2. kolo: MŠK Žilina FUTSAL – MFsK Nitra 5:1 (2:0)

MŠK Žilina FUTSAL: Erik Kavčák (T. Juhás)Kamil Koleno (C), Kristián Gábor, Marek Sýkora, Tomáš Grznár – Ivan Šimček, Vladimír Gavrilov, Sebastián Lazar, Jaroslav Hlucháň – Jakub Baranovič, tréner: Marián Ondrúšek st.
MFsK Nitra: I. Hanakovič – P. Peciar (C), M. Pevala, P. Maršala, S. Kováčik, T. Kováčik, D. Kolník, M. Štefek, A. Seidl, tréner: A. Suchan.

Góly: Lazar 2, Gavrilov, Koleno, Pevala (vlastný) – Pevala
ŽK: S.Lazar (MŠK)
Rozhodcovia: Martin Matula a Michal Botka
Počet divákov: 250

Historicky prvý domáci zápas novej futsalovej značky MŠK Žilina FUTSAL sa uskutočnil v rámci 2. kola Openligy v Športovej hale Rosinky v Žiline 28. októbra 2017 o 18.00 hod.

Súperom MŠK bol bývalý extraligový klub z Nitry, ktorý má svoju kvalitu a skúsenosti. Na túto premiéru bolo zvedavých 250 divákov, ktorí už pred samotným zápasom vytvorili hráčom elektrizujúcu atmosféru. Tú umocnil slávnostný príchod na hraciu plochu so všetkými potrebnými zvukovými, svetelnými a dymovými efektmi.

Po slávnostnom úvodnom výkope, ktorý zaobstarali riaditeľ MŠK Žilina a.s. Marek Majtán a riaditeľ futsalového klubu Jaroslav Šidlo, sa mohol naplno rozbehnúť dej novej futsalovej kapitoly tohto mladého a perspektívneho klubu.

Po úvodných striedaniach, keď sa obe mužstvá navzájom oťukávali, prišiel v 4. minúte rýchly a nečakaný gól V. Gavrilova, ktorý presne umiestnenou strelou takmer z polovice ihriska otvoril skóre. V 8. minúte potom vyšiel domácim nacvičený signál z rohu, keď K. Gábor lobom našiel kapitána K. Kolena, ktorý z voleja upravil na polčasových 2:0. V druhej polovici prvého polčasu potom hostia miestami domácich pritlačili, našťastie viaceré akcie nedotiahli do gólového konca, pričom viaceré vychytal spoľahlivo chytajúci brankár E. Kavčák.

V druhom polčase bolo jasné, že domáci sa budú snažiť trpezlivo vyčkávať na ďalšie príležitosti na navýšenie skóre a hostia sa naopak budú snažiť dostať kontaktným gólom späť do zápasu. V tomto duchu sa niesla aj prvá polovica druhého polčasu. To podstatné sa udialo v záverečnej desaťminútovke, keď najprv v 32. minúte K. Koleno pripravil akciu, na konci ktorej, S. Lazár pohotovou strelou vymietol pravý horný roh súperovej brány a zvýšil na 3:0. Hostia potom zvýšili úsilie a začali hrať vabank v hre bez brankára. Tento tlak zužitkovali v 37. minúte na gól M. Pevalu 3:1, ktorý im dával nádej na bodový zisk a zároveň zdramatizoval priebeh zápasu. Avšak o chvíľu po rýchlom vyhodení brankára E. Kavčáka prebral loptu K. Koleno, ktorý ju naservíroval na K. Gábora, avšak tesne pred ním ju do vlastnej brány tečoval  M. Pevala – 4:1. Hostia sa však naďalej nevzdávali a pri hre bez brankára získal v strede ihriska loptu S. Lazár, ktorý potom, dve minúty pred koncom zápasu, do poloodkrytej brány súpera spečatil výsledok na konečných 5:1 v prospech domáceho MŠK Žilina FUTSAL.

Mgr. Marián Ondrúšek, tréner MŠK Žilina FUTSAL
Na bývalého extraligistu z Nitry sme sa na náš prvý domáci zápas dobre pripravili. Strelili sme dva rýchle góly a ustáli tlak na konci prvého polčasu. Podarilo sa nám pokryť ich najlepších strelcov a do vážnejších šancí sme súpera nepustili. V druhom polčase sme využili svoje príležitosti a odskočili na trojgólový rozdiel. Podali sme disciplinovaný kolektívny výkon pred skvelou diváckou kulisou v podaní Ultras MŠK Žilina, ktorí nás počas celého zápasu burcovali svojimi chorálmi. Práve im sa, spoločne s organizátormi a obom tímom, môžeme poďakovať za skvelú futsalovú estrádu“.