Futsalovo veľmi vyspelý, flegmatik akého futsal nepozná – Martin Štrbák

V auguste s nami absolvoval letnú prípravu, ale nakoniec jej záver odohral za Pinerolu 1994 Bratislava Ligu Majstrov na Cypre. Nakoniec nastalo niečo, s čím sme nepočítali, ale milo nás to prekvapilo a z Pineroly k nám putoval ešte v septembri, keď v minulom ročníku obliekal dres Wild Boys ´02 Bratislava. Neskutočný flegmatik akého nielen vo futsale, ale celkovo spoznáte iba jedného za svoj život. Futsalovo však veľmi cenný a vyspelý vďaka svojmu prehľadu, ale aj svojej presnej ľavačke. Vo svojich 24. rokoch veľmi skúsený hráč, ktorý okúsil aj reprezentačný chlebík.

Moje dni vyzerajú približne rovnako. Počas dňa sa venujem viacerým činnostiam. Pozriem si niečo do školy (pozn. FTVŠ UK v Bratislave), absolvujem nejaký tréning či už behanie, bicykel alebo nejaké posilňovanie. Potom si pozriem nejaký seriál, zahrám hru, prípade sa prejdem niekde do prírody, keďže bývam na dedine a nemám to ďaleko.

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Pocity mám zmiešané. Na jednej strane druhé miesto je pekné a myslím si, že zaslúžené, ale na druhej strane vládne sklamanie z toho, že sme prišli o tú najzaujímavejšiu a najatraktívnejšiu časť súťaže, play-off, v ktorom sme chceli ukázať našu kvalitu a pobiť sa o miestenku do Ligy Majstrov.

Samému individuálne to ide určite ťažšie, ale momentálne sú podmienky také aké sú a musíme sa s nimi popasovať každý rovnako. Ja osobne si chodím zabehať, zacviciť a večer si pri seriáloch alebo dobrom filme ešte zabicyklujem.

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v SAE, ako si bol spokojný?

Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Videli sme opäť niečo nové, iný štýl života ako u nás. No čo bolo najdôležitejšie turnaj poslúžil aj na stmelenie celého kolektívu od hráčov až po realizačný tým a vedenie. A taktiež bol úspešný aj po výsledkovej stránke. Určite by som si tento turnaj zopakoval.

Tak určite by som chcel zlepšiť viac činností, od kondície, techniky až po taktiku. ale predovšetkým asi fyzickú kondíciu.

Samozrejme by som ľudom odporučil, aby si na seba dávali pozor a hlavne, aby nepanikárili a nestresovali. Bohužiaľ situácia je taká aká je, no musíme sa s ňou vysporiadať. Pokiaľ budeme zodpovední a budeme dodržiavať to čo máme tak verím, že skôr či neskôr sa vrátime spať k nášmu bežnému životu.