Martin ŠTRBÁK, nenápadný ľavák s veľkým prehľadom a kľudom

Pred našim druhým zápasom v extralige, 3. kolom s Futsal Team Levice sa futsaloví Šošoni posilnili o 23-ročného reprezentanta, Martina ŠTRBÁKA, ktorý už počas letnej prípravy v auguste 2019 odohral prípravný zápas s Banskou Bystricou a absolvoval niekoľko tréningových jednotiek. Nakoniec však ešte zozbieral ďalšie skúsenosti na Lige Majstrov s Pinerolou 1994 Bratislava na Cypre, aby napokon zakotvil u nás.
„Martin je veľmi pracovitý a inteligentný futsalista s veľkým citom pre hru, ktorého som si vytypoval už aj v predošlom pôsobisku a teraz to je už druhýkrát, čo sa opäť stretávame. Som rád, že máme v tíme ďalšieho ľaváčika so skúsenosťami v extralige a aj v reprezentácii. Martin je ďalším hráčom, s ktorým som sa stretol ešte v U19, neskôr aj v U21 a vždy som s ním rád pracoval.“, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.
„Štrki“ VÍTAME ŤA a veríme, že sa ti budem v našom drese DARIŤ!

  • Po Lige Majstrov v drese Pineroly si na začiatku sezóny prestúpil do MŠK Žilina. Ako sa zrodil tvoj prestup?

Keďže Pinerola po Lige Majstrov oznámila svoj koniec, hráči sme si museli začať hľadať nové pôsobiská. U mňa osobne veľkú rolu v rozhodovaní mal tréner Branislav Škorec s ktorým som bol dlhšiu dobu v kontakte. Obidvaja sme prejavili záujem o spoluprácu a keďže som pod Braňom Škorcom pôsobil už v Pinerole, aj reprezentácií do 19 rokov a tiež 21 rokov dlho som nerozmýšľal.

  • Predstav sa fanúšikom MŠK Žiliny, kde si pôsobil doteraz a čo ťa priviedlo k futsalu?

K futsalu som sa dostal v 17 rokoch kvôli vysokej škole, keďže medzi podmienky na prijatie bolo absolvovanie tréningového procesu a zápasov v najvyššej súťaži. Vtedy som už hral extraligu v STC Púchov tak som si povedal, že to vyskúšam. Futsal sa mi hneď zapáčil a rozhodol som sa, že toto je šport, ktorému sa chcem venovať. Tento rok to bude v poradí už moja 6. sezóna v extralige. Pôsobil som postupne v STC Púchov, FTVŠ UK Bratislava, Pinerola Bratislava a Wildboys Bratislava.

  • Aké máš očakávania v drese MŠK Žiliny a ciele?

Ciele na túto sezónu sme si ešte nestanovili. Máme veľmi mladý káder, v ktorom však vidím veľkú perspektívu do budúcna, no budeme na tom musieť tvrdo pracovať. Ale samozrejme by som chcel, aby sme sa pobili o nejakú tu medailu.

  • Čaká ťa V4 v Poľsku, kde sa ideš pobiť o miestenku na kvalifikáciu do Azerbajdžanu. Ako si reagoval na pozvánku?

Pozvánka do reprezentácie vždy poteší. Čakajú nás kvalitné zápasy, taktiež sa stretneme s chalanmi, s ktorými sa tak často nevidíme. Samozrejme sa budem snažiť podať čo najlepšie výkony a priblížiť sa tak k miestenke na kvalifikáciu.

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top