Rehab Klinik Baraberi Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 1:7 (0:4)

1. prípravný zápas, 26.08.2020 ŠH FTVŠ UK Bratislava 19:00 hod.

Šošoni vycestovali na svoj prvý prípravný zápas do Bratislavy, kde ich privítali, na palubovke FTVŠ, Baraberi. Obom trénerom chýbali viacerí hráči a po neobvykle dlhej pauze boli hladní po stretnutí najmä hráči Žiliny. Od začiatku stretnutia sa na dlhú dobu nasťahovali pred bránkovisko P.Šruteka a aj vďaka jeho výkonu ako aj ležérnosti hostí v koncovke udržiavali Baraberi prijateľný stav počas celého stretnutia. Neskôr sa hra trošku vyrovnala avšak bolo citeľné, ktorá štvorka Žilinčanov pobehuje po palubovke. Tréner B.Škorec rôznym spôsobom zapájal do hry celú lavičku a tak hra nie vždy pôsobila kompaktne. V drese MŠK nastúpila už aj druhá letná posila M.Zdráhal a ukázal, že bude pre klub veľkou oporou. Povedzme na skúške je aj Niko Gagič, ktorého futsalová budúcnosť je ešte otázna. Do hry zasiahli aj juniorskí reprezentanti a ukázali, že ich kvalitný tréningový proces má zmysel a budúcnosť. V závere budúceho týždňa privíta MŠK na svojej palubovke ďalší tím z Bratislavy 4FUN Futsal Team, ktorí sa plánuje posilniť o niekoľko hráčov z priateľských klubov. Do súťaže je ešte mesiac a dostatok času sa pripraviť na extraligové súboje.

Zostavy:
Baraberi: P.Šrutek-M.Bohmer „C“, M.Šmahovský, M.Kontšek, P.Chamila, M.Mazáň, M.Lenčéš, A.Hablák, J.Kakaš, tréner: P.Kafún
MŠK: M.Herko (26.E.Kavčák) – M.Belaník „C“, P.Zaťovič, M.Štrbák, M.Hudek, P.Matejov, M.Zdráhal, N.Gagič, K.Gábor, M.Hazda, S.Kaštan, Š.Ftorek, F.Jančula, tréner: B.Škorec

Góly: P.Chamila 1 – M.Štrbák 3, P.Zaťovič 1, Š.Fotek 1, M.Zdráhal 1, P.Matejov 1
Bez kariet
Rozhodoval: Velmovský a Martanovič

Marek Belaník (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Po veľmi dlhej dobe sme nastúpili na zápas, vo veľmi obmenenej a omladenej zostave. Od začiatku zápasu sme súpera zatlačili pred jeho bránku a dostali sa do vedenia. Postupom času už troška odišla koncentrácia v zakončení a ukázalo sa, že aj kondične nie sme ešte pripravení. V druhom polčase sa do zápasu zapojilo už všetkých 12 hráčov a aj druhý brankár čo troška ubralo na tempe z našej strany. Čo sa týka zápasu, vyskúšali sme si pár vecí, ktoré chceme preniesť aj do súťaže, zapojili sa do tímu nové tváre, ktoré ukázali, že určite budú prínosom v kabíne, nikto sa nezranil a preto zápas treba hodnotiť pozitívne. Štart súťaže sa blíži a tak budeme musieť v príprave ešte pridať aby sme boli pripravení na nový ročník súťaže, ktorý verím, že sa začne bez obmedzení.“

Peter Kafún (tréner Rehab Klinik Baraberi): „Úvod zápasu proti silnému extraligistovi sme začali s veľkým rešpektom z čoho pramenili chyby, ktoré súper nekompromisne trestal. Následne sme zmobilizovali sili a v mierne oklieštenej zostave a s novými hráčmi sme bojovali a vytvorili si zopár šancí z ktorých sme zaznamenali aspoň čestný úspech. Ďakujem Žiline za korektný zápas.“

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Prvý prípravný zápas sme zobrali naozaj priateľsky a po dlhej pauze sme konečne mohli odohrať zápas. Okrem skúsených hráčov sme mohli vidieť už aj nové tváre a tiež štyroch najmladších juniorov. Veľmi dobre rozbehli zápas práve tí najskúsenejší, viedli sme pomerne rýchlo 3:0 a následne sa k výkonu pripojili aj ostatní hráči. Vyzdvihovať jednotlivcov je zbytočné, bol to kolektívny výkon, ale tak ako na tréningoch aj včera sa veľmi dobre ukázal Ftorek. Je dobré, aj správne ak môžem zapojiť aj mladých hráčov, aby sa učili od starších a získavali nové skúseností. Je pred nami ešte veľa roboty, ale do začiatku sezóny je mesiac, takže času máme dosť.“

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top
MužiSezóna 2020/21Top