Patrik ZAŤOVIČ, strelec s výbornou pravačkou a citom pre futsal

Pred našim druhým zápasom v extralige, 3. kolom s Futsal Team Levice, sa futsaloví Šošoni posilnili o 26-ročného reprezentanta, Patrika „Čiwa“ ZAŤOVIČA, ktorý k nám prichádza z bratislavskej Pineroly 1994. Naposledy absolvoval v drese Pineroly 1994 Bratislava Ligu Majstrov na Cypre a po oznámení klubu o odhlásení zo súťaže, sme prejavili o jeho služby záujem a on nám ich opätoval.
„Čiwa trénujem prvýkrát, ale veľmi dobre ho poznám. Asi pred 5-6 rokmi som ho už oslovil, ale vtedy pre pracované povinnosti ostal vo vtedajšom klube Podolia. Dnes som rád, že s ním môžem pracovať a využívať jeho najsilnejšie zbrane, ktorými je inštinkt na góly, výborná streľba. Pre mňa vždy predstavoval víťazný typ hráča.“, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.
Čiwo VÍTAME ŤA a veríme, že sa ti budem v našom drese DARIŤ aspoň tak ako v tých predošlých!

  • Po Lige Majstrov v drese Pineroly si na začiatku sezóny prestúpil do MŠK Žilina. Ako sa zrodil tvoj prestup?

Po lige majstrov sme sa definitívne dozvedeli, že Pinerola nebude hrať najvyššiu súťaž vo futsale a potom… Začali prichádzať rôzne ponuky. Prestup do Žiliny išiel viac menej cez Braňa Škorca, s ktorým sa poznáme z mládežníckych reprezentácií. Veľkú rolu zohralo aj to že išli hrať do Žiliny aj moji kamaráti  Samo Marušinec, Miňo Herko a Martin Štrbák.

  • Predstav sa fanúšikom MŠK Žiliny, kde si pôsobil doteraz a čo ťa priviedlo k futsalu?

Volám sa Patrik Zaťovič, veľa ľudí má pozná aj pod prezývkou “Čivo”. Mám 26 rokov a doteraz som pôsobil v kluboch ako Futbalshop Nové mesto nad Váhom, Dragons Podolie, MFsK Nitra, Vyškov (ČR) a Pinerola Bratislava.

  • Aké máš očakávania v drese MŠK Žiliny a ciele?

V klube je veľmi veľa šikovných hráčov a keď budeme spolu tvrdo pracovať, zbierať body tak môžeme hrať vysoko v tabuľke. Mojim tohotsezónnym cieľom je hrať finále extraligy.

  • Čaká ťa V4 v Poľsku, kde sa ideš pobiť o miestenku na kvalifikáciu do Azerbajdžanu. Ako si reagoval na pozvánku?

S trénerom Berkym som bol v kontakte viackrát. Už predtým mal záujem a volal ma na niektoré zrazy, no vždy do toho niečo prišlo, zranenie alebo pracovné povinnosti . Samozrejme každá pozvánka poteší, pretože hrať v najcennejšom drese musí byt pre každého hráča česť.

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top