Futsalový turnaj, kategória U-15

Žilina, ŠH V. Javorku, 20.01.2018

Zostava MŠK: Jakub Bačík, Filip Gazdík – Kristián Martinček „C“, Šimon Ftorek, Filip Macháč, Erik Jánošík, Kristián Výboch, Filip Jančula, Jakub Vajčovec, Gregor Jakuš, Adrián Frátrik, Alex Tóth

1. skupinový zápas
1. KŠK Žilina – MŠK Žilina FUTSAL 0:4 (0:4)

Góly MŠK: K. Výboch 2, G. Jakuš, Š. Ftorek

2. skupinový zápas
OŠK Divinka-Lalinok –MŠK Žilina FUTSAL 4:6 (2:3)

Góly MŠK: K. Výboch 3, Š. Ftorek, F. Jančula, G. Jakuš

Semifinále
OFK Teplička nad Váhom – MŠK Žilina FUTSAL 0:2 (0:1)

Góly MŠK: K. Výboch, F. Jančula

Finále
MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Belá 0:1 (0:0)

Individuálne ocenenia hráčov MŠK na turnaji
Najlepší strelec turnaja: Kristián Výboch (6 gólov)

All-stars zostava turnaja: Šimon Ftorek

Celkové umiestnenie na turnaji: 2. miesto

Tomáš Kvaššay (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-15):

„Do turnaja sme vstúpili výborne, žreb nám doprial v prvom zápase KŠK Žilina, neskôr posledný tím v konečnej tabuľke, takže chlapci sa v pohode dostali do tempa, už v prvom polčase sme viedli o štyri góly a druhý polčas sme už iba kontrolovali hru. Najviac sme sa natrápili v druhom skupinovom zápase proti Divinke-Lalinku, kde nám vôbec nefungovala obrana, naši hráči, predovšetkým krídelníci si neplnili svoje úlohy smerom dozadu a tak sme si sami zbytočne privodili drámu. Ofenzíva fungovala našťastie výborne a veľmi húževnatému súperovi sme strelili napokon až 6 gólov a zabezpečili si tak priamy postup do semifinále. Pred ním nás čakal veľmi dlhý, vyše trojhodinový prestoj, chalani našťastie nevychladli, udržiavali sa v neustálom pohybe. V semifinálovom zápase sa proti nám postavila Teplička nad Váhom, proti ktorej nám už bol k dispozícii aj kapitán Kiko Martinček. Semifinále bolo napínavé až do konca, nakoľko dlho sme viedli len jednogólovým rozdielom a súperovi sme núkali ako na podnose gólové príležitosti, ktoré na naše šťastie nedokázal premeniť. A tak krátko pred koncom duelu spečatil náš postup do finále exportnou bombou Filip Jančula. Vo finále nás podľa mojich očakávaní čakala Belá, dovtedy suverénne družstvo na turnaji, na ktorú sme zvolili viac defenzívnu taktiku. Aj samotný finálový zápas priniesol taktický futsal, ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, preto bolo na oboch stranách minimum gólových šancí. Prvú vážnu chybu sme, žiaľ, vyrobili my a to necelé dve minúty pred koncom, kedy sa už len veľmi ťažko otáča skóre… V zostávajúcom čase sme sa pokúsili zahrať powerplay, aj sa nám podarilo ohroziť bránu súpera, no naše strely nemali prívlastok gólové, a tak sme nešťastne prehrali zápas, ktorý mal jednoznačne skončiť bezgólovou remízou a rozhodovať sa mohlo v pokutových kopoch… Napriek tomu ale turnaj hodnotím pozitívne, v prvom väčšom turnaji v žilinských dresoch sme získali strieborné medaily a ušli sa nám aj individuálne ocenenia, keď trofej pre najlepšieho strelca získal Kiko Výboch a do All-stars zostavy sa zaslúžene dostal Šimon Ftorek. Navyše chalani získali ďalšie cenné skúsenosti, sami na sebe pocítili, že drina na tréningoch má zmysel, niektorí naopak zistili, kde musia pridať a na čom popracovať. Na záver chcem vyzdvihnúť výbornú úroveň turnaja, ku ktorej prispeli ŠK Makroteam Žilina ako organizátor, či pán rozhodca Vladimír Michna, ako aj všetky zúčastnené tímy svojou férovou hrou. Už teraz sa tešíme na ďalšie takéto podujatie.“