Po operácií kolena už v novembri nastúpil na vlak MŠK Žilina – Pavol Matejov

Ešte v septembri, presne 20. ležal na operačnom stole s kolenom, v októbri k nám prišiel z bratislavského Wild Boys ´02 Bratislava a v novembri už odohral svoj prvý zápas. Prvé prognózy opericáie vyzerali hrôzostrašne s plastikou kolena, ale nakoniec nebolo treba a my sme ho v novembri mohli privítať ako ďalšiu posilu v boji o futsalový titul a medaile. Je ním technický bojovník, ktorý ovláda futsalový systém, futsalové základy už ma zaryté v krvi a pre tým je veľmi užitočný. Aj preto si ho klub vybral a angažoval. Pavla MATEJOVA náš tréner veľmi dobre pozná, má s ním pozitívne skúsenosti tak nebolo čo riešiť a dohoda bola na mieste!

Posledné týždne trávim ako väčšina ľudí, doma s rodinou. Momentálne veľkú časť voľného času využívam na písanie diplomovej práce, alebo pri iných voľnočasových aktivitách ako sú športové aktivity, playstation alebo knihy. Tiež máme zo školy rôzne zadania na vypracovanie úloh a online prednášky, ktorých sa musím zúčastňovať.

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Ťažko sa mi hľadajú slová na túto sezónu a situáciu, ktorá nastala. Myslím si, že na začiatku sezóny sa v MŠK poskladal kvalitný káder, s ktorým sme mali najvyššie ciele. Čim viacej sa blížilo play-off, tým sa aj naše ciele stupňovali a začínali sme všetci veriť vo finále. Celá kabína sa po turnaji v Khorfakkane, SAE zomkla, a nič iné ako vytúžene finále v tomto ročníku by bolo pre nás sklamaním. Zdravie máme len jedno a preto netreba riskovať. Tento rok sa žiaľ musíme uskromniť s 2. miestom po základnej časti, ale o to viac budeme sa snažiť dosiahnuť naše ciele budúcu sezónu.

Ja som sa snažil aj počas sezóny pripravovať ešte mimo tréningového procesu aj individuálne, preto mám doma aj väčšie množstvo tréningových pomôcok. Momentálne sa snažím každý deň cvičiť doma alebo ak je pekné počasie tak na záhrade. Popri tom si vykonávam nejaký druh športovej aktivity, či už beh v lese, bicykel, alebo nohejbal na záhrade.

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v SAE, ako si bol spokojný?

Myslím si, že tento turnaj bol pre všetkých zúčastnených neskutočným zážitkom a skúsenosťou. Odohrali sme tam veľmi ťažké zápasy proti kvalitným mužstvám, z čoho sme chceli ďalej ťažiť v lige. Hlavným pozitívom bolo, že sme mali možnosť sa celý tím viacej spoznať a myslím si, že sa vytvorila neskutočná partia. Odzrkadlením tejto partie a sily kolektívu bolo dosiahnutie pekného 2. miesta.

Po splnení školských povinností, chcel by som sa zamerať v individuálnom tréningovom procese viacej na loptu. Myslím si, že nielen ja ale tak ako aj každý hráč, budeme mať menší technický deficit. Takže bude toho veľa čo zlepšovať po tejto karanténe.

Odporučil by som, aby si každý vychutnával čas strávený doma s rodinou a aby sa všetci ľudia správali zodpovedne a snažili sa dodržiavať všetky opatrenia. Čím viacej ľudí bude tieto opatrenia dodržiavať, tým skorej sa všetko vráti do normálu.