MŠK Žilina FUTSAL – TNF LIONS PRIEVIDZA 11:2 (4:1)

Play-off  štvrťfinále – 1. zápas
19. zápas, 06.03.2020 ŠH Žilina-Rosinky 19:30 hod.

Sobota v športovej hala na Rosinkách ponúkala už súboje vo florbale a basketbale, a tak sa piatok stal dňom prvého súboja vyraďovacích súbojov pre šošonov. Po minulotýždňovom vlažnom výkone, s ktorým neboli spokojní ani hráči sa všetci pustili do prípravy s nasadením adekvátnym dôležitosti nasledujúcich týždňov. 

Zostavy:

MŠK: M. Herko (M. Greschner) – M. Štrbák, M. Hudek, P. Matejov, P. Zaťovič, D. Ostrák, K. Gábor, K. Koleno, M. Ševčík, M. Bevelaqua, J. Koricina, F. Vaktor.

TNF Prievidza: P. Mútňan – T. Gunda, J. Rybár, L. Xia, J. Lokaj, M. Búry, L. Bobek, J. Ďuriš, A. Beka, R. Nemec, M. Duchoň.

Góly: M. Štrbák 2, P. Zaťovič 2, M. Hudek, P. Matejov, D. Ostrák, K. Gábor, M. Bevelaqua, vlastný 2 – A. Beka, R. Nemec

ŽK: T. Gunda, J. Lokaj, A. Beka (Prievidza)

Rozhodovali: M. Fischer, R. Behančín – S. Grom, delegát: J.Ploštica

Počet divákov: 100

Po zranení sa do bránky vrátil M. Herko a do poľa štvorica Zaťovič, Vaktor, Štrbák a Hudek obstarali úvod stretnutia, v ktorom nechali zabudnúť na minulotýždňový výkon. Už v druhej minúte otvoril skóre M. Štrbák, 1:0 a o 25 sekúnd už bolo 2:0, keď strela P. Zaťoviča zaskočila bránkara hostí. Štvrtá minúta priniesla priamy kop domácich a D. Ostrák nedal P. Mútňanovi príliš veľa šancí, aj keď si na delovkou siahol, nezabránil gólu, 3:0. Potom sa osmelili aj hostia a v siedmej minúte A. Beka ustál dva ťažké súboje a následne dokázal prestreliť aj domáceho brankára, 3:1. Nasledujúca minúta priniesla žltú kartu pre hostí. J. Lokaj si nedovolene pomohol pri dravom prieniku F. Vaktora. Nasledujúce okamihy sa odohrávali prevažne na polovici prievidzkých levov, pribúdali strelecké pokusy a tlak na hosťujúcu bránku bol enormný, čo v dvanástej minúte vyústilo do gólu z halovky P. Matejova, ktorý ešte predtým opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky, ale následný pokus už skončil v bránke, 4:1. Do konca polčasu už šance domácich ostali nevyužité. Koleno, Ostrák, Gábor, Zaťovič, ich pokusy boli slušné, ale nemali gólové parametre. Okrem toho domáci si uľahčovali obrannú fázu a zbytočnými faulmi „dotiahli“ hostí až k 10-metrovému kopu, ktorý však T. Gunda poslal iba nad bránu M. Herka. Záverečné minúty patrili opäť šošonom, hlavne aktívnemu M. Ševčíkovi, ale ani jemu, ani F. Vaktorovi sa nepodarilo navýšiť vedenie domácich.
V úvode druhého polčasu to skúšal P. Zaťovič, ale nemieril presne. Následnú krásnu kombináciu ešte hostia v poslednom okamihu vystihli, ale táto akcia predznamenala vývoj celého druhého polčasu. Výborná prihrávka stredom, D. Ostráka na M. Hudeka, ešte gól nepriniesla, keď v poslednom momente zasiahol Mútňan, ale už o pár chvíľ po strele, ktorá skončila na tyčke, už áno. M. Hudek nechytateľne pod brvno dokončil akciu, 5:1. O chvíľu, po prečíslení obrany hostí, D. Ostrák zvýšil už na 6:1, keď gól bol označený ako vlastný. 26-ta minúta priniesla krásnu kombináciu, na konci ktorej „zasúval“ do prázdnej bránky M. Štrbák a zvyšoval už na 7:1. Na tento gól zareagovala prievidzká lavička skorým time-outom, aby zastavila hrozivo narastajúce skóre. Ale už o dve minúty na to, po nacvičenej kombinácii, bol na konci K. Gábor, 8:1. Malé zaváhanie v defenzíve šošonov dokázal využiť R. Nemec a znížil stav, 8:2. Už po pár sekundách P. Zaťovič utešenou strelou zvyšoval na 9:2. Sériu nepremeneých šancí ukončil J. Rybár, keď sa od neho dostala do bránky lopta z halovky P. Zaťoviča, 10:2. Posledný gól mali diváci možnosť vidieť päťnásť sekúnd pred záverečnou sirénou, keď sa po ukážkovek akcii na jeden dotyk, presadil najmladší hráč M. Bevelaqua, 11:2.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Proti Prievidzi sme zvládli prvý z dvoch krokov k postupu do semifinále. Do zápasu zasiahli všetci hráči, každý jeden sa pričinil o víťazstvo. V zápase sme mali aj hluché momenty, ktorých sa treba do budúcnosti vyvarovať. Najviac nás trápi zakončenie, máme množstvo šancí, ale % využívania týchto šancí je mizerné. Dnes už myslíme na druhý zápas, ktorý musíme zobrať rovnako s vážnosťou, odohrať ho koncentrovane a z Prievidze si odniesť druhé víťazstvo a tým postup do semifinále.“

   

Dominik Ostrák (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Prvé dôležité víťazstvo je naše. Do zápasu sme vstupovali ako favorit a to sme chceli aj potvrdiť. Mali sme celý čas hru pod kontrolou a od úvodu bolo vidno, že chceme ísť jasne za víťazstvom . Nastrieľali sme veľa gólov, no mrzia nás práve tie 2 inkasované, po našich chybách. Nemôžeme nič podceniť a v Prievidzi chceme určite vyhrať a tým si zabezpečiť postup.“

O názor sa s nami podelil aj Samo Marušinec, ktorý je momentálne zranený: „Do štvrťfinálovej série proti Prievidzi kvôli zraneniu ešte nemôžem zasiahnuť ale išli sme do nej s jednoznačným cieľom, a to postúpiť v najkratšom možnom termíne. V prvom domácom zápase potešili chalani divákov peknými akciami a gólmi ale plán zamerať sa aj na pozornú defenzívu nebol splnený stopercentne. Verím, že v Prievidzi zvládneme aj druhú povinnú jazdu. Opäť s vysokým počtom strelených gólov a defenzívu snáď chalani ešte zlepšia.
Do tohoto zápasu ešte určite nezasiahnem ale robím všetko preto, aby som bol pripravený na semifinále. Každodenné posilovanie je už niekedy náročné hlavne po psychickej stránke ale v tomto týždni už by som sa chcel zapojiť do tréningového procesu s chalanmi. Uvidím ako sa bude koleno správať v plnej záťaži, ale dúfam a robím všetko preto, aby som chalanom mohol pomôcť v ďalších bojoch playoff aj priamo na palubovke.“

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MládežMužiNezaradenéSezóna 2019/20TopU-17U-18U-20U-21