Prípravný zápas juniorov: FK Bánovce nad Bebravou U20 – MŠK Žilina FUTSAL U18 2:1 (0:1); 2. zápas: 9:4 (4:2)

Prípravný zápas juniorov, 10.09.2018 ŠH Bánovce nad Bebravou 20:00 hod.

FK Bánovce nad Bebravou U20 – MŠK Žilina FUTSAL U18 2:1 (0:1)

Nielen muži, ale aj mladí šošoni sa pripravujú na novú sezónu. Juniori naskočili spoločne s mužmi do letnej prípravy v auguste. Pre nás je potešiteľné, že čoraz viac chlapcov získava futsalové návyky už v mladšom veku a rovnako aj fakt, že niektorí dokonca už uprednostňujú futsal pred veľkým futbalom. V tejto vekovej kategórií sa dajú ešte stále pohodlne skĺbiť oba športy a vzájomná spolupráca by mohla priniesť obojstranný osoh, len to by trebalo chcieť…Žilinčania prijali ponuku Bánoviec na odohratie prípravných zápasov s rôznymi ročníkmi. Prvý duel sa odohral na palubovke Bánoviec a domáci v ňom zaknihovali tesné, ale zaslúžené víťazstvo 2:1. Na palubovke pobehovalo veľké množstvo futsalových nádejí a veľmi slušnej diváckej kulise sa bojovný zápas musel páčiť.

Zostavy:

Bánovce: P.Guniš, L.Rumler, A.Kováčik – P.Šiko „C“, A.Fraňo, T.Botka, J.Laco, J.Šiko, L.Podlucký, V.Brida, N.Laššo, A.Trýchavský, tréner: D.Franko

MŠK: M.Šubert (2.polčas J.Bačík) – K.Martinček „C“, M.Poljak, S.Kaštan, D.Krško, M.Bevelaqua, J.S.Novotný, Š.Ftorek, F.Jančula,  tréner: D.Štaffen

Góly: A.Fraňo 1, V.Brnda 1 – F.Jančula 1

Bez kariet

Rozhodoval: O.Škorec

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL):

„V zápase bolo až príliš vidieť vekový rozdiel medzi chlapcami. Domáci skvele vstúpili do zápasu a už po pár minútach sme mohli vysoko prehrávať, ale podržal nás Miško Šubert. Naši skúsenejší hráči sa snažili dodržiavať nový herný systém, ale nervozita im zväzovala nohy a pôsobili sme veľmi chaoticky. Naopak, oveľa uvoľnenejšie pôsobili mladší hráči. Boli sme však jaloví v útočnej fáze. V tej obrannej sme nedokázali reagovať na fyzickú hru súpera a v prvom polčase to bolo z našej strany veľmi slabé. V tom druhom to už bolo oveľa lepšie a v závere sme už mali miernu prevahu. Veľmi ma potešil výkon oboch našich brankárov! Z hráčov ma nesklamal F.Jančula a potešil ma aj výkon D.Krška. U súpera ma zaujalo hneď niekoľko šikovných mládežníkov, ale najmä A.Fraňo (2003). Domácim hráčom ako aj celému ich realizačnému tímu ďakujeme za pozvanie a radi ich o týždeň privítame na našej palubovke, kde by sme mali po dohovore so súperom nasadiť silnejší kaliber.“ 


2. prípravný zápas juniorov, 17.09.2018 ŠH Žilina-Rosinky 19:00 hod.

MŠK Žilina FUTSAL U20 – FK Bánovce nad Bebravou U20 9:4 (4:2)

Bánovčania pricestovali na odvetný prípravný zápas do Žiliny týždeň po prvom vzájomnom zápase. Šošoni podľa dohody nastúpili už aj so svojimi najlepšími hráčmi a práve tí dokázali svoju obrovskú kvalitu. Vďaka ich entuziazmu sa chytili aj ostatní šošoni a tak bol ich výkon o poznanie lepší ako na palubovke súpera. Na oboch stranách je však stále čo zlepšovať a všetci chlapci majú veľký priestor na zlepšovania, stačí len chcieť a trénovať. V porovnaní s prvým duelom padlo veľa gólov. Oba tábory sa už tešia na štart novej juniorskej sezóny.

Zostavy:

MŠK: M.Šubert (2.polčas J.Bačík) – F.Vaktor „C“, M.Ševčík, J.Koricina, F.Marton, M.Poljak, M.Hazda, R.Moravec, M.Bevelaqua, J.S.Novotný, Š.Ftorek, F.Jančula,  tréner: B.Škorec

Bánovce: P.Guniš, L.Rumler, A.Kováčik – P.Šiko „C“, V.Brida, A.Fraňo, J.Laco, A.Zdychavský, F.Kocan, L.Podlucky, J.Šiko,  tréner: D.Franko

Góly: M.Ševčík 3, F.Marton 3, R.Moravec 1, J.Koricina 1, J.S.Novotný 1 – J.Šiko 2, J.Laco 1, A.Zdychavsky 1

Bez kariet

Rozhodoval: P.Papaj

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL):

„Bánovce má celkovo v dvojzápase veľmi milo prekvapili. V súťaži určite nebudú do počtu, aj keď ich čaká náročná sezóna. Viaceré kluby majú pred nimi niekoľkoročný náskok. Ten sa však pri kvalitnom tréningovom procese dá ľahko dobehnúť. Samotný zápas mal z našej strany oveľa vyššiu kvalitu než ten prvý, bolo to však našou zostavou. Z našich hráčov by som rád pochválil najmenej skúseného nováčika v našom drese Matúška Poljaka, ktorý výkonnostne rastie každým tréningom. Naopak, oveľa viac očakávam od chlapcov, ktorí s nami trénujú už dlhšiu dobu, ale nacvičené systémové veci nedokážu preniesť do zápasov. Chcem, aby počas sezóny naši najskúsenejší hráči potiahli a čo to naučili aj mladších spoluhráčov. Verím, že zafunguje aj potrebná chémia a všetci spoločne zabojujeme o titul. Pre náš klub to však bude náročná sezóna, najmä po organizačnej stránke, keď budeme chcieť rešpektovať všetky rozpisy a normy. Ďakujem vedeniu aj hráčom Bánoviec za konfrontáciu a držím celému klubu palce pri ich napredovaní.“


Dalibor Franko (tréner FK Bánovce nad Bebravou):

1. Zápas
„Hráči nastúpili do prvého futsalového stretnutia. Súper aj napriek mladšiemu veku hral na solídnej úrovni. Vyzdvihol by som bojovnosť a nasadenie. Čas musíme nechať na celkový futsalový dojem, nakoľko sa chlapci len zoznamujú s futsalom. Potešili ma brankári, ktorí budú patriť k oporám tímu.“

 
2. Zápas 
„Bola to iná káva oproti prvému stretnutiu. Skúsená žilinská štvorka predvádzala pekné futsalové momenty, ku ktorým sa pridali aj ich spoluhráči. Potešilo má nasadenie našich hráčov aj napriek nepriaznivému stavu. Čaká nás ešte dlha príprava, aby sme mohli futsalovo napredovať a ukazovať to na palubovkach. Ďakujem vedeniu MŠK Žilina za ochotu a spoluprácu a želám veľa úspechov.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top