MŠK Žilina FUTSAL – FSC Prievidza 10:2 (5:0)

6. kolo, 18. 11. 2017 Žilina – Rosinky 18:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL: E. Kavčák (od 21. min M. Kotuláč) – J. Šidlo „C“, K. Gábor, K. Koleno , M. Sýkora, I. Šimček, J. Baranovič, T. Mičuda, S. Lazár, J. Hlucháň, R. Moravec, J. Tomáš, M. Ševčík, tréner: M. Ondrúšek st.
FSC: M. Vrábeľ – M. Svitek „C“, M. Bobok, A. Bobok, A. Beka, S. Albertovič, A. Paulík, M. Švolík, J. Ďuriš, tréner: D. Franko

ŽK: M. Svitek (FSC Prievidza)
Rozhodovali: Martin Matula a Milan Zacher
Počet divákov: 200

Žilinčania pred týždňom zaknihovali v Bánovciach prvú prehru v sezóne a tak sa chceli svojim fantastickým fanúšikom rehabilitovať. Na Rosinky pricestovali hráči Prievidze, ktorá mala v tejto sezóne najbližšie k bodu práve v našom prvom vzájomnom zápase. S dávkou šťastia a trpezlivou hrou sme tam otočili nepriaznivý polčasový výsledok z 0:3 na skvelých 4:3 pre naše farby. Tigre vyrukovali na šošonov až v neadekvátne omladenej zostave a to sa výrazným spôsobom podpísalo pod konečný výsledok. Túžba po povinnom víťazstve velila našim hráčom do útoku od samotného začiatku zápasu. Tréner MŠK rozložil sily do prvých dvoch formácii a na svoju šancu čakali, aj v tretej, hrajúci mladíci v našom drese s bohatými reprezentačnými skúsenosťami. Rýchly a dôležitý gól strela Žilina hneď na začiatku, keď sa v 2.min. presadil kanonier K. Koleno 1:0. Domáci hnaní svojimi hlučnými fanúšikmi pokračovali v dobíjaní súperovej svätyne. V 7. min. sa dostal do samostatného úniku S. Laráz a učebnicovým hokejovým blafákom zvýšil vedenia na 2:0. Žilina v podstatne stále kontrolovala dianie na palubovke, hostia ohrozovali E. Kavčáka len sporadicky a neškodnými strelami z diaľky. Tretí gól do siete tigrov prišiel v 9. min. po ďalšej nacvičenej akcii domácich. K. Koleno našiel na pivote M. Sýkoru, ten loptu vrátil nabiehajúcemu K. Kolenovi, ktorý nekompromisnou strelo prepálil všetko, čo mu stálo v ceste 3:0. Domáci futsalisti sa bavili svojou hrou, ktorá sa musela páčiť aj divákom. Strelecký účet si v seniorskom drese otvoril talentovaný M. Ševčík, ktorý osamotený v bránkovisku zužitkoval šikovnú prihrávku S. Lazára 4:0. Jednu z najväčších gólových príležitostí Prievidze mal v 15.min. A. Bobok, ktorý z blízka neprekonal pozorného E. Kavčáka, ktorý si tým udržal čisté konto. Zahrmelo ale na druhej strane, keď sa v rovnakej minúte presadil po rohovom kope M. Sýkora, ktorý využil strieľanú prihrávku K.Kolena a na zadnej tyči upravil na polčasových 5:0. Druhý polčas bol herne slabší, paradoxne však priniesol viac gólov ako ten prvý. Prišlo taktiež k striedaniu brankárov na domácej strane. Príležitosť ukázať sa pred vlastnými fanúšikmi dostal M. Kotuláč. Ako prvý ohrozil bránu M. Vrábeľa Žilinčan J. Baranovič, ktorý ale nevyužil lišiacku prihrávku T. Mičuda a nastrelil z blízka len konštrukciu brány. Na druhej strane podobne zaváhal J. Duriš, pred ktorým musel zachraňovať M. Kotuláč. Domáci sa prispôsobili hre svojho súpera a na palubovke prevažovali miestami skôr bojovné ako herné prvky. V bojovnosti určite vynikal za domácich M. Sýkora, v drese hostí veľkú snahu nemohlo uprieť M. Svitekovi. Práve hráč Prievidze okrem žltej karty takmer korigoval priebežný stav, keď jeho štipľavú strelu vytlačil na tyč M. Kotuláč len končekmi prstov. V 31.min. sa na polovici ihriska dostal k lopte J. Hlucháň loptu si ešte potiahol a strelou bodlom presne k tyčke rozvlnil sieť súpera už po šiesty krát (6:0). Chvíľu na to predviedol svoje umenie K. Gábor, ktorý zužitkoval presný lob K .Kolena a vychutnal si bezmocného brankára Prievidze 7:0. Futsal na palubovky prinavrátila najmä štvorica najmladších hráčov v drese MŠK, ktorí si zápas užívali a ich kombináciám neraz zatlieskali aj diváci. 5.min. pred koncom sa predsa len ku gólovému slovu dostali aj hostia. Zníženú koncentráciu šošonov využil M. Svitek gólom na 7:1. Inkasovaný gól Žiline nestačil a už o ďalšiu minútu ten istý hráč prebral celú lavičku šošonov gólom na 7:2! Reakciou na túto slabšiu pasáž MŠK boli strelené ešte ďalšie 3 góly na žiadosť fanklubu. V 38.min. T. Mičuda v bránkovisku prepasíroval loptu na I. Šimčeka, ktorý aj s dávkou šťastia pretlačil loptu do siete 8:2. V závere zápasu sa z kotla začalo ozývať skandované meno nášho trénera Mariána Odrúšeka! V poslednej minúte padli ešte dva góly. Najskôr vybojoval loptu M. Sýkora, ktorý ju posunul K.Kolenovi a ten mu nezištne loptu vrátil aby zvýšil už na 9:2. Posledný klinec do rakvy súpera zasadil šikovný K. Gábor a uzavrel tak skóre na radosť celého publika na 10:2.

