Šimon Ftorek sa umiestnil na výbornom 2. mieste v ankete OBJAV ROKA 2019

Ďalšou anketou TOP FUTSAL, ktorá bola vyhodnotená bola ANKETA OBJAV ROKU 2019! Nakoniec sa na 2. mieste v tejto ankete umiestnil Šimon FTOREK, ktorý svojimi výkonmi v juniorskej lige do 17 rokov, do 20 rokov a  aj v kategórií seniorov presadil ako jediný. Odborná verejnosť ho tak pasovala na striebornú pozíciu a my mu GRATULUJEME!

Čo nám k tomu individuálnemu oceneniu povedal samotný Šimon?
„Veľmi si vážim to, že som skončil na druhom mieste, nečakal som to, keďže som bol medzi hráčmi ročníka 2002 a mladší. O to viac má to teší, že som ešte o rok mladší od nich. V ankete bol každý jeden hráč veľmi kvalitný. Ďakujem za druhé miesto svojmu klubu, hráčom v klube, ktorí má posúvajú ďalej, najmä trénerom, reprezentačným spoluhráčom a trénerom v reprezentácii. Takisto je ešte veľa vecí, v ktorých sa musím zlepšiť.“

 

V ankete OBJAV ROKA 2019 sme mali trojlístok odchovancov MŠK Žilina Futsal a teraz ich predstavíme:

  • Marek BEVELAQUA (r. 2002) – Odchovanec futsalového MŠK Žilina, ktorý v tomto roku nielen rapídne vyskočil, ale presvedčil aj trénera A-čka, Branislava Škorca, aby sa stal stabilným hráčom seniorov. V extralige nastúpil na 12 zápasov a v nich získal 5 kanadských bodov. V extralige juniorov do 20 rokov, kde má náš tím náskok 6 bodov pred záverečnými 6 kolami bol ťahúňom MŠK Žilina a práve tu bol vidieť rozdiel medzi ním a ostatnými hráčmi v jeho veku.
    Šimon FTOREK (r. 2003) – Ďalším odchovancom futsalového MŠK Žiline, s rovnakým skokom akom „Beve“, ale s tým rozdielom, že dostal šancu aj v reprezentačnom tíme Slovenska U-18 a ukázal svoje kvality, svoju cieľavedomosť. Pripísal si na svoje konto 4 štarty v najvyššej mužskej súťaži s 1 kanadským bodom za gól. Bol súčasťou výborného tímu juniorskej U-20, kde hrával pravidelne. Najväčší rozdiel je vidieť v juniorskej U-17, kde sa výrazným spôsobom podieľa na priebežnom prvom mieste tímu a zároveň je najlepším strelcom ligy s 18 gólmi. Rozdiel medzi A-, U-20 a U-17 je veľký, ale práve tu ten rozdiel musí byť vidieť a cítiť. Jednoducho povedané – AJ JE!
  • Filip JANČULA (r. 2003) – Ďalším odchovancom futsalového MŠK Žiline je jeho srdciar a „býk“ na ihrisku, rovnako aj kapitán juniorskej kategórie do 17 rokov. Tak ako dvaja predchádzajúci hráči tak aj Filip už vyskúšal ako chutia zápasy kategórie do 20 rokov a aj extraligový zápas. Za seniorské A-čko odohral 1 zápas s bilanciou 1 gólu. Je veľmi cieľavedomý, niekedy až príliš drzý na ihrisku, ale on len tak s nohou, hlavou a telom neuhne!

Ďalšie články

MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top
MládežMužiPo sezóneSezóna 2019/20Top