Môže byť budúcnosťou nielen Šošonov, ale aj Slovenska, Jozef „Dodo“ KORICINA

Jedným zo štyroch mladých „pilierov“, ktorí prišli v lete a okúsili futsalový dres MŠK Žilina je rodák z Trnava – Jozef KORICINA! Je veľmi dravým futsalistom, s čuchom na góly a kľudom v zakončení, vďaka jeho technike. Čo ho zdobí najviac? Rozum a kľud v rozhodovaní, či už futsalovom, alebo životnom! Prešiel si reprezentáciou do 17 a 19 rokov, kde bol vždy oporou, najskôr na OH v Argentíne a neskôr aj na kvalifikácií na ME U-19, kde strelil v 3 zápasoch 4 góly. Okrem futsalových povinnosti je „Dodo“ študentom MatFyz na Univerzite Komenského, kde má dosť školských povinností a skĺbenie záľuby s povinosťami je niekedy náročné.

Zvyknem spať dlhšie ako keby som chodil do školy, počas dňa mi najviac času zaberie učenie, poobede si chodím zabehať alebo na bicykel a zacvičím si doma s vlastnou váhou, či náradím. Často sa musím postarať o jedlo, čiže sa celkom posúvajú moje kuchárske zručnosti, ktoré budem môcť využívať v osobnom živote.

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Keď som začal letnú prípravu, nečakal som, že na tom budeme tak dobre. Počas sezóny sme sa však posilnili a 2. miesto sme si podľa mňa úplne zaslúžili. Takisto juniorku sme mali dobre rozbehnutú, stačilo by, ak by sa odohralo ešte jedno víťazné kolo a mohli sme oslavovať.

Ako som spomínal, behávam, občas bicyklujem a cvičím, nič iné sa príliš robiť nedá… Veľmi mi chýba lopta, hra s ňou a kolektív… Keď robíte niečo takmer každý deň a zrazu vôbec je to zvláštny pocit.

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v SAE, ty si sa ho nezúčastnil. Prečo?

Ja som sa kvôli školským povinnostiam nemohol zúčastniť tejto akcie, ale s chalanmi som bol v kontakte každý deň, všetci si pochvaľovali. Myslím, že takúto skúsenosť by chcel absolvovať každý jeden z nás, aj ja.

Priestor pre zlepšenie mám všade, na čom by som chce cielene zapracovať je hra ľavou nohou a takisto psychická odolnosť.

Ako spomínali už všetci pred mnou. Aby boli zodpovední a chránili seba a ostatných ľudí okolo. Ešte by som dodal, že je to čas, kedy máme možnosť si uvedomiť, čo je v živote skutočne dôležité. Máme čas budovať vzťahy doma, je len na nás, ako sa k tomu postavíme.