Tréner MŠK Žilina FUTSAL Mgr. Marián Ondrúšek: Do Žiliny prišiel súper bez svojich najväčších opôr. Od samého začiatku sme sa do nich pustili a získali vysoké vedenie. Za stavu 4:0 sme do hry nasadili aj juniorskú štvorku, čo nás síce trošku vyviedlo s tempa, ale na druhej strane práve juniori predviedli najpohľadnejší futsal. Tréner hostí Dalibor Franko takisto zaradil do zostavy viacero nádejných mladíkov a do konca zapasu hrali sympatický otvorený futsal. Chcel by som ešte poďakovať našim ULTRAS, ktorí nás opäť prišli v hojnom počte podporiť svojími chorálmi.
Kapitán MŠK Žilina FUTSAL Jaroslav Šidlo: Dnes sme dosiahli pohodlné víťazstvo. Súper nám to umožnil svojou neskúsenosťou. Žiaľ, v druhom polčase, sme na našu škodu niekoľko situácii vypustili, čo by sa nám mohlo v ďalších zápasoch vypomstiť. Za mňa, skvele som si “ťukol” vo fantastickej atmosfére vďaka žilinským fanatikom a po boku opôr Gábora a Kolena, kde aj v 33 rokoch a chabej kondícii ,výkonostne rastiete. Potešila aj štvorka juniorov, ktorá vďaka pozitívnemu vývoju stretnutia mala možnosť ukázať svoje kvality. Teším sa na silný prvý decembrový vikend, keď najskôr naskočíme doma v sobotu 2.12. proti Malackám a hneď na to v pondelok 4.12. dohrávané stretnutie v Nitre, ktorá sa výrazne posilnila.