Matúš ŠEVČÍK, predĺžil kontrakt na ďalšie dva roky

Jedným z hráčov, ktorí minulý ročník 2018/2019 nastupoval v drese Šošonov je aj mladý, 18-ročný Matúš ŠEVČÍK. Je štvrtým, určite nie v poradí, hráčom zo štvorlístka základnej štvorky reprezentačnej devätnástky. Tento kreatívny hráč, ktorý obľubuje hru 1 na 1 vyrástol nie zo dňa na deň, ale zo zápasu na zápas. Absolvoval Olympijské hry mládeže v Buenos Aires ako kapitán a taktiež absolvoval všetky sústredenia a zápasy s reprezentáciou do 19 rokov. V devätnástke debutoval v Budapešti na Turnaji V4 proti Poľsku a v tomto drese nastrieľal 14 gólov. Zatiaľ ako jediný, z úspešnej generácie devätnástky, zaznamenal už aj dva oficiálne štarty za reprezentačné A-čko. V prvom zápase s Egyptom, v apríli tohto roku sa ničoho nezľakol a bol platným článkom prvej štvorky. Svoj výkon vyšperkoval asistenciou na prvý gól (Kyjovský) a následne sám prekonal hosťujúceho brankára a potvrdil, že je veľkým prísľubom pre slovenský futsal.
„Ševo, ako všetci volajú Matúša je hráčom, ktorého by chcel trénovať snáď každý. Na ihrisku je veľmi viditeľný, jeho štýl sa páči trénerom a aj preto sa stal v júni najlepších hráčom medzinárodného turnaji v Poreči. Veľmi pracovitý, technický a aj správne drzý ho predurčujú k tomu, aby sa stal čoskoro ešte výraznejším a lepším. “, zhodnotil Ševa tréner MŠK Žilina FUTSAL, Branislav Škorec.

• Čo ťa priviedlo k futsalu, kedy a kde si začal?

K futsalu som sa dostal cez trénera Mariána Ondrušeka, keď ma prvýkrát zobral “zahrať si” futbal na umelú trávu s chalanmi, ktorý už čo to vo futsale mali odohrané. Bolo to asi pred 4 rokmi, ale futsalu sa venujem aktívne 2 a pol roka, skôr už to budú 3 roky.

• V reprezentácií do 19 rokov si jedným z lídrov, aké plány, očakávania máš v MŠK Žilina?

Moje plány s MŠK sú ísť od zápasu k zápasu a umiestniť sa na čo najlepšom mieste, aby sme z toho mali dobrý pocit my hráči, ale aj vedenie a mohli si povedať, že to ma zmysel robiť…
Moje ciele sú vždy tie najvyššie a byť najlepší všade kam prídem. Preto neustále trénujem a tvrdo pracujem aj individuálne, aby som to mohol naplniť. V živote sa chcem venovať iba športu a ničomu inému.

• Aké sú tvoje osobné ciele nielen vo futsale, ale aj v živote?

Rad by som si zahral ligu v zahraničí, samozrejme najideálnejšia by bola tá v Španielsku, keďže to je asi najlepšia liga sveta a posúvať sa vpred každým dňom.
Verím, že čoskoro zmaturujem a budem sa môcť venovať tomu, čo ma najviac baví – športu.

Matúš Ševčík

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
Sezóna 2019/20Top