MŠK Žilina FUTSAL – 4FUN Futsal Team Bratislava 14:0 (7:0)

2.prípravný zápas, 4.9.2020 ŠH Žilina-Rosinky 19:30 hod.

Po Baraberoch sa šošoni po týždni streli v príprave s ďalším klubom z Bratislavy. Tentokrát to bola veselá partička 4FUN Futsal Team, hrajúci druhú Slovenskú ligu. Žilinčanov trápia viaceré dlhodobé zranenia, a tak sa ešte niektorí hráči nemôžu zapojiť do prípravy. Navyše celok s pod Dubňa zažíva zvláštne letné prestupové obdobie. Funkcionári sa musia vysporiadať aj s odvrátenou stranou futsalu a váhou chlapského slova… Tréner Branislav Škrorec povolal, tak ako mu je blízke, viacero mladých pušiek z juniorky, tí dostali neobvykle veľkú zápasovú minutáž. A veru, keď spojíte ich mladícku dravosť a nasadenie, s veľkým brankárskym kumštom a štvoricou fantastických skúsených hráčov, tak konečný výsledok nie je až takým prekvapením. Na Rosinkách sa bolo načo pozerať, ale majstrovské zápasy už budú o niečom inom. Sezóna sa konečne blíži a ostáva nám veriť, že ju druhá vlna pandémie neovplyvní.

Stretnutie sa hralo 2 x 30 minút „hrubého času“, bez divákov.

Zostavy:

MŠK: M. Herko (20. E. Kavčák, 40. Holák) – P. Matejov „C“, M. Štrbák, M. Hudek, M. Zdráhal, Š. Ftorek, F. Jančula, K. Martinček, M. Poljak, M. Hazda, D. Krško, tréner: B. Škorec

4FUN: M. Totka (30. D. Podhájecký) – F. Smolík, M. Kováčik, F. Komorovský, M. Mazáň, M. Buzek, P. Haramia, S. Keszei, M. Csiba, B. Toči

Góly: 4. P. Patejov (M. Zdráhal), 7. D. Krško (M. Štrbák), 8. M. Štrbák, 14. M. Zdráhal (Š. Ftorek), 16. P. Matejov (K. Martinček), 20. F. Jančula (M. Zdráhal), 21. M. Zdráhal (D. Krško), 31. M. Zdráhal (M.Štrbák), 36. M. Hazda (M. Zdráhal), 38. M. Zdráhal, 40. M. Štrbák (P. Matejov), 50. M. Štrbák (D. Krško), 56. M. Cziba (vlastný), 59. M. Štrbák (M. Zdráhal)

ČK: M. Buzek (4FUN)

Rozhodovali: M. Matula a R. Behančin

Pavol Matejov (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „V druhom prípravnom zápase sme sa snažili hrať aktívne hneď od začiatku, kde sa nám podarilo viesť už v 10 min. rozdielom 5 gólov.  Tento zápas bol ideálna šanca si vyskúšať rôzne veci, ktoré by sme chceli pretaviť do blížiacej sa súťaže. Tréner Škorec od úvodných minút dával príležitosť mladým chlapcom z juniorských kategórií, ktorí sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Napriek konečnému výsledku 14:0, treba povedať, že súper si vypracoval až príliš veľa šancí, ktoré na šťastie pre nás, nedokázali premeniť. Do začiatku ligy nám ostávajú 3 týždne, kde musíme zamakať či už po kondičnej stránke ako aj predovšetkým v defenzívnej činnosti a zohratosti mužstva. Pevne verím, že do štartu súťaže budeme dobre pripravení, aby sme dokázali bojovať o najvyššie priečky. Mrzí  nás zranenie nášho brankára (Holák) z posledných sekúnd zápasu, kde mu želáme skoré uzdravenie a všetci dúfame, že bude čo najskorej fit na palubovke.“

Marek Kováčik (manažér 4FUN Bratislava): Rád by som sa touto cestou poďakoval vedeniu MŠK za príležitosť získať cenné skúsenosti pre náš mladý, na novo sa formujúci tím a za nadštandardné podmienky, ktoré nám pred zápasom vytvorili. Zápas a predovšetkým výsledok nám ukázal, že sme len na začiatku dlhej cesty. Po technickej stránke som spokojný s výkonom hráčov. Predviedli síce individuálny, ale veľmi sebavedomý výkon, vďaka čomu sme si vypracovali viacero sľubných gólových príležitostí. Keďže je to prípravný zápas, nechcel som aby sme sa zabetónovali v bránkovom území, apeloval som v šatni na chalanov aby si verili a snažili sa hrať otvorenú partiu s vysokým pressingom. Čo sa týka systému hry, nedokázali sme reagovať na vynikajúco prepracovaný 4:0 systém v podaní MŠK. Na druhú stranu ťažko hovoriť o akomkoľvek systéme v našom podaní či už v obrannej alebo útočnej fáze hry. Po taktickej stránke chlapcom v tomto štádiu prípravy ťažko čokoľvek vyčítať. Tréningový proces začal po mesiacoch “ničnerobenia” iba tento týždeň. Vďaka tomuto zápasu sme získali kvalitný študijný materiál pre trénera Laca Mikitu ktorý ho určite ocení J.“

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): Zápas sme zobrali veľmi vážne a počas celého zápasu sme boli koncentrovaní a hrali až do poslednej sekundy. Výsledok síce nebol dôležitý, určite potešil, ale hlavne po všetkých tých odchodoch je zaväzujúci.  Z 10 hráčov až 6 hráčov hralo minulý ročník za majstrovskú U-17 a ukázali aká to je silná generácia, k ním skúsenosti a kvalita 4 top slovenských hráčov. Chceme pracovať s mládežou a tu je výsledok, chcenie a odhodlanie „junkáčov“. Liga sa začína o 3 týždne, ideme pracovať ďalej.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top
MužiSezóna 2020/21Top