MŠK Žilina FUTSAL – Lion Car MIBA Banská Bystrica 10:6 (6:0)

Prípravný zápas, 16.08.2018 ŠH Rosinky 20:00 hod.

Šošoni sa momentálne intenzívne pripravujú v domácich podmienkach na svoj druhý ročník v najvyššej súťaži. Po svojom prvom prípravnom stretnutí, v ktorom podľahli Poľskému Chorzowu na jeho palubovke 1:4, sa po týždni predstavili vo svojej domácej hale, proti ambicióznej Banskej Bystrici. Tá sa po roku rozhodla prebudovať káder a jej majiteľ dotiahol do kabíny hneď niekoľko mládežníckych reprezentantov a tak ich filozofia veľmi nápadne pripomína tú našu. Aj v našom drese sa predstavilo veľa nových a mladých tvári. Príchody do klubu sme už avizovali a naša zostava ešte ani zďaleka nie je uzavretá. Do 1. kola zostávajú ešte tri týždne a zhodou okolností nastúpime na palubovke nášho súpera z Banskej Bystrice. Mladučké družstvo trénera Škorca v prípravnom zápase presvedčivo triumfovalo. Na oboch stranách je však do súťaže ako aj počas nej ešte veľmi veľa práce.

Stretnutie sa hralo v netradičnom formáte 2×25 minút čistého času, čím sa zápas úmyselne predlžil a hráčom ako aj trénerom tak vzniklo viac priestoru na realizáciu. Vzhľadom na divoký výsledok Vám prinášame len gólový priebeh zápasu, v ktorom bolo o víťazovi rozhodnuté už po prvom polčase, keď Šošoni predviedli koncentrovaný výkon a súpera sfúkli 6:0.

Zostavy:

MŠK: E. Kavčák (26. R. Mäsiar) – D. Ostrák „C“, K. Gábor, K. Koleno, M. Belaník, V. Gavrilov, O. Škorec, M. Bevelaqua, J. S. Novotný, M. Štrbák, F. Vaktor, F. Marton, M. Ševčík,  tréneri: B. Škorec a M. Ondrušek

MIBA: M. Kušnír, K. Kollár  – P. Vajda, M. Péchy, J. Kofčák, M. Čief, F. Rafanides, S. Bačo, M. Kuruc, O. Dobrota, tréneri: R. Bačo a M. Majlig

Góly: M. Štrbák 4, M. Ševčík 2, F. Marton 2, F. Vaktor 1, K. Gábor 1 – O. Dobrota 2, P. Vajda 1, M. Péchy 1, J. Kofčák 1, M. Čief 1

ŽK: V. Garilov – M. Čief

Rozhodovali: R. Behančin a J. Nemček

1.´ – Prvý útok pretavili šošoni do otváracieho gólu, strelecký účet si otvoril nováčik v drese MŠK F. Vaktor  1:0

2.´- Rýchla kontra F. Martona, ktorý našiel M. Štrbáka a ten si už vychutnal M. Kušníra 2:0

9.´- Ďalšia akcia dvojičky Marton – Štrbák a druhý menovaný sa opäť zoči-voči brankárovi nemýlil 3:0

13.´- V bránkovisku sa efektne presadil K. Gábor a zvýšil na 4:0

15.´- Nádherný gól z nacvičenej akcie strieľa M. Ševčík 5:0

24.´- Ešte do polčasu zavŕšil svoj hattrick reprezentant SR M. Štrbák, keď ho prihrávkou našiel opäť jeho dvorný nahrávač F. Marton 6:0

29.´- Banská Bystrica sa gólu dočkala až po prestriedaní E. Kavčáka a jej prvým úspešný strelcom bo P. Vajda 6:1

29.´- Z následnej akcie po hrúbke V. Garilova korigoval skúsený M. Čief 6:2

31.´- Behom chvíle sa MIBA dostala do zápasu a poľahky skóroval aj O. Dobrota 6:3

38.´- Šošoni zabrali a po osi Škorec, Gavrilov, Marton posledný menovaný zvýšil na 7:3

39.´- Zápas sa hral už hore-dole, keď za MIBU skóroval M. Péchy 7:4

43.´- Žilina premrhala svoj náskok a tečovaná strela J. Kofčáka skončila v sieti 7:5

43.´- Okamžitá reakcia mladých pušiek v domácom drese a F. Marton po akcii M. Ševčíka upravil na 8:5

45.´- Nacvičený signál šošonov a Ševčik zvýšil strelou pod brvno na upokojujúcich 9:5

46.´- Vcere s gólmi sa doslova roztrhlo a už svoj štvrtý gól vsietil  rozumne hrajúci M. Štrbák 10:5

47.´ – M. Belaník slabou prihrávkou vyzval ku gólovému zakončeniu O. Dobrotu 10:6

 

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL):

„Zatiaľ sme v príprave, učíme sa a dnešný zápas bol toho príkladom. Po štyroch tréningových jednotkách sme odohrali zápas, ktorý nám ukázal na čom musíme ešte pracovať. S prvým polčasom som spokojný, aj napriek chybám, ktoré sme videli. Druhý polčas mal od spokojnosti veľmi ďaleko, hrali sme nekoncentrovane, začali sme sa skôr naháňať ako používať futsalové prvky. Čím viacej tréningovým jednotiek absolvujeme, tým skôr budeme múdrejší a lepší, treba však tréningový proces najskôr absolvovať a vstrebávať informácie.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL):

„Pokračujeme v intenzívnej letnej príprave a pokúšame sa vhodne dopĺňať káder najmä o ortodoxných futsalistov. V súťaži sa predstavíme s mladučkým kádrom a tieto prípravné zápasy sú pre nás nesmierne dôležité. Niektorých hráčov vyzliekol tento duel doslova donaha a viacerí hráči na oboch stranách musia zabrať najmä v tréningovom procese. Máme ešte dosť času na prípravu. O týždeň sa predstavíme na menšom turnaji v Banskej Bystrici, kde dostanú opäť mladí chlapci priestor ukázať svoj progres. Ďakujem súperovi za poučný zápas a tešíme sa ďalšie konfrontácie.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top