Slovensko U-19 kvalifikácia na Majstrovstvá Európy 2019 – 5. deň

Po druhom hracom dni bolo v Karlovaci naplánované voľno. Doobeda sa chlapci opäť prešli Karlovacom, navštívili malú miestnu pevnosť a videli najväčšie sladkovodné aquarium v Chorvátsku. Nasledoval individuálny relax a po obede sme nabrali smer Záhreb. Hlavné mesto Chorvátska sa nachádza v stredozemí tejto turistami obľúbenej krajiny. Dalo by sa povedať, že mesto Záhreb má dve časti. Miestni to volajú nový a starý Záhreb. A tak ako naznačuje názov ide o akúsi starú, historickú časť s budovami postavenými v rôznych štýloch a novú, kde prevažujú nákupné centrá a moderné budovy. Po ceste autobusom sme videli aj mestskú športovú halu Arena Zagreb, kde sa v roku 2012 konali majstrovstvá Európy vo futsale. Basketbalovú arénu D.Petrovića, kde hráva svoje majstrovské  zápasy najznámejší basketbalový klub Cibona Záhreb. A z diaľky sa vynímal národný futbalový stánok Maksimir, kde hráva domáce zápasy futbalová reprezentácia Chorvátska. Záhreb má 800 000 obyvateľov a určitým spôsobom sa dá o tomto meste povedať, že sa štýlom podobá naším krajským mestám. Naša výprava navštívila obrovskú katolícku katedrálu, ktorá si prešla už kade čím a je to miestny skvost. Kávičku, čí džús si výprava vychutnala na námestí Josipa Jelačića v centre mesta. Chlapcov zaujalo aj malé, ale pekné múzeum futbalového zväzu, ktorý ako viete má bohatú a úspešnú históriu. Mená ako N.Gudejl, V.Beara, D.Šuker, R.Prosinečki, či L.Modrić s I. Rakitićom netreba asi športovcom výnimočne predstavovať. Ale treba spomenúť najmä to, že našich hráčov najviac zaujali mieste dievčatá a líčka sa im červenajú snáď ešte teraz…

Ďalšie články

MládežSezóna 2018/19Top
MládežSezóna 2018/19Top