MŠK Žilina FUTSAL – Mimel Lučenec 2:3 (0:2)

17.zápas, 22.02.2020 ŠH Žilina-Rosinky 19:30 hod.

Diváci, ktorí zavítali v sobotu večer na Rosinky rozhodne neoľutovali. Šošoni, im spolu s neohrozeným lídrom súťaže z Lučenca, predviedli skvelý zápas! Stretnutie už malo len formálny charakter, nakoľko o konečnom poradí po základnej časti, už bolo rozhodnuté. Oba kluby však k tomuto stretnutiu pristúpili s maximálnou vážnosťou a urobili futsalu zase raz dobrú reklamu (chýbali len televízne kamery). Domácim v zostave chýbal ešte stále M. Herko a na dlhšiu dobu vypadol zo zostavy, bohužiaľ, aj S. Marušinec. Hostia pricestovali do Žiliny bez svojho kapitána A. Fehérváriho. Stretnutie malo grády do poslednej sekundy. Šošonov čaká o týždeň posledný zápas nadstavbovej časti a nastúpia v ňom v mestskom derby proti Makroteamu Žilina.

Zostavy:

MŠK: E.Kavčák – D.Ostrák „C“, P.Zaťovič, M.Ševčík, F.Vaktor, K.Koleno, M.Štrbák, J.Koricina, M.Bevelaqua, P.Matejov, M.Belaník, F.Marton, K.Gábor, M.Hudek, tréner: M.Ondrúšek

Mimel: A.R.Woslley (R.Oberman, E.Klema) – P.Serbin „C“, A.Brunovský, J. Wellington, J.Grgić, Rafael Durval, D.Čeřovský, R.Greško, C.Cardeal, T.Mészáros, R.Camara, P.Petík, tréner: M.Berky

Góly: D.Ostrák 1, P.Zaťovič 1 – J.Grgić 1, P.Serbin 1, D.Ostrák (vlastný)

ŽK: M.Belaník, F.Vaktor – J.Wellington

Rozhodovali: P.Budáč, M.Ježík, S.Nemček, delegát: J.Hlavenka

Počet divákov: 220

Od prvého hvizdu horela pod hráčmi palubovka! Hralo sa hore dole, ale brankári paradoxne boli v úvode bez práce. V 5.min. nastrelil M. Belaník tyčku a najväčšiu šancu domácich spálil v 7. min. K.Gábor, keď ho bravúrnym presunom a jednou rukou vychytal skvelý Woslley! Reprezentačný tréner musel zareagovať piatym hráčom v poli, aby dokázal otupiť hru domácich. A jeho úmysel mu opäť vyšiel, pretože Lučenec začal získavať prevahu a kontrolu. Perné chvíle prežíval E. Kavčák, keď viackrát musel zasahovať pri veľkých šanciach hostí. Prebiehala 14.min. a diváci videli otvárací gól stretnutia. Bohužiaľ si ho strelil kapitán MŠK D. Ostrák pri snahe zachytiť bežnú šírkovú prihrávku cez bránkovisko do vlastnej siete 0:1. Tento nešťastný moment šošonmi dosť otriasol. Vzápätí mohlo byť 0:2, ale chorvátsky legionár J. Grgić prepálil v slušnej šanci. Ďalšiu tutovku mal v 17.min. na halovke C. Cardeal, tomu však v poslednej chvíli skvelo vypichol loptu M. Štrbák. Rozhodcovia si tento zákrok vôbec nevšimli a tak rozohrával E. Kavčák. Dovtedy neomylný domáci brankár inkasoval v 19. min. aj druhýkrát. Z veľkého uhla sa s nim pohral P. Serbin strelou medzi nohy. Kapitánky páska tomu pivotovi prospela a pohyboval sa po palubovke veľmi dobre a sebavedomo 0:2. Mimel tak odchádzal do kabín so zaslúženým vedením, ale domácich tieto góly určite veľmi mrzeli…

