Zmena na trénerskom poste, prichádza Branislav Škorec

Futsalový klub MŠK Žilina Futsal od ročníka 2019/2020 prichádza s novou víziou a myšlienkami, koncepcie dlhodobej stratégie a samozrejme aj s novými tvárami v klube. Prišlo k zmene nielen pozícií vo vedení futsalového klubu, ale aj na pozícií trénera.

Po niekoľkých rozhovoroch sa klub dohodol na spolupráci s trénerom futsalovej reprezentácie do 19 rokov, Branislavom Škorcom.  Ten na klubovej úrovni trénoval naposledy bratislavský Wild Boys ´02 Bratislava (2016 – 2018), predtým bratislavskú Pinerolu (2013 – 2016), kde si zaknihoval všetky tri medaily. Predtým, ako hráč, bol 3-násobným majstrom Slovenska v sálovom futbale s Perpetuumom Bratislava, striebro má s Ekónom Bratislava aj trnavskou MIMOu, bronzový kov si zavesil na krk s Pinerolou Bratislava. Svoje aktívne účinkovanie pre zranenie ukončil v Karpatii  Bratislava v ročníku 2006/2007. Do klubu tak prichádza skúsený tréner, ktorý aktívne pracuje s mládežou a jeho cieľom je vychovávať nových hráčov, nielen do seniorskej reprezentácie, ale aj do nižších kategórií.

• Ako sa zrodil tvoj „prestup“  do MŠK Žilina Futsal?

Prestup sa v podstate zrodil ľahko, pretože sme si „ťapli“ na druhom oficiálnom stretnutí a nasledovali už iba rozhovory o fungovaní. Ľudí vo vedení  veľmi dobre poznám, môžeme spolu hovoriť o všetko a hlavne otvorene, iba takto sa vieme a môžeme posunúť vpred.
V prvom rade musím povedať, že ma zaujala filozofia a vízia klubu, ktorého záujem je práca s mladými a perspektívnymi hráčmi, zároveň vychovávať, už od nižšieho veku, futsalistov. Vidím tu oveľa väčší potenciál a prínos pre slovenský futsal.

• Čo hovoríš na káder a aké máš predstavy?

Myslím si, že v MŠK je veľmi kvalitný káder, hráči prešli mládežníckymi reprezentáciami, v ktorých nehrali druhé husle, ale naopak. Prakticky každého jedného hráča poznám, väčšina z nich prešla mládežníckou reprezentáciou a ostali naozaj tí najlepší.  Je tu Ostrák, ktorý sa pravidelne zúčastňuje reprezentačných zrazov A-čka, skúsený Belaník, ale prevažujú mladí hráči, ktorí sú plní elánu a chuti. Niektorí hráči minulý rok „vypustili“ a venovali sa iným povinnostiam, ale dnes sa chcú zapojiť do prípravy a uvidíme v akom svetle sa ukážu. Z terajšej reprezentácie do 19 rokov veľmi rád privítam akéhokoľvek hráča. Najideálnejšie by bolo, ak by sme mali 14 hráčov a 3 brankárov, ktorí by adekvátne vedeli nahradiť jeden druhého.

Aké sú očakávania v novom klube?

Očakávania mám najvyššie v akomkoľvek klube a v MŠK obzvlášť, pretože vízia je jasná, práca so slovenskou mládežou doplnenou o skúsených hráčov. Na Slovensku je množstvo šikovných hráčov, ale treba im ukázať správnu cestu akou sa môžu vybrať a tou je dynamický, technický a rýchly šport – futsal. Všetko chce čas, priestor a trpezlivosť.

Ďalšie články

Sezóna 2019/20
Plán tréningov – AUGUST
MužiSezóna 2019/20Top