Naša novo vyskladaná zostava pôsobila hlavne v prvom polčase veľmi kŕčovito a prehrávali sme už hrozivých 3:0. Cez polčas padli v kabíne aj tvrdšie slová a urobili sme určité zmeny. V druhom polčase sme hrali agresívnejšie, rýchlejšie a otočili tak zápas na konečných 3:4. V drese domácich vynikal strelec M. Matuškovič. Nás podržal brankár E. Kavčák a svojou dravosťou všetkých milo prekvapil nováčik M. Ondrúšek. Takže v skratke, remízový zápas s naším víťazným koncom. Sme spokojní…

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL):
Spoločne trénujeme len 2 týždne a bolo to na našej súhre vidieť. Chýbajú nám prípravné stretnutia a na palubovke, ako aj na lavičke v prvom polčase vôbec nefungovala chémia. Zápas sme bravúrne otočili, ale to len vďaka individuálnym výkonom, nie systémovo. Ostáva mi už len veriť, že sa naša hra bude od zápasu k zápasu zlepšovať . Chalani však tomuto novému projektu veria, takže je na nich ako dokážu entuziazmus preniesť hlavne do tréningov.

MŠK Žilina FUTSAL v najbližšom stretnutí privíta na svoje palubovke na Rosinkách v Žiline minuloročného extraligistu z Nitry a domáci pripravujú pre svojich fanúšikov veľké divadlo, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Stretnutie sa odohrá v sobotu 28.10.2017o 18.00 hod., všetci ste vítaní!