Reprezentácia do 17 rokov so sústredením v Púchove!

24. októbra 2019 sa začína reprezentačné sústredenie najmladšej kategórie, ktorá čoskoro začne aj svoju juniorskú ligu do 17 rokov (pozn., už 29. októbra 2019 začne juniorská extraliga kategórie U-20).
Pôvodne malo ísť o sústredenie s prípravnými zápasmi, kde súperom mali byť naši susedia z Česka, ale nakoniec priletela do klubu informácia, že zápasy sa neodohrajú a hráči tak absolvujú „iba sústredenie“ od štvrtka do nedele.

Do nominácie mládežníckeho tréner Hirscha sa tentokrát dostali Filip Jančula, Šimon Ftorek a Johny Novotný. Oproti prvému sústredeniu sa do nominácie nezmestili brankár Michal Šubert a extraligový Marek Bevelaqua, ktorý si nedávno pripísal svoj prvý extraligový gól v seniorskom A-čku Šošonov.

„Reprezentovať krajinu je cieľom každého hráča a tým sú hráči motivovaní nielen v klube, ale aj do ich ďalšej práce, aby sa zlepšovali. Určite potešila nominácia troch hráčov, ktorí pravidelne trénujú s A-čkom a presvedčili nového, reprezentačného trénera aj na ďalší zraz. Do nominácie sa však nezmestil jediný hráč, ktorý si už v 17. rokoch odkrútil premiéru v dresa A-čka, strelil v nej aj gól a ukazuje každým tréningom veľký potenciál a kvalitu. Ostatní traja hráči na svoju príležitosť v A-čku čakajú, ale rovnako ako Beve aj oni poctivo trénujú a ich čas rovnako príde. Verím, že zo sústredenia prídu správne naladení a ich pocity budú iba tie najlepšie, pretože  už v utorok ich čakajú prvé zápasy juniorskej ligy proti Banskej Bystrici a Lučencu.“, skonštatoval tréner nášho A-tímu, Branislav Škorec.

Hlasy hráčov pred reprezentačným zrazom

Šimon Ftorek: „Som veľmi rád za pozvánku na ďalší zraz a teším sa na zlepšovanie, na tréningy s chalanmi z iných tímov. Mrzí ma vypadnutei spoluhráča Mareka „Beveho_“ z nominácie Dúfam, že na ďalšom zraze sa viac spoznáme a zahráme si s chalanmi, spoznáme aj s novým trénerom a nesklamem jeho, ale aj sám seba. Za to, že som v reprezentácií ďakujem svojím klubovým trénerom a vedúcim v MŠK Žilina.“

Filip Jančula: „Som veľmi rád za každú príležitosť a to najmä ak ide o reprezentačný dres. Po tvrdej práci na tréningoch konečne prišlo vytúžené ovocie, ktoré si budem vychutnávať na ďalšom reprezentačnom zraze. Chcem sa poďakovať trénerom v MŠK za to ako mi pomohli a pomáhajú, ale najmä za to, čo ma naučili. Ja sa budem snažiť na sebe viacej pracovať, aby som bol stále lepší a lepší.“

Johny Novotný: „Som vďačný za nomináciu. Snažím sa stále napredovať a vďaka týmto zrazom sa môžem posúvať ďalej. Tvorí sa nám skvelá partia, tak sa veľmi teším na spoluhráčov a realizačný tím.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top