Samo MARUŠINEC, mladý, ale už dnes skúsený futsalista

Pred naším druhým zápasom v extralige, 3. kolom s Futsal Team Levice, sa futsaloví Šošoni posilnili o 25-ročného reprezentanta, Sama MARUŠINCA, ktorý k nám prichádza z bratislavskej Pineroly 1994. Počas svojej kariéry absolvoval 2-krát Ligu Majstrov, s Pinerolou. Prvá sa odohrala v českom Chrudime a tento rok na Cypre.
„Sama veľmi dobre poznám, rovnako ako pozná on mňa. Na ihrisku nikdy nič nevypustí, ide na 100% a snaží sa stále zlepšovať. Mal som možnosť s ním pracovať tri roky a práve tam mi ukázal, že je správnou voľbou aj pre posilnenie kádra MŠK.“, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.
Samo VÍTAME ŤA a veríme, že sa ti budem v našom drese DARIŤ aspoň tak ako v tých predošlých!

  • Po Lige Majstrov v drese Pineroly si na začiatku sezóny prestúpil do MŠK Žilina. Ako sa zrodil tvoj prestup?

Prestup sa uskutočnil veľmi rýchlo začo som rád. Pinerola žiaľ oznámila, že do extraligy nenastúpi, a potom sa to už „upieklo‟ všetko pomerne rýchlo. Dôležité bolo, že som nebol jediný z bývalej Pineroly a najhlavnejšie, že záujem o nás mal práve tréner Braňo Škorec.

  • Predstav sa fanúšikom MŠK Žiliny, kde si pôsobil doteraz a čo ťa priviedlo k futsalu?

Mám 25 rokov, napriek tomu už začínam svoju 7.extraligovú sezónu. Šesť sezón som pôsobil v spomínanej Pinerole Bratislava a posledný rok som hosťoval vo Wildboys Bratislava. Taktiež som bol členom reprezentačnej 21-ky a reprezentačného A-mužstva. Predtým somstihol aj jeden reprezentačný zraz 19-ky v roku 2012, v Bielsko Biala. K futsalu som sa dostal samozrejme cez futbal. Vždy ma bavili hry na menšom priestore alebo počas zimy halové turnaje, potom som začal hrať miniligu a zrazu som sa ocitol medzi futsalistami.

  • Aké máš očakávania v drese MŠK Žiliny a ciele?

Vždy chcem dosiahnuť čo najviac a hlavne vyhrávať. Zatiaľ v každej mojej sezóne som získal medailu, v čom chcem určite pokračovať. Pri momentálnom zložení ligy, kde samozrejme nikoho nechcem podceňovať by som si trúfol aj na finále.

  • Aj napriek mladému veku patríš už medzi skúsených hráčov, budeš rozdávať práve tie ešte mladším hráčom? Ako na teba zapôsobili v prvom zápase?

Skúsenosti v tomto mladom, ale veľmi perspektívnom tíme chýbali. Verím, že s týmto dokážem chlapcom pomôcť a poradiť vždy keď bude treba. Spomenul som si na moje začiatky keď som prišiel do Pineroly a tiež pod vedením Braňa Škorca sme boli jedna štvorka mládežníckych reprezentantov a v druhej štvorke skúsení hráči, ktorí nám v našich začiatkoch veľmi pomáhali. Fungovalo to a verím, že to tak bude aj v MŠK. Chalanov poznám, sú šikovní a pracovití, ale niekedy až moc chcú všetko rýchlo rozhodnúť. Budú sa zlepšovať každým jedným zápasom o tom som presvedčený. Verím, že spolu vytvoríme jeden úspešný a súdržný kolektív, ktorý bude vyhrávať každý zápas. Minimálne môžem sľúbiť, že pre to urobím maximum.

Ďalšie články