MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Makroteam Žilina 8:5 (5:0)

15.zápas, 11.02.2020 ŠH Žilina – Rosinky 19:30 hod.

Viacero kľúčových hráčov trénera B.Škorca malo pred týmto zápasom zdravotné problémy, čo sa prejavilo aj na zostave. Do hry nezasiahli hráči ako Herko, Štrbák, Koleno, či Marušinec. Fanúšikom MŠK sa už ale predstavila nová posila Marián Hudek. Ďaleko väčšie problémy so zostavou mali ale hostia, ktorých opustila pred blížiacim sa play-off hneď enkláva stabilných hráčov. Bol to v poradí už tretí vzájomný zápas týchto mestských rivalov a po prvýkrát mal jasného favorita v podobe MŠK. Šošoni v prvom polčase ovládli palubovku aj svetelnú tabuľu. V tomto druhom nepochopiteľne poľavili a dovolili súperovi uhrať mimoriadne priaznivý výsledok vzhľadom na priebeh stretnutia.

Zostavy:

MŠK: E.Kavčák (T.Holák) – D.Ostrák „C“, M.Jakubec, P.Zaťovič, M.Ševčík, F.Vaktor, J.Koricina, K.Gábor, M.Belaník, M.Bevelaqua, F.Marton, P.Matejov, M.Hudek, tréner: B.Škorec

Makroteam: F.Kováč (R.Košút) – M.Baláž „C“, Lucian Ferreira, Andre Liuz, Davidson Silva, J.Mahút, A.Vrábel, J.Novotný, D.Trnka, , tréner: D.Dobšovič

Góly: S.Marušinec 2, F.Marton 2, M.Belaník 1, P.Zaťovič 1 – M.Holbička1, P.Krištofík 1

ŽK: M.Belaník – Andre Liuz, Davidson Silva

Rozhodovali: M.Botka, R.Behančín, L.Šlapka, delegát: V.Baďura

Počet divákov: 280

Zo začiatku stretnutia sa obaja súperi len oťukávali. Tieto hluché chvíle narušili ako prví šošoni, keď udreli v 4.min. po nenápadnej akcii. Skóre stretnutia otvoril F.Marton 1:0. Makroteam takmer kontroval v 6.min. po priamom kope. Pekný signál zakončoval Andre Liuz, ale jeho bomba skončila len na tyčke. Po krátkom tlaku hostí prišla v 8.min. kontra MŠK a po osi K.Gábor,M.Bevelaqua a P.Matejov aj gólové zakončenie. Posledný menovaný zvýšil na 2:0. Prebiehala 9.min., šošoni sa dostali do prečíslenia dvaja na brankára, ale P.Zaťovič to prekombinoval. Po faule na M.Hudeka si v 12.min. postavil loptu k priamemu kopu kapitán MŠK D.Ostrák a exportnou strelou pod brvno upravil na 3:0. Hostia reagovali ďalším nastrelením konštrukcie brány. Tyčky mal E.Kavčák v tomto zápase jednoducho „dobre postavené“. V 16.min,predviedli šošoni divákom gólovú lahôdku. P.Zaťovič našiel na oblúku J.Koricinu a ten si nádherným lobom vychutnal F.Kováča 4:0. Posledné gólové slovo prvého polčasu mal P.Zaťovič. Strelu z uhla M.Hudeka brankár Makroteamu len vyrazil pred seba a našiel tak len pripraveného spomínaného P.Zaťoviča, ktorý nemal problém upratať loptu do siete 5:0. Týmto výsledkom skončilo prvé dejstvo a v druhom sa očakávala dominancia šošonov.