V druhom polčase Šošoni vybehli na palubovku odhodlaní pobiť sa ešte o dobrý výsledok. V 22.min. Woslley dobre zasiahol pri šanci P. Zaťoviča, ale k vyrazenej lopte sa dostal D. Ostrák, ktorý zavesil pod brvno 1:2. Šošoni vycítili šancu, ale boli až príliš premotivovaní, čo sa nepozdávalo rozhodcovej dvojici. V priebehu každej minúty pribudol vždy aj akumulovaný faul na strane domácich… 24. min.fauloval J. Wellington domáceho D. Ostráka a zápas bol na chvíľu prerušený. S kapitánom MŠK to vôbec nevyzeralo dobre. Ako sa neskôr ukázalo, zranenie našťastie nebolo až také vážne. Hráči oboch celkov žiaľ pokračovali v tvrdých zákrokoch a doplatili na to najmä šošoni. Neprešlo ani 5 min. hry a domácim svietilo na tabuli už 5 akumulovaných faulov a to bol pre defenzívu veľký problém. Lučenec Žilinčanov zatlačil a E. Kavčák vyťahoval opäť jeden skvelý zákrok za druhým. Motorová myš MŠK F. Vaktor to v 26.min. s dôrazom prehnal, uvidel žltú kartu a hostia mali možnosť kopať veľmi skoro trestný kop zo vzdialenosti 10m. J. Grgić však pálil nad bránu a boj pokračoval. Skvelým legionárom hostí dobre sekundoval aj v prvom polčase spomínaný P. Serbin. V neónovom drese vystrkovali rožky viacerí technickí hráči, ale za gólovými suchotami boli skvelé zákroky oboch brankárov, nie nepresná koncovka. Pravdepodobne rozhodujúci moment stretnutia nastal v 32.min.. Lučenčania predviedli nádhernú a rýchlu kombináciu, po ktorej padol gól do siete Žiliny. Diváci ako aj lavička MŠK sa dožadovali odpískania ruky zakončujúceho J.Grgića, ale márne. Pánmi na ihrisku sú rozhodcovia a aj keď to videli obaja rôzne, stav sa menil 1:3. Tlak hostí pokračoval a ďalším úspešným strelcom mohol byť mladý D. Čeřovský, ten však nedorozumenie v rozohrávke MŠK nevyužil. A tak postupne prebrali iniciatívu šošoni a začali vrhať všetky sily do útoku. Na ich zvýšený pohyb reagovali hostia faulmi a tak aj Mimel hral od 35.min pod hrozbou trestného kopu. Tréner MŠK Marián Ondrúšek, si zobral oddychový čas. Šošoni hrali power-play, ale Lučenec skvele bránil a nedával domácim príliš veľa priestoru na zakončenie. Prišla však 39.min. a domáci za dočkali zaslúženého gólu. Po prihrávke D.Ostráka skóroval na zadnej tyčke P. Zaťovič a v hale to vrelo 2:3. Žilinčania mali ešte niekoľko náznakov aj v posledných sekundách, ale šťastie sa na ich stranu nepriklonilo. Hostia tak ubránili svoje víťazstvo a obe družstvá si vyslúžili za predvedenú hru veľký potlesk pekne zaplnenej tribúny. Ak nás takého stretnutia čakajú aj v blížiacom sa play-off, diváci sa veru majú načo tešiť. Po tomto kole je jasné, že štvrťfinálovým súperom MŠK Žilina FUTSAL bude klub NTF Prievidza.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „V zápase, v ktorom sa tabuľkové umiestnenie oboch tímov už nemohlo zmeniť, išlo už len o prestíž. Práve tá hnala a motivovala obe družstvá. Od začiatku sme do hry nasadili tri štvorky hráčov, aby si zmerali svoje sily s Brazílskymi kúzelníkmi. Všetci ukázali svoje kvality a dokázali tak, že každý má svoje rovnocenné miesto v zostave. Zápas mal veľmi vysoké tempo s množstvom šancí, kde sa vyznamenali hlavne obaja brankári, a preto padlo pomerne málo gólov. S týmto súperom sme podali asi najlepší doterajší výkon. Bol to pre nás smoliarsky zápas, pretože prvý gól sme si dali vlastný a tretí  doklepol súperov hráč do našej brány podľa mňa rukou. Cez to všetko sme mali minimálne na remízu…“

Dominik Ostrák (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Máme za sebou kvalitný, pre diváka atraktívny zápas. Herne sme boli minimálne vyrovnaným mužstvom, no trochu nás zbrzdil vlastný gól a následne aj ďalší zbytočný gól z veľkého uhla. Cez polčas sme si povedal že ešte zvýšime aktivitu a tesne po prestávke sa mi podarilo z odrazenej lopty skórovať. Chvíľku na to som skončil na palubovke, keď som v prvý moment myslel že mám po zápas. Nakoniec to bude len silno narazené. Dám si pár dní kľudu a ľadovania a bude to fajn. Chvíľku po tom sme inkasovali kontroverzný gól, no z power-play sa nám podarilo znížiť. Šance ešte boli, no vyrovnanie neprišlo. Ďakujem každému chalanovi za odvedený výkon. Pokračujeme ďalej, pomaly sa blíži play-off, tak sa musíme dobre pripraviť a pokračovať v nastolenom režime. Verím, že nás podporia aj diváci, ktorých je na našich zápasoch čoraz viac.“

Jozef Koricina (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas prvého s druhým je vždy atraktívny. Síce v tomto zápase prakticky o nič nešlo, bol to zápas s veľkým nasadením na oboch stranách a diváci si museli prísť na svoje. Mrzia nás inkasované góly, prvé dva boli nešťastné, tretí padol po jasnej ruke hráča Lučenca. Erik nás však v bráne podržal počas zápasu veľakrát. Smerom dopredu sme boli odvážni, aj Lučencu zachytal dobre brankár, trafili sme žrď… Myslím, že ak by zápas skončil remízou nikto by sa nemohol čudovať. Sme však pozitívne naladení do ďalších bojov, lebo je na čom stavať.“

Pavol Matejov (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sa niesol vo vysokom tempe od úvodného hvizdu. Myslím si, že sme podali dobrý koncentrovaný výkon počas celého zápasu. Mrzia nás inkasované góly, predovšetkým tretí gól rukou. Zápas nám ukázal, že dokážeme hrať vyrovnanú partiu s každým súperom a za každých podmienok.“

   

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top