Matúš Ševčík sa umiestnil na 2. mieste v ankete TALENT ROKA 2019, spolu s Vaktorom aj ankete fanúšikov

V stredu, 8. apríla 2020 pokračuje TOP FUTSAL ďalšou anketou, v ktorej sa predpokladal triumf hráčov MŠK Žilina Futsal. V nominácií sme mali 4 najlepších hráčov ročníka 2000+, ktorí spolu tvorili údernú štvorku najskôr v reprezentácií a od septembra spolu brázdili palubovky nášho klubu. Štvorica hráčov, každý z iného kraja, ale chémia aká sa len tak nevidí. „Odborná verejnosť“ nakoniec rozhodla iba o 2.mieste odchovanca Šošonov – Matúša ŠEVČÍKA, ktorý ako jediný hráč v mládežníckom veku je súčasťou reprezentácie Slovenska! Prekvapujúco túto anketu vyhral Kevin Kollár z MIBA Banská Bystrica a na treťom, ale nie už prekvapujúcom mieste skončil jeho spoluhráč Sebastián Bačo. Všetkým hráčom GRATULUJEME a prajeme na futsalovej ceste iba to NAJLEPŠIE! Všetko sú mladí hráči, s výbornými vyhliadkami do budúcnosti.

Čo nám k tomu individuálnemu oceneniu povedal samotný Ševo?
„Veľmi si vážim, že som mohol byť opäť súčasťou ankety a tak ako minulý rok tak aj tento som skončil na druhom mieste, aj keď cítim trošku osobné sklamanie. Rok 2019 sa mi podľa môjho názoru, ale aj názoru trénerov vydaril v klube MŠK, ale aj v reprezentácií do 19 rokov a stal som sa súčasťou reprezentačného A-čka. Škoda, že to nestačilo na prvenstvo, ale ide o anketu, ktorú môže vyhrať ktokoľvek. Nezostáva mi nič iné ako ďalej na sebe pracovať kolektívne, ale aj individuálne. Ďakujem za každý hlas a samozrejme za podporu od mojich najbližších. Môjmu mladšiemu kolegovi Kevinovi z mládežníckej reprezentácie do 19 rokov gratulujem k víťazstvu, rovnako ako k tretiemu miestu Sebovi.“

 V ankete OBJAV ROKA 2019 sme mali zastúpenie 4 hráčov a teraz ich predstavíme:

  • Jozef KORICINA – Odchovanec futsalovej Trnavy, ktorá v ročníku 2019/2020 zmizla s futsalovej mapy a nebol tak dôvod tohto mladého, perspektívneho hráča neosloviť. Juniorský tím Bílych Andelov ťahal rovnako ako mládežnícku reprezentácii do 19 rokov, kde strieľal veľmi dôležité góly. Ako každý jeden z tejto štvorice je výborný na lopte, postavou síce malý, ale výkonmi veľký! Komplexný hráč, ktorý si svoje miesto vie zastať na každom poste.
    Filip MARTON – Odchovanec futsalového Prešova, kde strieľal góly (pozn. s 37 gólmi najlepší strelec juniorskej ligy 2018-19) ako na bežiacom páse v juniorských súťažiach. V septembri k nám prišiel, aby okúsil extraligu a porovnával seniorský a juniorsky futsal. Výborný s loptou, nepríjemný v súbojoch, ale najmä strelec, ktorý vie premeniť praktický každú šancu. V tejto sezóne ho neusále brzdili zdravotné problémy, napriek tomu jedným očkom už nazrel aj do seniorskej reprezentácie.
    Matúš ŠEVČÍK – Odchovanec futsalového MŠK Žilina, ktorého fanúškovia, ale najmä odborná verejnosťou musí poznať najlepšie. Najskôr viedol olympijský tím v Argentíne ako kapitán mládeže, neskôr ako kapitán reprezentácie do 19 rokov, ale najdôležitejším mýlnikom bol júnový turnaj v Poreči, kde získal ocenenie najlepší hráč turnaj, reprezentácia vyhrala turnaj a od tohto momentu sa stal súčasťou reprezentácie mužov Slovenska!
    Filip VAKTOR – Ochovanec futsalovej mládežnickej školy Dudova, neskôr Wild Boysu je posledným do štvorice, ktorý vytvoril poskladané puzzle zo štyroch dielikov. Fyzicky neskutočne pripravený, hlavou rovnako pripravený na seniorský futsal a vodca tímu ako sa patrí. Nakoniec bol kapitánom reprezentácie do 19 rokov, ktorú viedol v marcovej kvalifikácií v Chorvátsku.

Ďalšie články

MládežMužiPo sezóneSezóna 2019/20Top
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top