Druhý polčas začal veľmi rozhárane, domácim viazla rozohrávka. Prebiehal 23.min. a diváci mohli mať pocit, že nie sú na futsale ale na biliarde. Až komická situácia, keď boli v hlavnej úlohe skvelý E.Kavčák, jeho celá konštrukcia brány a zakončovatelia Makroteamu. Počas pár sekúnd hostia napálili loptu asi trikrát do konštrukcie brány a dvakrát do E.Kavčáka. Ale hostia sa dočkali zaslúženého gólu, aj keď musíme konštatovať, že prišiel po jasnom faule na M. Ševčíka. Postaral sa oň najlepší hráč na ihrisku Andre Liuz v 24.min a korigoval na 5:1. Šošoni však reagovali na inkasovaný gól tým najlepším spôsobom. Po získanej lopte vyviezol loptu J.Koricina, spoluhráči mu roztiahli ihrisko a nakoľko sa nenechal núkať loptu cez stred priviezol až pred bránkovisko a strelou k tyčke zvýšil na 6:1. V 26.min. inkasoval zbytočnú žltú kartu M.Belaník a okrem slabého nasadenia sa viac venoval rozhodcom, ako svojej hre. Loptu mu čisto odobral Davidson Silva, naservíroval ju D.Trnkovi a ten z dvoch krokov nedal do prázdnej brány! Domáci očividne poľavili v koncentrácii a nasadení. Prišla pekná kombinácia Makroteamu a na zadnej tyčke pohodlne skóroval mladý A.Vrábel 6:2. Šošoni sa ale znovu otriasli, keď M.Ševčík pripravil gólové zakončenie pre D.Ostráka (7:2), ktorý sa týmto gólom dotiahol na svojho klubového spoluhráča a obaja majú v tabuľke strelcov zhodne po 14 gólov. Domáci mali pomerne skoro 5 akumulovaných faulov a to v 32.min. V druhom polčase ospalo pôsobiaci šošoni predviedli jednu z najkrajších akcií v 37.min. a gólový účet si v drese MŠK otvoril M.Hudek 8:2. V závere zápasu prišlo aj k viacerým zákerným zákrokom na oboch stranách, ktoré si hráči mohli odpustiť. V posledných dvoch minútach strieľali góly len hráči Makroteamu, ktorým umožnili šošoni lichotivo upraviť záverečné skóre. Brazílsky legionár Andre Liuz premenil dva trestné kopy zo vzdialenosti 10m, kedy znižoval na 8:3 a 8:4. Posledné sekundy šošoni totálne vypustili a umožnili zapísať sa do streleckej listiny aj M.Balážovi 8:5. Zbytočne si tak pokazili dojem z celého zápasu, v ktorom boli výrazne lepším družstvom a zaknihovali tak tretie víťazstvo v sezóne nad mestským rivalom.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Splnili sme úlohu favorita, vyhrali s mestským rivalom, ale v našej hre bolo dosť chýb. Mrzí ma najmä prístup v 2.polčase, ktorým sme si pokazili dojem z prvého a namiesto pekného výsledku musí byť s výsledkom spokojnejší náš súper. Máme pred sebou zápas v Banskej Bystrici, na ktorý sa tešíme a chceme podať kvalitnejší výkon.“

Marek Bevelaqua (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu sme nastupovali s jedinou myšlienkou a to vyhrať. Hru sme mali pod kontrolou už od začiatku. Veľmi má teší aj príležitosť, ktorú som dostal hneď od začiatku, no mrzí konečný výsledok.“

Filip Marton (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. V prvom polčase sme vo všetkom dominovali, všetko nám vychádzalo a výsledok hovoril jasnou rečou 5:0. No druhý polčas bol ako zo zlého sna. Mysleli sme si, že to pôjde ľahšie ako už som napísal, ťažko sa hodnotí takýto zápas, ale hlavná ja výhra, keď sme si pripísali ďalšie 3 body do tabuľky. Teraz sa musíme pripraviť na ďalší zápas ktorý nás čaká v piatok v Banskej Bystrici. Dúfam, že ten zápas už bude oveľa lepší ako tento proti Makroteamu…“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Čakal nás derby zápas s Makroteamom, kde boli jasne stanovené ciele: zvíťaziť a baviť sa futsalom. 1.polčasový výsledok 5:0 ako aj predvedený výkon nasvedčovali tomu, že niečo podobné by malo pokračovať aj 2.polčas. Súperovi sme odskočili na 8:2, avšak záverečné minúty boli sprevádzane veľkou nekoncentráciou a chybami. Výsledkom toho bolo inkasovaných 5 gólov v 2.polčase. Myslím si, že je lepšie, aby takýto nevydarený polčas  prišiel teraz a nie v kľúčových zápasoch sezóny. Dôležité sú 3 body a možnosť poučiť sa z chýb, ktoré treba eliminovať pred ďalšími zápasmi.“