Kristián Gábor, techniku a rozum prenáša aj na ihrisko

Predstavujeme ďalšieho hráča, ktorý bude v ročníku 2019/2020 hájiť farby Šošonov – 23-ročný Kristián „Brčo“ GÁBOR. Aj napriek svojmu mladému veku, je už oporou MŠK Žilina Futsal a tento klub je pre ňho akoby jeho domovom. Od mládežníckych kategórií nastupoval za ŽFA Žirafa Žilina, dnešný MŠK Žilina Futsal a prešiel reprezentačnými kategóriami do 19 a 21 rokov. Vďaka jeho futsalovému rozumu a technike, ale aj flegmatizmu bol vždy na ihrisku viditeľný a často vedel vymyslieť niečo, čo iní hráči nie.
„Už v prvom prípravnom zápase proti poľskému Chorzówu ukázal, že bude dôležitou súčasťou tímu. Vďaka svojej kreativite, ale aj drzosti si dovoliť veľmi dobre zapadá do koncepcie a skladby MŠK. Verím, že pri pravidelnom absolvovaní tréningových jednotiek budú jeho výkony gradovať a to musím dodať, že v Chorzówe patril z našej strany k najlepším hráčom.“, zhodnotil „Brča“ tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec

• Každý hráč a klub si dáva pred sezónou ciele, ako si bol spokojný s plnením cieľov v minulom ročníku?

Čo sa týka minulej sezóny… Určite som nebol spokojný s konečným umiestnením, aj napriek tomu, že to bola naša prvá sezóna v extralige. Na druhej strane sme splnili cieľ, ktorým bol postup do play-off. S malým počtom hráčov či už na zápasoch alebo tréningoch bolo majstra z Pineroly vo štvrťfinále play-off nemožné poraziť.

• Čo by si chcel zmeniť v novom ročníku 2019/2020 a aké sú tvoje ciele?

Podľa mňa sú cestou k lepším výkonom oproti minulému roku tieto 2 faktory: príchod kvalitných hráčov a kvalita tréningových jednotiek. Po pár dňoch prípravy môžem potvrdiť plnenie oboch faktorov. Z týchto skutočností je pre mňa cieľom na túto sezónu minimálne semifinále play-off. Na druhej strane je možné, že na konci prípravy budú tieto ciele ešte o niečo vyššie.

• Prešiel si reprezentáciami U-19, aj U-21, s novým trénerom sa poznáš práve z mládežníckej reprezentácie veľmi dobre, čo očakávaš od spolupráce?

S trénerom Braňom Škorcom som sa stretával najmä na reprezentačných sústredeniach v kategórii U-19. Už vtedy mi bolo jasné, že futsalu rozumie a snaží sa pracovať s mladými hráčmi, pomáhať im napredovať. Tento fakt môžeme vidieť aj na našej “mladej” štvorke, s ktorou v posledných rokoch intenzívne pracoval na reprezentačných sústredeniach a určite aj jeho zásluhou napredujú v každom smere . Niečo podobné od tejto spolupráce očakávam aj ja – verím, že účasť na tréningoch a práca na odstránení nedostatkov zo mňa spraví lepšieho a kvalitnejšieho hráča, ktorý pomôže mužstvu dosiahnuť vytýčené ciele v nasledujúcej sezóne.

• Do klubu prichádzajú nové, mladé tváre, nové tváre prichádzajú aj z juniorky a ty si v 23 rokov pomaly najstarším hráčom. Ako vnímaš túto skutočnosť?

Máme veľmi mladé mužstvo a tento fakt si nejako neuvedomujem. Nič to však nemení na tom, že nemám problém mladším hráčom pomôcť alebo na druhej strane sa od nich niečo nové naučiť. Musíme vytvoriť dobrú partiu, ktorá bude bojovať za MŠK Žilina v každom zápase od prvej do poslednej minúty.

Kristián Gábor

Ďalšie články

Sezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top