Matúš Ševčík – absolvuje prvé zahraničná angažmá

V minulom týždni prišlo k dohode klubov MŠK Žilina Fustal a SK Interobal Plzeň. Výsledkom je prestup mladého reprezentanta do mužstva stabilného účastníka českej extraligy, ktorý do novej sezón vstupuje s najvyššími ambíciami. Zmluva má platnosť dva roky. Českú ligu sledujem, ale teraz budú zápasy Plzne pre mňa o to zaujímavejšie. Veľa šťastia Ševo.

 

V prvom rade gratulujeme k prestupu do SK Interobal Plzeň. Čo očakávaš od nového klubu?

Od nového klubu očakávam veľkú kvalitu a obrovskú konkurenciu, v ktorej sa budem chcieť pobiť o miesto v základnej zostave. Žiline veľmi pekne ďakujem za všetko čo som v tomto klube, so super ľuďmi, zažil.

V klube pôsobia ďalší dvaja Slováci, Rick a Kozár, s ktorými sa stretávaš v reprezentácií. Ako vnímaš ich prítomnosť v klube?

Určite som rád že chalani tiež pôsobia v Plzni. Sú veľmi skúsení a hlavne aj mimo ihriska výborní ľudia.

Klub má vo svojom tíme výborných českých futsalistov ako Seidler, Rešetár, Vnuk, Kovács, Hollý a iní. Ako vnímaš túto silnú konkurenciu?

Samozrejme konkurencia je veľmi vysoká a už bude len na mne ako sa ukážem. Samozrejme ako som už spomínal vyššie, budem sa chcieť pobiť o to aby som stabilne nastupoval.

Budeš obliekať dres s číslom 80. Bol to tvoj výber a prečo?

Áno bol to môj výber. Vždy si vyberám číslo 10, ale keďže toto je obsadené tak so musel popremýšľať o inom. Mojim vzorom je Ronaldinho, ktorý v mladosti tiež hrával futsal a číslo 80 si dal keď nemohol mať 10-tku.

Ako vnímaš odchod z rodného kraja, v Plzni stráviš viac času. Kto ti bude variť?

Určite to nebude jednoduché. Budem odkázaný sám na seba, čo je na jednej strane super, ale na druhej mám trošku obavy ako to zvládnem. Áno budem si musieť sám variť.

Určite bude čas na spoznanie ČR, bol si už v Plzni či Prahe, ktorá je na skok? Čo si pôjdeš pozrieť ako prvé?

Tak v prvom rade tam idem kvôli futsalu ale keď bude čas určite si pôjdem pozrieť mesto. V Prahe už som bol a v tomto momente neviem povedať čo si pôjdem ako prvé pozrieť v Plzni.

Ďalšie články

Po sezóneSezóna 2019/20Top
MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-20