Reprezentant Marián Hudek oficiálne futsalovým šošonom!

Huďo v novom drese.

V zimnom prestupovom období prišlo vo futsalom MŠK Žilina k niekoľkým zmenám, keď po letnom posilnení kádra, prichádza v zimnom prestupovom období do klubu reprezentant Slovenska, Marián „Huďo“ HUDEK z konkurenčného ŠK Makroteamu Žilina. Naopak, opačným smerom sa vyberá mladý Johner Son Novotný.

Prestup Mariána Hudeka sa zrodil veľmi rýchlo, aj samotné rokovania pred prestupom boli veľmi krátke, výstižné a napĺňali tak klub ako aj hráča. Definitíva padla začiatkom februára, kedy si klub, aj „Huďo“ podali ruky a definitívne sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Následne prišlo k formálnej administratíve a už v utorok, 11. februára 2020 o 19.30hod. nastúpi „Huďo“ proti svojím, už bývalým spoluhráčom, na svoj prvý majstrovský zápas v neónovom drese futsalového MŠK Žilina.

Veríme, že bude podávať výkony na aké sme boli u neho zvyknutí a pomôže klubu k naplneniu cieľa. Veľkou výhodou je, že hráč sa pozná s každým jedným hráčom, ale aj s členmi realizačného tímu a rovnako aj s trénerom Branislavom Škorcom, ktorý ho viedol v mládežníckych reprezentáciách do 19 aj 21 rokov. Práve on nám na adresu novej posily povedal: „Huďa veľmi dobre poznám, viem čoho je schopný a typologicky nám takýto hráč chýbal. Keď sme sa dozvedeli zopár informácií tak bol najvyšší čas Huďa kontaktovať a začať s ním rokovať, čo prinieslo hneď aj prestup. Prišiel k nám skúsený hráč, aby posilnil náš, rýdzo slovenský tím a ešte zvýšil konkurenciu v kabíne. Už v utorok môže ukázať svoje kvality, ale oveľa dôležitejšie bude, aby sa za mesiac s hráčmi spoznal detailnejšie, zvykol na herný systém a štandardné situácie. Dôležité zápasy budú v play-off. Máme skoro mesiac na skúšanie a hľadanie vhodných variant. Z príchodu Huďa sa veľmi teším a verím, že splní naše očakávania, ktoré do neho vkladám ja, ale aj vedenie MŠK.“

Na naše otázky odpovedala nová posila MŠK, Marián Hudek:

• V zimnom prestupovom období si menil dres, v rámci Žiliny si putoval z Makroteamu do MŠK Žilina, čo ťa k tomu viedlo?
    „Bol som v kontakte s hráčmi MŠK Žilina, neskôr aj s trénerom a nakoniec sme si povedali s vedením, že vyskúšam zmenu a prestúpim.“
  • Aké máš ciele v našom klube?
    „Ciele sú jasné, ísť krok po kroku do finále a pokúsiť sa urobiť čo najlepší výsledok, ten je pre každého titul. Chcel by som získať aj číslo 9, ktoré som nosil v  Makroteame.“ (pozn. smiech)
  • Poznáš hráčov, vedenie, aj trénera. Prostredie tak nie je úplne nové, ako by si zhodnotil hráčsku konkurenciu?
    „Áno, poznám či už vedenie alebo trénera, s ktorým som vyrastal v mládežníckych reprezentáciách do 19 a 21 rokov. Väčšinu hráčov poznám z reprezentácie. Zo zrazov sa poznáme veľmi dobre a rovnako aj zo Žiliny.“
  • Už v utorok budeš hrať proti svojím bývalým spoluhráčom, aký očakávaš zápas?
    „V utorok… Určite to pre mňa nebude ľahký zápas, ale ideme do neho s jasným cieľom – vyhrať.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL):

Napriek tomu, že sme vo vedení klubu neboli ani zďaleka rozhodnutí a presvedčení o tomto prestupe, po Žiline už „lietali“ dávnejšie zaručené informácie o prestupe Hudeka do nášho klubu, definitíva o jeho angažovaní padla len minulý týždeň. Rokovania však boli mimoriadne krátke a hladké. Rozhodol záujem trénera Branislava Škorca a hlavne vehementný záujem samotného hráča zmeniť pôsobisko. Mňa teší, že „Huďo“ je po prestupe spokojný, okamžite zapadol do kolektívu, v ktorom nie je žiadnou neznámou a od prvého tréningu maká na 100%. Káder, týmto prestupom považujem na túto sezónu za uzavretý. Hráčom a realizačnému tímu sme v rámci našich možností vytvorili slušné podmienky a už sa môžeme v kľude pripravovať na blížiace sa play-off. Dnes sa už netajíme finálovými ambíciami a verím, že tento cieľ s týmto mimoriadne pôsobivým kádrom naplníme.