S futsalom začal iba v septembri a hneď sa stal oporou juniorskej U-20 – Tomáš Holák

Počas augusta sme hľadali do juniorskej U-20 brankára. Nakoniec sa nám to aj podarilo, keď k nám prišiel veľmi tichý, ale za to o to kvalitnejší brankár, ktorého zdobí mršnosť a kľud – Tomáš HOLÁK! Ukázalo sa, že sme získali brankára, ktorý medzi žrďami zohral veľmi dôležitú úlohu a bol oporou tímu. Svojimi výkonmi patril v juniorskej lige medzi najlepších, ak nie najlepší. Je kamarátom, ale aj futbalová dvojička ďalšieho mladíka, Erika Kavčáka, ktorý „Toňa“ priviedol na futsalový tréning. Netreba však zabudnúť ani na súčinnosť Maja Ondrúška, ktorý v tomto kroku zohral rovnakú úlohu, ak nie ešte väčšiu. Odvtedy je Tomáš zodpovedným členom tímu, do ktorého ihneď zapadol. Podarilo sa mu to veľmi rýchlo aj do A-čka, s ktorým sa pravidelne zúčastňuje tréningového procesu! Na palubovke je veľmi pracovitý, rád sa učí a počúva skúsenejších, všetko má pred sebou. Prišiel, videl, zvíťazil!

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Tieto dni trávim hlavne doma v kruhu rodiny a v prírode. Ešte stále chodím do školy, takže na nudu nie je čas. Voľný čas tak vypĺňam vypracovávaním domácich úloh, aby som bol pripravený naskočiť do školy ako keby sa nič nedialo.

 

Sezóna sa predčasne skončila pre A-tím, na ligu U-20 si musíme ešte počkať. Ako si spokojný s výkonmi a výsledkami? Do konca ligy chýba 6 kôl a máme náskok 6 bodov.

S výkonmi som spokojný. Mali sme zopár zaváhaní aj nešťastných momentov, ale všetko sme odčinili a vytvorili si náskok 6 bodov. Liga je veľmi vyrovnaná a o to viac atraktívna. Verím, že všetko dotiahneme do víťazného konca a všetky zápasy sa odohrajú ešte v tomto ročníku.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Darí sa mi to celkom dobre. Venujem sa hlavne silovému a dynamickému cvičeniu a samozrejme, že sa chodím do prírody vybehať, fartlek je najideálnejší. Občas sa pohrám aj s loptou buď doma na záhrade alebo na futbalovom ihrisku.

 

Cez sezónu si chytal za juniorku U-20, ale máš prvé štarty aj v mužskej extralige. Ako hodnotíš rozdiel medzi nimi?

Som veľmi rád , že som mohol naskočiť do zápasov nielen v juniorskej lige, ale aj v extralige. Keďže v U-20 som jeden z najstarších hráčov a v Áčku som jeden z “mlaďasov”, takže aj toto je rozdiel. Podľa môjho názoru je liga U-20 veľmi vyrovnaná a v extralige sme súperili o titul v podstate iba s Lučencom, s ostatnými súpermi sme všetko vyhrali, iba v prvom kole sme remizovali v Bystrici.

 

Absolvovalil si s Áčkom turnaj v Khorfakkane (SAE), ako hodnotíš účinkovanie na turnaji a ako krajinu?

Som veľmi rád, že som mohol ísť do Spojených Arabských Emirátov na turnaj. Nič také som zatiaľ nezažil a bol som po prvýkrát na takomto medzinárodnom turnaji. Krajina bola úplne iná a rozdielná od našej, bol to takzvaný “iný svet”. Som veľmi, rád že som mohol nastúpiť na palubovku, bol to veľký zážitok a super skúsenosť. Dúfam, že sa ešte niekedy dostanem na podobné podujatie.

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Určite treba stále trénovať a všetko zlepšovať. Ale určite by som chcel zlepšiť rozohrávku , či už nohou alebo rukou a sústrediť sa na dynamické a silové cviky.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Odporučil by som všetkým aby túto situáciu nebrali na ľahkú váhu a dodržiavali všetky opatrenia v kruhu svojich najbližších.

Ďalšie články

MládežMužiPo sezóneTopU-17U-20
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top